Paraqitja e parë: Shpallja TELEVISION e Spike Lee për kripto e promovon atë si para të reja për një glob të larmishëm

Coin Cloud zgjodhi Spike Lee për të drejtuar biznesin e kriptos veçanërisht për përvojën e tij në zbulimin e shqetësimeve shoqërore, si dhe kompania vuri në dukje se ata dëshironin të "ndiznin dialog të rëndësishëm" me fushatën e marketingut.

Shikimi i parë: Reklama televizive e Spike Lee për kripto e shpall atë si para të reja për një botë të larmishme

Reklama e re e Spike Lee, e quajtur "Monedha e Valutës", e prezantuar në internet sot, si dhe zona prej dy minutash tregon kripto si para të plota për një glob të larmishëm.

Regjisori 64-vjeçar fitues i Oskarit, i udhëhequr si dhe luajti në biznes për furnizuesin e kripto-ATM Coin Cloud, si dhe në reklamë, ai zbulon stile të tilla si pabarazia racore, si dhe ekonomike, shumëllojshmëria, si dhe përfshirja.

"Paratë e vjetra, aq të pasura sa duken, janë të rrafshëta", shprehet Lee, duke përfshirë "ata i quajnë të gjelbërta, por janë vetëm të bardha" pasi përmend mungesën e shumëllojshmërisë tek individët e ilustruar në kostot e dollarëve amerikanë si dhe monedhat. Ndërsa zona e reklamave në të vërtetë më parë ishte promovuar si një biznes "Bitcoin", BTC nuk diskutohet me emër në reklamë. Në vend të kësaj, ideja e kriptos në përgjithësi përshkruhet si "para të reja".

Reklama ka një referim të lehtësuar në Bitcoin përmes një ATM Coin Cloud i cili përmban dizajnin e logos BTC, megjithatë ATM-të e kompanisë mbajnë më shumë se 30 prona elektronike.

Reklama u prodhua në bashkëpunim me kompaninë reklamuese dhe marketingut Campbell Ewald, si dhe përfshin pamje nga ylli, si dhe protestuesi Kendrick Sampson, kantautorja Teyana Talyor, pjesëmarrësi i Ru Paul's Drag Race, Shangela si dhe Pozita e famshme e Emmy, Pozhe MJRodriquez.

Në reklamë, Lee përmend shqetësimet me fiat, si dhe institucionet standarde financiare, si dhe shënimet ka "7 milion pa bankë", si dhe "20 milion amerikanë nën bankë".

"Paratë e vjetra nuk do të na marrin - ato na shtyjnë poshtë, shfrytëzojnë dhe shtypin sistematikisht," thotë ai. Regjisori përcakton "paratë e reja" si "pozitive, gjithëpërfshirëse, fluide" si dhe "të forta të pasura me kulturë".

Lexo artikullin:  Sendet kryesore: Institucioni financiar zviceran që lëshon aksione NFT në pikas Picasso për $ 6K secili

Related: Bitcoin ndihmoi të pa bankat. Tani, kjo punë i ndihmon ata gjithashtu të marrin drejtësi

Lee njihet për zbulimin e shqetësimeve shoqërore si dhe raciale në filmat e tij, si dhe motivi i identifikimit të politikës kombëtare të zonës në fakt ka tërhequr një përgjigje të kombinuar në internet.

Në reagimet ndaj mesazhit të 'Dokumentimit të Bitcoin' në lidhje me klientin e reklamës 'The LogicalShaman' përmendi se "të bësh këtë në lidhje me garën në fillim është shumë e ndyrë", ndërsa Bruce Fenton i Watchdog Capital tha "Spike Lee kujdeset më shumë për atë që ngjyra e lëkurës kanë njerëzit sesa ai kujdeset për # Bitcoin. ”

Sidoqoftë "Analytics4Bitcoin" reagoi se ato të tilla si "më shumë njerëz ndihen të përfshirë në ekosistemin Bitcoin", si dhe përfshinë që:

“Shumë përqendrim në negativët e komunitetit, por shikoni përreth dhe ajo që shihni është një koleksion me të vërtetë i larmishëm i miliona njerëzve në të gjithë botën që kërkojnë para më të mira. Bukur i zoti! ”

Coin Cloud mbajti në mendje në një njoftim për shtyp të 14 korrikut se kompania dëshironte të "ndizte dialog të rëndësishëm" nga kjo fushatë marketingu, si dhe zgjodhi Lee veçanërisht për përvojën e tij në zbulimin e shqetësimeve shoqërore.

"Lidhja e tij e thellë me komunitetet me ngjyrë, plus historiku i tij i çështjeve kontekstualizuese të barazisë, e bëjnë atë një partner ideal për qëllimin tonë për ta bërë monedhën dixhitale të arritshme për të gjithë", deklaroi Amondo Redmond, Zyrtari Kryesor Global i Marketingut në Coin Cloud

Fushata e marketingut e Coin Cloud me siguri do të drejtojë të gjithë vendin në të gjithë rrjetet kabllore si Comedy Central si dhe Adult Swim, si dhe sigurisht që do të shfaqet gjithashtu në sistemet e mediave sociale si Youtube si dhe Reddit

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju