Binance ndalon shitjet e aksioneve, 'efektive menjëherë'

Shkëmbimi i kriptos nuk dha asnjë indikacion për arsyen, duke deklaruar vetëm se do të zhvendoste "fokusin e tij tregtar në ofertat e tjera të produkteve".

Binance ndalon shitjet e aksioneve, 'efektive menjëherë'

Shenjat e aksioneve shumë të njohura të Binance, një ofertë relativisht e kohëve të fundit, po shkatërrohen menjëherë. Në një njoftim të botuar të Premten, shkëmbimi njoftoi se "efektive menjëherë", argumentet e aksioneve nuk janë në dispozicion për blerje në Binance.com. Që nga 14 tetori 2021, në orën 7:55 pasdite UTC, shkëmbimi nuk do të mbështesë më shenjat e aksioneve. 

Mbajtësit ekzistues të shenjave të aksioneve do të kenë pak kohë për të rregulluar:

“Përdoruesit që aktualisht mbajnë shenja aksionesh mund t’i shesin ose t’i mbajnë ato gjatë 90 ditëve të ardhshme. Përdoruesit nuk do të jenë më në gjendje të shesin ose mbyllin manualisht pozicionet e tyre pas 2021-10-14 19:55 (UTC). Pas kësaj, të gjitha pozicionet e aksioneve në Binance.com do të mbyllen në 2021-10-15 13:30 (UTC). ” 

Ndërsa ishte i pakonfirmuar në kohën e shkrimit, Walter Bloomberg ka pohuar në një cicërimë se:

Nëse është e vërtetë, zhvillimi do të konfirmonte që presioni rregullator në rritje në platformën më të madhe të kriptomonedhës në botë po vazhdon të godasë rëndë operacionet e saj.

Në fund të Prillit, tashmë ishin raportuar se rregullatorët evropianë dhe britanikë po kontrollonin ofertën e Binance të aksioneve - të cilat përfaqësojnë fraksione të aksioneve të kapitalit në firma të tilla si Tesla dhe Coinbase - për mosrespektim të mundshëm të ligjeve të letrave me vlerë. Ndërsa fillimisht nuk komentonte Binance në veçanti, Autoriteti Federal i Mbikëqyrjes Financiare të Gjermanisë (BaFin) shkoi në rekord në atë kohë, duke deklaruar se:

"Në thelb […] vlen më poshtë: nëse argumentet janë të transferueshme, mund të tregtohen në një bursë kripto dhe janë të pajisura me të drejta ekonomike si dividentë ose shlyerje parash, ato përfaqësojnë letra me vlerë dhe i nënshtrohen detyrimit për të botuar një prospekt."

BaFin së shpejti përmendi Binance në mënyrë të qartë, duke vërejtur mungesën e tij të prospekteve të botuara për argumentet e aksioneve.

Lexo artikullin:  Kriptoja e shteteve të bankës rezervë të Kinës siguroi nxitje për prodhimin e CBDC të saj

Related: Binance dhe FTX rendisin argumentet e aksioneve Coinbase përpara debutimit të Nasdaq të këmbimit

Pranvera dhe vera e vitit 2021 kanë qenë të vështira për Binance në frontin rregullator, me shumë vende që ndërmarrin veprime kundër tij ose thuhet se kanë hetuar operacionet e tij nga këndvështrime të ndryshme të pajtueshmërisë.

Në Mbretërinë e Bashkuar, Autoriteti i Sjelljes Financiare urdhëroi shkëmbimin të ndalonte të gjithë "veprimtarinë e rregulluar" në vend në qershor. Në të njëjtin muaj, Agjencia e Shërbimeve Financiare të Japonisë akuzoi Binance për operimin në vend pa regjistrim të duhur, dhe masat e reja kundër shkëmbimeve kripto në provincën Kanadeze të Ontario bënë që shkëmbimi të ndërpresë të gjitha operacionet e tij atje.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju