Miniera kripto e energjisë së gjelbër ETF nis në Bursën e Nju Jorkut

Fondi i ri i tregtuar në shkëmbim sigurisht do të përqendrohet në kompanitë e mjediseve të kripto-eko-miqësore.

Miniera e kriptove të energjisë së gjelbër ETF fillon në Bursën e Nju Jorkut

Një fond i tregtuar me shkëmbim i përqendruar në procedura edhe më eko-miqësore të minierave kripto dhe gjithashtu lehtësira është futur në të vërtetë në Shtetet e Bashkuara.

Marka e re Viridi Cleaner Energy Crypto-Mining dhe gjithashtu Semiconductor ETF filluan tregtimin të Martën, 20 Korrik, në Bursën e Nju Jorkut nën ikonën 'RIGZ'.

Artikulli i përket nismave në zgjerim për të sjellë financues tradicionalë me një përqendrim në shqetësimet ekologjike, sociale dhe gjithashtu të administratës (ESG).

Fondet Viridi, e cila prezantoi zërin e ri të investimeve financiare, përmendi që fondi gjithashtu blen shërbime të minierave kripto dhe gjithashtu firma gjysmëpërçuese të tilla si Samsung Electronics, Nvidia Corp., dhe gjithashtu Advanced Micro Devices, sipas Ligjit 360.

CEO i Viridi Wes Fulford, një CEO i mëparshëm i Bitfarms, deklaroi se fondi me siguri do të përqendrohet në testimin e rregullt të energjisë. Ai deklaroi se lëvizja e nxjerrjes nga Kina në Amerikën e Veriut ishte një informacion i shkëlqyeshëm, pasi shumica e procedurave të minierave kripto në zonë aktualisht përdorin burime të burimeve të rinovueshme:

“Padyshim, me atë që ka ndodhur në Kinë, energjia e përdorur është shumë më e ulët sesa ishte në fillim të qershorit. Dhe gjithashtu siguron përfitimin e shtuar se më shumë fuqi kompjuterike po gjen rrugën drejt juridiksioneve të tjera, një lloj decentralizimi i rrjetit edhe më tej, gjë që i shton sigurisë ".

Fulford përfshiu që Bitcoin dhe gjithashtu Ethereum të marrin pjesë në 'S' dhe gjithashtu 'G' nga konceptet ESG mjaft mirë, dhe gjithashtu marka e re EFT me siguri do të përfshijë 'E' Ai përmendi se pikat janë akoma në fillimet e hershme të këtij kursi pronësor që lindin dhe gjithashtu një "valë baticë e flukseve institucionale" ka ende përpara.

Related: Jeshile Bitcoin: Efekti dhe gjithashtu domethënia e përdorimit të energjisë për PoW

Sipas një rekord të CNBC të 20 korrikut, informacioni i ri zbulon se miniera Bitcoin nuk është praktikisht aq negative për atmosferën sa ishte përdorur, shumë falë pajisjeve të vjetra shumë më pak efektive që janë çaktivizuar në Kinë dhe gjithashtu procedurat e zhvendosjes në madje zona më eko-miqësore. Amerika e Veriut në të vërtetë ka dalë nga vendndodhja e 5-të në të 2-të dhe aktualisht përbën praktikisht 17% të të gjithë minierave ndërkombëtare Bitcoin.

Lexo artikullin:  Shumica e investitorëve institucionalë të gatshëm për të blerë pasuri dixhitale, thotë studimi

Më 18 korrik, Crypto PumpNews raportoi se procedurat e mëdha të minierave kripto-bazuar në SHBA sigurisht që do të përfitojnë në mënyrë të konsiderueshme nga rritja e pjesës së tregut dhe gjithashtu epërsia e çmimit të hash. Ajo quajti Riot Blockchain, Marathon, Hut 8, dhe gjithashtu Hive Blockchain si ndoshta marrësit më domethënës të lëvizjes fantastike të minierave të Kinës.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju