Sulmi i DOGE: Bashkëthemeluesi kritikon kripton si teknologji 'hiper-kapitaliste e krahut të djathtë'

Industria e kriptos kontrollohet nga një "kartel i fuqishëm me figura të pasura" sipas Jackson Palmer.

Sulmi i DOGE: Bashkëthemeluesi kritikon kripton si teknologji 'e hiper-kapitalistit të djathtë'

Bashkëthemeluesi i memecoin DOGE, Jackson Palmer, ka përplasur të gjithë industrinë e kripto dhe investitorët e saj në një fije Twitter të ngarkuar me vitriol të Mërkurën.

Palmer, i cili krijoi monedhën jashtëzakonisht të popullarizuar si një shaka në 2013, lëshoi ​​tiradën e tij në një fije të gjatë nëse ai do të kthehej ndonjëherë në kriptovalutë, me pak fjalë përgjigja e tij është një "jo" prerazi. Ai deklaroi bindjen e tij se kriptoja është e djathtë dhe e pabarabartë:

"Unë besoj se kriptovaluta është një teknologji thelbësisht e djathtë, hiper-kapitaliste e ndërtuar kryesisht për të amplifikuar pasurinë e ithtarëve të saj përmes një kombinimi të shmangies së taksave, mbikëqyrjes rregullatore të zvogëluar dhe mungesës së zbatuar artificialisht."

Palmer gjithashtu pretendoi se industria e kriptos kontrollohet nga një "kartel i fuqishëm i figurave të pasura" të cilat "kanë evoluar për të përfshirë shumë nga të njëjtat institucione të lidhura me sistemin ekzistues financiar të centralizuar që supozohet se kanë vendosur të zëvendësojnë".

Uebfaqja e lajmeve Tech Mashable e etiketoi atë si një "hale në kriptë me madhësi Shiba Inu". Palmer vazhdoi të deklarojë se kripto nuk është miqësore me përdoruesit, pasi përdoruesit fajësohen për fjalëkalimet e humbura ose bien viktima të mashtrimeve.

Palmer, i cili ka qenë mjaft i qetë gjatë ngritjes epike të Dogecoin këtë vit, hodhi një goditje në teknologjinë duke pretenduar se ajo është krijuar për të kufizuar mbrojtjen e konsumatorit.

"Kriptocurrency është si marrja e pjesëve më të këqija të sistemit të sotëm kapitalist (p.sh. korrupsioni, mashtrimi, pabarazia) dhe përdorimi i softuerit për të kufizuar teknikisht përdorimin e ndërhyrjeve (p.sh. kontrollet, rregullimet, taksat) të cilat shërbejnë si mbrojtje ose rrjeta sigurie për mesataren personi ”.

Related: A e ka pasur ditën Doge? Interesi i Dogecoin ftohet

Ai pranoi se kriptovaluta "nuk përputhet me politikën time ose sistemin e besimit", dhe nuk ka interes në kundër-argumente pasi "nuk ka energji" për të provuar dhe për të dialoguar me ata që "nuk dëshirojnë të përfshihen në një bisedë ”. Ai e fiki mundësinë e përgjigjes në lajmin e tij në Twitter.

Lexo artikullin:  Saquon Barkley i NFL-së duke transformuar rekomandimet në BTC për të prodhuar 'pasuri të brezave'

Në vitin 2015, Australian Palmer njoftoi se po merrte një "pushim të zgjatur të mungesës" nga bota "toksike" e kriptomonedhës. Në 2018 ai i tha Vice se ai fitoi zero fitim nga përfshirja e tij në projektin Dogecoin.

Çmimet e DOGE kanë rënë 73% nga niveli i tyre më i lartë në 9 maj, prej 0.731 $, por ishin duke u tregtuar me 4% në ditë në 0.196 $ sipas CoinGecko.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju