'Greatshtë mirë' të blesh Bitcoin si një alternativë ari, pretendon ish-sekretari i Thesarit Mnuchin i dashur

Ajo që duket të jetë një kthesë e plotë në një pozicion më parë agresiv Bitcoin është forcuar nga Mnuchin, që përfshinte që ai ende nuk do të blinte vetë BTC.

'Fineshtë mirë' për të blerë Bitcoin si zëvendësues të arit, thotë ish-Sekretari i Thesarit Trump Mnuchin

Bitcoin (BTC) mund të jetë një "mashtrim" për Presidentin e mëparshëm të Shteteve të Bashkuara Donald Trump, megjithatë Sekretari i mëparshëm i Thesarit tregon se në të vërtetë ka bërë një kthesë në kriptomonedhën fillestare dhe gjithashtu më të njohur të globit.

Duke folur për CNBC të Mërkurën, Steven Mnuchin vërtetoi se këndvështrimi i tij për Bitcoin kishte "evoluar".

Mnuchin: Pozicioni i Bitcoin ka "evoluar pak"

Menaxhmenti Trump u njoh për tonin e tij krenar në Bitcoin në publik, dhe gjithashtu ata që prisnin rekomandim nga Trump mbetën të pashmangshëm të pakënaqur.

Vetë Mnuchin ishte shumë më pak se i prirur për të përdorur ndihmë gjatë gjithë periudhës së tij të Thesarit, megjithatë vërejtjet e tij më të reja tregojnë një kushtëzim të qartë të pozitës së tij.

"Unë mendoj se pikëpamja ime ka evoluar pak, por është mjaft e qëndrueshme," informoi ai në rrjet.

“Pjesa e parë e saj është që unë mendoj se teknologjia themelore e bllokimit është vërtet e pabesueshme dhe ka shumë gjëra të ndryshme, veçanërisht në fintech dhe financa. Unë mendoj se ka të bëjë me Bitcoin - nëse njerëzit duan të blejnë Bitcoin si një ndërmarrje, nuk ndryshon nga blerja e arit ose ndonjë pasurie tjetër - është mirë ”.

Mnuchin përfshiu që ai "nuk do të dëshironte të kishte" Bitcoin në profilin e tij, megjithatë i shqetësuar se ai nuk ishte kundrejt të tjerëve që e përqafonin atë.

Duke vazhduar, ai ndau një nevojë që Bitcoin të ketë "pajtueshmëri të plotë BSA dhe rregullatore".

"Në fakt, nën OCC vitin e kaluar, ne miratuam që bankat mund ta ruanin atë, dhe arsyeja që e bëmë atë është sepse donim të siguroheshim që kjo po bëhej në botën e rregulluar."

Fjalët e tij grumbulluan vlerësime nga qarqet Bitcoin, me Saifedean Ammous, shkrimtar i The Bitcoin Standard, duke i quajtur rregullimet "të këndshme për t'u parë".

Bitcoin ende ka disa aleatë politikë

Pikëpamja e Mnuchin aktualisht shfaqet mjaft e armatosur me atë që tha për Trump, që muajin e kaluar e quajti në mënyrë thelbësore Bitcoin një "mashtrim" në një episod që në mënyrë të pashmangshme nuk arriti të ndikonte në pamjen e tregut.

Lexo artikullin:  Bitcoin është deri në 6-të për fitime të përditshme, me thjesht 12% të tarifave të Ethereum

Të ngjashme: Kandidati i Biden për Departamentin e Thesarit me siguri do të përqendrohet në udhëzimin e kriptos

Imazhi nën Presidentin ekzistues Joe Biden, në të njëjtën kohë, ende nuk ka përdorur shumë për mbështetësit e Bitcoin. Sekretari i Thesarit Janet Yellen në të vërtetë ka artikuluar çështje në lidhje me kriptovalutat ekstra zakonisht, dhe gjithashtu udhëheqësit e moshuar politikë kanë shanse për saktësisht se si ta zgjidhin atë.

Nuk është thjesht një dilemë amerikane - El Salvador duke miratuar një legjislacion të ligjshëm për tenderin në Bitcoin në qershor tërhoqi përgjigje të pafavorshme nga organet monetare ndërkombëtare të përbërë nga Banka Botërore dhe gjithashtu Fondi Monetar Ndërkombëtar.

Legjislacioni, i cili bëhet pjesë e rezultateve në shtator, është deri më tani pa kontrast në të gjithë globin. Paraguai, i cili ofroi një kosto qeverisëse për Bitcoin sot, në të vërtetë nuk ka ekspozuar strategji për të përqafuar një "standard Bitcoin".

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju