Lidhja zinxhir në bord rreth 1.4 shoqërues të rinj çdo ditë në 2021 

Chainlink po operon me shokë të rinj dy herë më shpejt në 2021 në krahasim me 2020.

Lidhja zinxhir në bord mesatarisht 1.4 partnerë të rinj çdo ditë në 2021

Furnizuesi kryesor i orakullit, Chainlink, në të vërtetë ka asimilime shoqëruese me një çmim më të madh se 1.4 çdo ditë gjatë vitit 2021 deri më tani.

Sipas arkivave të faqes së mjedisit të Chainlink, 281 detyra të ndryshme kripto kanë futur në të vërtetë asimilime gjatë gjithë vitit 2021 deri më tani, me planifikimin aktualisht 201 ditë brenda vitit.

Me asimilimet Chainlink të palëve të treta për vazhdimësi që aktualisht kanë përfunduar 650, kjo nënkupton që 43% e shoqëruesve të punës ishin në bord këtë vit. Për krahasim, rreth 250 shokë të përfshirë në Chainlink gjatë gjithë vitit 2020.

Ndërsa shumica e shokëve të Chainlink janë detyra të errëta në fazat e tyre fillestare, disa nga lojtarët kryesorë të tregut kripto kanë koordinuar vetëm kohët e fundit me furnizuesin e orakullit, i përbërë nga Zinxhiri ECO i Huobi, Këshilli Drejtues i Hedera, si dhe Alchemix.

Një shumëllojshmëri e madhe e detyrave po ashtu përdorin funksionin e verifikueshëm të rastësishëm të Chainlink (VRF), i cili siguron aplikacione të decentralizuara një shërbim të sigurt dhe të sigurt si dhe automatik për krijimin e rastësimit.

Related: Kombinimi i zinxhirit nënkupton që metaverse mund të tregojë absolutisht jetën reale

Për shembull, loja video me blockchain, Infinity Skies, prezantoi se në fakt ishte koordinuar me Chainlink më 20 korrik për të shpërndarë "plaçkën" e saj në lojë në një mënyrë të arsyeshme.

"Meqenëse pre është e mundshme dhe NFT-të mbajnë vlerë reale për lojtarët, është e domosdoshme që prerja e plaçkës të mos mund të" luhet "," specifikoi Infinity Skies.

"Chainlink VRF siguron kontratën inteligjente të Infinity Skies 'përgjegjës për hapjen e gjoksit me qasje të drejtpërdrejtë në një numër të rastësishëm të paprekur dhe të kontrollueshëm për të përcaktuar rezultatet kur hapni gjoksin."

Krijuesit e kriptos në të vërtetë kanë krijuar një përzgjedhje të gjerë të aplikacioneve unike për aftësinë VRF të Chainlink, me PancakeSwap gjithashtu duke përfshirë VRF për aplikacionin e saj të decentralizuar të lojërave të Lotos kohët e fundit. Detyra të tjera janë duke përdorur VRF për të bërë shpërblime të caktuara, si dhe stimujt janë dhënë në një stil të verifikueshëm të arsyeshëm.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju