Çmimi BTC afrohet 46 mijë dollarë me rezervat e këmbimit Bitcoin më të ulëta se nëntori 2020

It'sshtë një pyetje e "nëse", jo "kur", për Bitcoin për të parë një tronditje që shtyn lëvizjen e çmimeve lart, parashikon një analist.

Çmimi BTC afrohet 46 mijë dollarë me rezervat e këmbimit Bitcoin më të ulëta se nëntori 2020

Bitcoin (BTC) ruajti një nivel më të mirë në një ditë të vetme të martën në atë që një analist beson se mund të rezultojë në restaurim të qëndrueshëm.

Analist: Koha për Bitcoin "të pashmangshëm" sigurojnë tronditje

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView konfirmuan rritjen e BTC/USD për të rikualifikuar 46,000 dollarë të martën.

Çifti ishte nisur drejt jugut më herët se një periudhë e papritur e paqëndrueshmërisë prodhoi vlera më të ulëta prej 43,380 dollarë në Bitstamp. Në kohën e shkrimit, këto mbetën të paprovuara, me Bitcoin që fitoi rreth 5.5%.

"Kjo mund të jetë një HL makro për $ BTC. Ai veproi si asistencë më herët se ”, - tregtari i modës Pentoshi përmblodhi në lidhje me hapësirën menjëherë nën 45,300 dollarë.

"Ne hoqëm HL nga modeli Macro poshtë dhe pastaj u ngjitëm pa ndonjë tërheqje të dukshme për javë të tëra. Sa kohë që jemi mbi 41k ne jemi dem. Btc ka një metodë për të provuar mut, pas së cilës tronditi të gjithë. "

Pentoshi kishte qëndruar i kujdesshëm të hënën, në përputhje me pritjet nga analistët të cilët kërkuan nga dita në ditë më të ulëta për të mbrojtur energjinë e përgjithshme të tregut.

Në përgjithësi, megjithatë, mbetën shumë për të qenë bullish për një afat të gjatë.

"Rezervat e këmbimit të Bitcoin po arrijnë nivele shumë të ulëta. Kjo është një shenjë se ne kemi fituar një numër në rritje të mbajtësve, "CryptoPumpKontribuesi i lajmeve Michaël van de Poppe i famshëm.

"Mbetet e pashmangshmja që do të ndodhë -> të rënda japin goditje lart, përmes së cilës do të arrijmë një numër të madh në numër më të madh."

Të dhënat nga agjencia analitike e zinxhirit CryptoQuant konfirmuan se rezervat e këmbimit arritën nivelet më të ulëta të reja shumëvjeçare këtë javë, madje duke mposhtur fillimin e pjesës parësore të drejtimit të demit në Nëntor 2020.

Altcoins rriten në përputhje me forcimin e Bitcoin

Altcoins gjithashtu pikturoi një imazh shtesë konstruktiv të martën, me të gjitha 10 kriptovalutat e larta duke parë një minimum prej 3% faktorësh pozitivë.

Lexo artikullin:  Miniera kripto e energjisë së gjelbër ETF nis në Bursën e Nju Jorkut

I ngjashëm: Konfirmimi i prishjes së stendës së ariut? 5 çështje për të parë në Bitcoin këtë javë

Ata ishin udhëhequr nga Solana (SOL) dhe Polkadot (DOT), të cilët secili vuri re më shumë se 10% të kthimeve.

Altcoin më i madh, Ether (ETH), ishte duke u rimëkëmbur, duke kaluar 3,300 dollarë, megjithatë, me një rënie prej 14% në krahasim me kohën identike çdo javë në të kaluarën.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju