Bitcoin teston nivelin kryesor për rënien e çmimit të BTC 40K $ ndërsa altcoins rrjedhin gjak

Nuk është e mirë për demat e Bitcoin, jo më pak se për menjëherë, pasi transferimi i mesatareve del nga pamja dhe $ 40,000 fillon të shfaqet gjigant.

Bitcoin teston nivelin kryesor për rënien e çmimit të BTC 40K $ ndërsa altcoins rrjedhin gjak

Bitcoin (BTC) ra shtesë në fillim të javës së re pasi një mungesë e vrullit bullgar ndezi nivele të ulëta të reja afër 44,000 dollarë.

Bitcoin kërcënon mungesën e "zonës së kërkesës" prej 44,000 dollarësh

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView konfirmuan gamën e testimit BTC/USD që analistët kërkojnë të mbajnë si ndihmë.

Pas një mbylljeje javore nën secilën prej mesatareve kryesore të transferimit 50-ditore dhe 200-ditore, çifti dukej gjithnjë e më pak i prirur për t'i kërkuar ato në afate më të shkurtra kohore.

Për CryptoPumpKontribuesi i lajmeve Michaël van de Poppe, crossover bullish i 2 mesatareve, i identifikuar si një "kryq i artë", megjithatë ishte në kartat e lojës. Sidoqoftë, nuk kishte "asnjë siguri" se sjellja bulliste do të përfundonte si rezultat i rënies së rastit.

"Unë besoj se ne do të kemi një maksimum të këtij cikli ... 12 muajt e ardhshëm, në prill-maj," parashikoi ai, duke i dhënë një afat kohor krejt të ri, me arritje të mëtejshme që BTC/USD ta shohë ciklin e tij të lartë.

Ndërkohë, 44,000 dollarë dhe 47,000 dollarë shkruajnë vargun e ndihmës dhe rezistencës për të kërkuar një vazhdimësi lart e poshtë, shtoi ai.

Për tregtarin dhe analistin Rekt Capital, 44,000 dollarë ishin po aq jetikë, duke formuar kufirin e zvogëlimit të një "hapësire kërkese" midis konsumatorëve.

"Mbyllja aktuale javore e BTC nuk ishte teknikisht e pashëndetshme pasi ndodhi mbi hapësirën e kërkesës portokalli. Sidoqoftë, BTC tani po zhytet më thellë në hapësirën e kërkesës, "komentoi ai në një tabelë shoqëruese të hënën.

“Me sa u përmend, kjo hapësirë ​​e kërkuar megjithatë nuk ka qenë e gabuar. Sado e gjatë të jetë hapësira e kërkesës, BTC nuk ka parë 40 mijë dollarë. ”

Humbjet Cardano 10% udhëheqin rrugën bashkëkohore të altcoin

Altcoins doli më keq se Bitcoin në një ditë të vetme, me 10 më të lartat të udhëhequr me 11% humbje 24-orëshe në Cardano (ADA), e cila ra në 2.41 dollarë.

I ngjashëm: Konfirmimi i prishjes së stendës së ariut? 5 çështje për të parë në Bitcoin këtë javë

Lexo artikullin:  Banka e Koresë zgjedh krahun e bllokut të Kakao për provime të fituara elektronike

Altcoin më i madh, Ether (ETH), hoqi 6%, ndërsa i vetmi hir i vërtetë i kursimit për tregtarët ishte DOT i Polkadot, i cili në kohën e shkrimit ishte ngjitur në 4% përmbys.

"Shumë Altcoins kanë kryer mbyllje javore të dobishme, duke treguar se ritestimet duhet të respektohen," shtoi Rekt Capital në lidhje me grevat më të reja.

"Në këtë kohë, riprovimet po dështojnë, paraja kërcënuese për të humbur çelësat ndihmon. Por është herët brenda javës. Thjesht mund të zhvillohet në paqëndrueshmëri të rishikimit të rregullt. "

Tregtari Scott Melker, ndërkohë, ka marrë parasysh konsideratat e buta në lidhje me dominimin e dështuar të tregut të Bitcoin, duke argumentuar se altcoinët e rinj kanë holluar artificialisht qëndrimin e tij.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju