Çmimi i Bitcoin mund të rritet vetëm nëse vazhdon 'rivendosja' e akumulimit $ 30K - Kërkimi

Investitorët që shisnin BTC mbi 30,000 dollarë në rrugën për në lartësitë e të gjitha kohërave tani po blejnë përsëri, zbulon Ecoinometrics.

Çmimi i Bitcoin mund të rritet vetëm nëse vazhdon 'rivendosja' e akumulimit $ 30K - Kërkimi

Bitcoin (BTC) po sheh një “rivendosje” në sjelljen e investitorëve me 30,000 dollarë dhe trendi duhet të vazhdojë vetëm të ndezë një rritje të çmimit.

Sipas burimit të monitorimit zinxhir Ecoinometrics të martën, mënyra e vetme është "lart" për BTC / USD nëse hodlers vazhdojnë të grumbullojnë monedha.

Të dhënat "intriguese" tregojnë për kërkesa të reja

Duke analizuar se kush bleu monedha që nga fillimi i garës më të fundit në Tetor 2020, Ecoinometrics tregoi se ndryshimi i madh është i afërt krahasuar me vitin e kaluar.

Në fillim, ishin akumuluar investitorë më të vegjël, ose "peshq të vegjël". Kjo filloi kur Bitcoin kaloi lartësinë e saj të mëparshme të të gjitha kohërave prej $ 20,000 dhe vazhdoi deri në kulmin e ri prej $ 64,500.

Me 20,000 dollarë, megjithatë, investitorët më të mëdhenj filluan shitjen, megjithëse jo në sasi të mjaftueshme për t'i dhënë fund garës.

Nga ana tjetër, Balenat, shtuan presionin e shitjes pasi BTC / USD arriti 30,000 dollarë për herë të parë. Rezultati, thonë analistët, ishte pika kulmore në kulmet e majit.

"Me sa duket 30 mijë dollarë janë një nivel kryesor që ndaloi prirjen e akumulimit të monedhave nga balenat", komentoi Ecoinometrics.

Arsyeja që presioni i shitjes përfundimisht mund të merrte përsipër mund të qëndronte në ndjenjën e balenave se Bitcoin po fitonte "shumë, shumë shpejt" dhe se tregu u konsiderua i paqëndrueshëm.

Tani që 30,000 dollarë janë kthyer, këmbët e ftohta nuk gjenden askund - investitorët, të mëdhenj dhe të vegjël, po blejnë përsëri.

"Balenat dhe peshqit e vegjël kanë filluar të grumbullohen përsëri ndërsa kategoritë e tjera janë kthyer në neutral", vazhdojnë gjetjet.

“Nëse ai interpretim është i saktë, atëherë ajo që kemi pasur me këtë korrigjim është një rivendosje. A do të vazhdonte kjo prirje e akumulimit, ka vetëm një drejtim që mund të shkojë Bitcoin dhe kjo është në rritje ”.

Një dritë e hopiumit

Kjo perspektivë siguron një kundër-argument freskues të tonit bearish të marrë nga shumë komentatorë të tregut gjatë javëve të fundit.

Lexo artikullin:  Kompania e sigurisë Blockchain CertiK rrit 37 milion dollarë për të luftuar DeFi dhe gjithashtu rreziqet e kriptos

Lidhur: Çmimi i Bitcoin do të shohë shpërthim 'gjatë kësaj jave' thotë tregtari me 38K dollarë

Edhe modeli klasik i çmimit të aksioneve në qarkullim ka ngritur shqetësime të pavlefshmërisë, diçka që krijuesi i saj e mohon, ndërsa aktiviteti në zinxhir është shënuar nga vëllime të ulëta dhe mungesa e mbështetjes së fortë mbi 30,000 dollarë.

Thirrjet për një lëvizje të madhe të çmimeve nuk janë në mungesë, ndërkohë, me shpresat për një lëvizje në rritje të vazhdueshme pavarësisht rrëshqitjes nën 32,000 dollarë të Mërkurën.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju