Cardano nis kontrata të zgjuara pas një piruni të suksesshëm

Cardano ka kryer pirunin e tij të fortë Alonzo për të prezantuar skriptet e kontratave të mençura me Plutus.

Cardano nis kontrata të zgjuara pas një piruni të suksesshëm

Cardano ka prezantuar përfundimin e pirunit të tij të fortë Alonzo, duke sjellë performancën e tij të shumëpritur të kontratës së zgjuar.

Të hënën, IOHK shkroi në Twitter se përmirësimi ishte arritur në mënyrë efikase në epokën 290, duke lehtësuar krijimin dhe ekzekutimin e kontratave të zgjuara në blockchain të përgjithshëm publik për herë të parë.

Pavarësisht festimit të arritjes, Cardano vëren se sidoqoftë është brenda "ditëve të hershme për misionin", duke pohuar se tani mund të jetë kur "misioni në të vërtetë fillon" në një ueblog të publikuar të zbuluar në të njëjtën ditë:

"Ky është vendi ku misioni fillon kur ne - e gjithë lagja - fillojmë të japim imagjinatën dhe paragjykimin që ne të gjithë tani kemi punuar në drejtim të një kohe të gjatë. Ndërtimi i një sistemi të decentralizuar që shtrin id -in financiar dhe alternativën për këdo, në të gjitha vendet. "

Piruni Alonzo lejon që kontratat e zgjuara të shkruhen për Cardano duke përdorur shkrimet Plutus, të cilat grupi i përshkruan si "një gjuhë e përmirësuar e kontratës e ndërtuar me qëllim dhe platformë ekzekutimi që përdor gjuhën praktike të programimit Haskell".

Sidoqoftë, grupi ka frymëzuar lagjen e tij që të kujdeset për pritjet e mençura për Alonzo, duke deklaruar:

“Ka pritshmëri të tepërta që mbështeten në këtë përmirësim. Disa në mënyrë të paarsyeshme kështu. Vëzhguesit Cardano gjithashtu mund të parashikojnë një ekosistem të komplikuar të DAP-ve të gatshëm për konsumatorë atje menjëherë pas përmirësimit. Pritjet duhet të menaxhohen pikërisht këtu. "

Cardano është një blockchain publik që u bazua nga bashkëthemeluesi i Ethereum Charles Hoskinson dhe u zhvillua nga agjencia e tij e analizave, IOHK. 

Ndërsa Cardano u zotua se do të rivalizonte me dominimin e Ethereum në funksionimin e financave të decentralizuara në internet (DeFi) dhe Web 3.0, misioni ka marrë kritika për dështimin e dërgimit të performancës së kontratës së zgjuar deri më tani, pavarësisht nga fillimi në shtator 2017.

Dominic Williams, babai themelues i platformës rivale Internet Computer, sulmoi Cardano -n për periudhën e kohës që u desh për protokollin për të nisur kontrata të zgjuara, duke thënë: "Më mahnit që ky zinxhir kishte qenë në dispozicion në treg për dy vjet, dhe mezi është thjesht përfshirë ndihmën për kontrata të zgjuara, dhe personat janë të kënaqur me këtë përparim. "

Lexo artikullin:  ShapeShift për të decentralizuar të gjithë kompaninë, planet për ajrin më të madh në histori

Cardano gjithashtu u përball me grumbullimin në fillim të shtatorit pasi ndërmarrja kryesore e decentralizuar (DApp) për të nisur në testnetin e saj hasi pika në lidhje me përpunimin e njëkohshëm të dështuar të transaksioneve.

Maximalisti i hapur Ethereum Anthony Sassano shkroi në Twitter: "Seriozisht 6 vjet analiza" të rishikuara nga kolegët "dhe një kapital tregu prej 90 miliard dollarë+ më vonë dhe aplikacioni kryesor në Cardano nuk mund të bëjë as përpunim të njëkohshëm të transaksioneve (aka faktori që dëshironi për DeFi). "

Cardano që atëherë ka kërkuar të merret me kritikat, duke pohuar se DApp -të e ndërtuar në protokoll "nuk do të kufizohen në të paktën një transaksion për bllok".

Related: Përmbledhja Altcoin: Tarifat e larta për Ethereum fillojnë një migrim të likuiditetit në platformat e shtresës 1

Përkundër kundërshtuesve të saj, zhurma për azhurnimet e Candano së fundmi e çoi shenjën e saj amtare, ADA, në nivelet më të larta, me ADA që arriti 192% nga një zonë e ulët prej 1.06 dollarë në fund të korrikut në 3.10 dollarë në 3 shtator, në përputhje me CoinGecko. ADA mund të jetë më e madhe se 1,600% për arsyen që fillon në vitin 2021.

Sidoqoftë, ADA që atëherë është zhytur dhe ka kaluar javën e mëparshme duke u lëkundur midis $ 2.30 dhe $ 2.80, duke sugjeruar se shumë spekulatorë mund të kenë blerë thashethemet dhe të kenë ofruar informacionin.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju