'Greatshtë mirë' të blesh Bitcoin si zëvendësues të arit, deklaron ish-bashkëshorti Trump-Sekretari i Thesarit Mnuchin

Ajo që duket të jetë një kthesë e plotë në një pozicion më parë agresiv Bitcoin është ashpërsuar nga Mnuchin, që përfshinte që ai ende nuk do të blinte vetë BTC.

'Fineshtë mirë' për të blerë Bitcoin si zëvendësues të arit, thotë ish-Sekretari i Thesarit Trump Mnuchin

Bitcoin (BTC) mund të jetë një "mashtrim" për Presidentin e mëparshëm të Shteteve të Bashkuara Donald Trump, megjithatë Sekretari i mëparshëm i Thesarit tregon se në të vërtetë ka bërë një kthesë në kriptomonedhën e parë dhe më të njohur të globit.

Duke folur për CNBC të Mërkurën, Steven Mnuchin vërtetoi se këndvështrimi i tij për Bitcoin kishte "evoluar".

Mnuchin: Pozicioni i Bitcoin ka "evoluar pak"

Menaxhimi i Trump u kuptua për tonin e tij krenar në Bitcoin në publik, si dhe ata që prisnin rekomandim nga Trump u lanë në mënyrë të pashmangshme.

Vetë Mnuchin ishte shumë më pak se i prirur për të përdorur ndihmë gjatë gjithë periudhës së tij të Thesarit, megjithatë vërejtjet e tij të fundit zbulojnë një kushtëzim të qartë të pozitës së tij.

"Unë mendoj se pikëpamja ime ka evoluar pak, por është mjaft e qëndrueshme," informoi ai në rrjet.

“Pjesa e parë e saj është që unë mendoj se teknologjia themelore e bllokimit është vërtet e pabesueshme dhe ka shumë gjëra të ndryshme, veçanërisht në fintech dhe financa. Unë mendoj se ka të bëjë me Bitcoin - nëse njerëzit duan të blejnë Bitcoin si një ndërmarrje, nuk ndryshon nga blerja e arit ose ndonjë pasurie tjetër - është mirë ”.

Mnuchin përfshiu që ai "nuk do të dëshironte të kishte" Bitcoin është profili i tij ende i shqetësuar se ai nuk ishte kundrejt të tjerëve që e përqafonin atë.

Duke vazhduar, ai zbuloi një dëshirë që Bitcoin të kishte "pajtueshmëri të plotë BSA dhe rregullatore".

"Në fakt, nën OCC vitin e kaluar, ne miratuam që bankat mund ta ruanin atë, dhe arsyeja që e bëmë atë është sepse donim të siguroheshim që kjo po bëhej në botën e rregulluar."

Fjalët e tij mblodhën vlerësime nga qarqet Bitcoin, me Saifedean Ammous, shkrimtar i The Bitcoin Standard, duke i quajtur modifikimet "të këndshme për t'u parë".

Lexo artikullin:  Minatori i Bitcoin Aussie thuhet se do të mbledhë 200 milion dollarë përpara listës së Nasdaq

Bitcoin ende ka disa aleatë politikë

Pikëpamja e Mnuchin aktualisht duket në mënyrë progresive në armë me atë që tha për Trump, që muajin e kaluar e quajti në mënyrë thelbësore Bitcoin një "mashtrim" në një episod që në mënyrë të pashmangshme ndaloi së punuari për të ndikuar në besimin e tregut.

Të ngjashme: Kandidati i Biden për Departamentin e Thesarit me siguri do të përqendrohet në ligjin e kriptos

Fotoja nën Presidentin ekzistues Joe Biden, në të njëjtën kohë, ende nuk ka përdorur shumë për mbështetësit e Bitcoin. Sekretarja e Thesarit Janet Yellen ka artikuluar shqetësime në lidhje me kriptovalutën shumë më shpesh, si dhe udhëheqësit e moshuar politikë janë në shanse për mënyrën se si ta zgjidhin atë.

Nuk është thjesht një rrethanë e SHBA - El Salvador duke miratuar një rregullore të ligjshme të tenderit Bitcoin në qershor tërhoqi përgjigje të dëmshme nga organet monetare në të gjithë botën të përbërë nga Banka Botërore si dhe Fondi Monetar Ndërkombëtar.

Rregullorja, e cila bëhet pjesë e rezultatit në shtator, është deri më tani pa kontrast në të gjithë globin. Paraguai, i cili siguroi një shpenzim rregullator në Bitcoin sot, në të vërtetë nuk ka ekspozuar strategji për të marrë një "standard Bitcoin".

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju