Kompania e sigurisë Blockchain CertiK rrit 37 milion dollarë për të luftuar DeFi dhe gjithashtu rreziqet e kriptos

Raundi i financimit të Serisë B u drejtua nga Coatue Management dhe gjithashtu Shunwei Capital, me angazhim nga Coinbase Ventures

Firma e sigurisë Blockchain CertiK mbledh 37 milion dollarë për të luftuar rreziqet e DeFi dhe kriptos

Kompania e sigurisë Blockchain CertiK prezantoi të mërkurën se në të vërtetë ka marrë 37 milion dollarë fonde të reja për të rritur artikullin e saj dhe gjithashtu kapacitetet e sigurisë për kriptovalutën dhe tregjet DeFi.

"Ne jemi krenarë që avancojmë transparencën në hapësirë ​​duke siguruar mjetet dhe burimet - përfshirë raportet tona zyrtare të auditimit - në mënyrë që komuniteti të ketë kuptim të informacionit jetik të sigurisë", pohoi themeluesi i CertiK, Profesor Ronghu Gu.

Kai Jiang, një shoqërues në Coatue Management, pretendoi se siguria e bllokimit të zinxhirit po përfundon dukshëm thelbësore në mes të transformimit DeFi:

“Financat e decentralizuara janë rritur jashtëzakonisht gjatë 18 muajve të fundit, duke u dhënë miliona njerëzve akses në mjetet financiare dhe produktet e kursimeve inovative. Me një inovacion kaq të shpejtë, siguria është e një rëndësie të madhe. "

CertiK ka fituar në të vërtetë apelin për sistemin e saj Skynet, i cili përdor informacione brenda dhe gjithashtu jashtë zinxhirit për të ofruar kuptime në kohë reale, në pikën e sigurisë së aplikacioneve DeFi. Ditën e sotme, Skynet në të vërtetë ka kontrolluar mbi 2 milion adresa të zgjuara të marrëveshjeve dhe gjithashtu më shumë se 2 miliard marrëveshje zinxhir, pretendoi firma.

Si KriptoPumpLajmet e raportuara, CertiK nisi blockchain-in e kontratave të mençur të kontabilitetit në kohë reale në Tetor 2020. Më pak se një muaj më vonë, ai aplikoi pajisjen e tij të automatizuar për të skanuar ndjeshmëritë e zgjuara të marrëveshjeve.

Kur u pyet për rreziqet më domethënëse të sigurisë që kanë të bëjnë me DeFi, një përfaqësues i CertiK informoi CryptoPumpLajmet se shqetësimi kryesor është barazimi i "shpejtësisë së shpejtë të inovacionit" në treg. "Ndërsa projektet zbatojnë ide të reja në kodin e tyre, kjo hap mundësinë e gabimeve dhe manipulimeve të paparashikuara," të përbëra nga vizatimet e qilimave, pretenduan ata. "Projektet mund të detyrohen të zgjedhin midis vonimit të fillimit për hir të një auditimi të palëve të treta ose testimit të kodit të tyre drejtpërdrejt në prodhim, gjë që është një zgjedhje e vështirë për t'u bërë."

Lexo artikullin:  Kriptoja e Turqisë kushton gjithçka për parlamentin, pretendon Zëvendës Ministri i Financave

"CertiK lufton këtë rrezik duke kryer KYC në projekte të mëdha që janë duke trajtuar një sasi të konsiderueshme të fondeve të përdoruesve, si dhe duke monitoruar transaksione të dyshimta dhe biseda të mediave sociale përmes Skynet," pretendoi përfaqësuesi.

Related: Kërkesa ekstreme për azhurnimin e metodave të sigurisë në bllok

CertiK në fakt është bërë një nga bizneset më të mbështetura në sigurinë e bllokimit në treg. Në përmirësim të stalwarts të mbështetjes financiare që mbajti ngjarjen e saj të mbledhjes së fondeve Seria B, firma mbështetet gjithashtu nga IDG Capital, Binance, Yale University, Lightspeed Venture dhe gjithashtu të tjerë.

Që nga viti 2018, CertiK në fakt ka ngritur në mënyrë efektive 48 milion dollarë. Firma mbylli një financim prej 11 milion dollarësh shumë më pak se një vit më parë, i cili ndihmoi për të financuar zhvillimin e saj të vazhdueshëm. Që pas kësaj, CertiK në të vërtetë është marrë me mbi 600 klientë të rinj, me fitime katërfishim përmes pesëdhjetë përqindëshit fillestar të vitit krahasuar me vitin 2020.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju