Çmimi i Bitcoin zhytet nën $ 31K pas mbylljes më të ulët javore në 8 muaj

Doshtë dënim dhe errësirë ​​për Bitcoin një ditë pas ngjarjes së frikshme të zhbllokimit të Grayscale, me altcoins që performojnë edhe më keq.

Çmimi i Bitcoin zhytet nën $ 31K pas mbylljes më të ulët javore në 8 muaj

Bitcoin (BTC) ra nën mbështetjen prej 31,000 dollarë më 19 korrik pasi tregtimi anash i dha vendin presionit në rënie. 

Dhimbje e freskët për çmimin BTC

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView treguan që BTC / USD goditi nivelet më të ulëta lokale prej $ 30,660 në Bitstamp të hënën.

Duke ardhur një ditë pas mbylljes javore më të ulët të Bitcoin që nga dhjetori 2020, veprimi i çmimit nënvizoi ndjeshmërinë e një tregu me vëllim të ulët dhe bazat e rrjetit ende në fazën e rimëkëmbjes së tyre.

Tregtarët kishin parashikuar gjerësisht një lëvizje poshtë pasi Bitcoin nuk kishte arritur të mbante nivelet më të larta, me vetë integritetin prej $ 30,000 që vihej në dyshim.

"Paqëndrueshmëria, më në fund për Bitcoin", përmbledh tregtari dhe analisti i brendshëm Michaël van de Poppe.

Në kohën e shkrimit, BTC / USD rrethoi $ 30,800 me humbje ditore në rreth 3%. Një vështrim në porositë e blerjes dhe shitjes në Binance të këmbimit të madh tregoi se kërkesa e konsiderueshme mbetet në $ 27,000 dhe më lart, duke ulur gjasat e një zhytjeje më të thellë përtej asaj zone.

Midis pjesëmarrësve të tregut, gjithçka kishte të bënte me kapjen e fundit të çmimit.

Më parë, Van de Poppe kishte sugjeruar gjithashtu që dyshemeja përfundimtare e çmimit të BTC nuk mund të vijë si rezultat i një zhytjeje të papritur ose të ketë karakteristika të përcaktuara qartë.

Një mbyllje ditore nën 31,000 dollarë, megjithatë, nuk ka ndodhur që nga janari.

Altcoins vuajnë nga duart e arinjve Bitcoin

Zhytja në Bitcoin ndërkohë shkaktoi dhimbje të menjëhershme për altcoins, të cilat shpesh dyfishuan humbjet për orë të kriptomonedhës më të madhe.

E ngjashme: Bitcoin sheh tërheqjen e dytë më të gjatë të tregut të demave me çmimin BTC 'të mbërthyer' në 30K $

Lexo artikullin:  Axe zbulon drejtimin e kufizuar të spërkatjes së trupit me temë Dogecoin

Ethereum (ETH) derdhi gati 8% ditën për të arritur mbështetjen prej $ 1,800, duke theksuar një mjedis të brishtë altcoin ende në mëshirën e ndjenjës së Bitcoin. 

Një shpjegim i mundshëm i përgjithshëm qëndronte në derën e Grayscale Bitcoin Trust, i cili të Dielën përfundoi një ngjarje zhbllokimi 16,000 BTC e cila vetëm një ditë më vonë mund të kishte një mundësi për të ndikuar në treg.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju