Projektuesi i lojërave video NFT kthen tokën Axie Infinity në internet për 9,200% fitim në një vit

Themeluesi i Illuvium, Kieran Warwick në të vërtetë ka ofruar një histori digjitale të tokës në Axie Infinity për 28,000 dollarë pasi e bleu atë në 2014 për 300 dollarë.

Krijuesi i lojërave NFT shfleton tokën virtuale Axie Infinity për 9,200% fitim në një vit

Kieran Warwick, themeluesi i metaverse të lojrave të ndershme të lojërave kompjuterike me NFT Illuvium, në të vërtetë ka zbuluar se ai fitoi një më shumë se 9,000% nga kthimi i një historie dixhitale të tokës së blerë nga metaverse Axie Infinity.

Warwick, vëllai i vëllait të pronarit të Synthetix, Kain, pohon se blen tregimet përgjatë mesit të vitit 2020, duke mbajtur parasysh se "nuk kishte shumë raste përdorimi" për tokë elektronike në atë kohë, me reklama dhe marketing brenda metropolitave, si dhe miniera ende nuk do të jetë e zakonshme si energji për pronë banesore ose komerciale në internet.

Ai e fitoi historinë për 300 dollarë, si dhe prezantoi shitjen një vit më vonë për 28,000 dollarë më 13 korrik.

Përkundër mungesës së energjisë së dukshme, Warwick shpenzoi "mjaft" në Axie Infinity bazuar në "premtimin për ta për të ndërtuar metaverse". Ndërsa lojtarët janë akoma duke pritur në Axie për të zhvilluar aftësitë për tokën e saj, Kieran mban në mend se historitë në të vërtetë janë rritur me vlerë me përqindje të panumërt gjatë vitit të kaluar.

"Në thelb ishin spekulime, unë thjesht mendova se loja për të fituar në vetvete, e cila është kjo paradigmë e re e lojrave që po merr hov tani, do të sjellë kaq shumë lojtarë në këtë lojë. Pavarësisht nga çfarë, nëse blej një tokë të rrallë, do të vlejë ca para, "deklaroi ai.

Warwick në të vërtetë ka blerë tokë elektronike në 4 detyra metaverse, megjithatë quhet vetëm Axie Infinity si dhe Marsi.

"Unë dua të kem tokë në të gjitha lojërat e ndryshme që mendoj se [...] do të rriten në vitet e ardhshme."

Ai krahason metodën e tij të investimit financiar me pasurinë fizike, duke mbajtur parasysh që kapitalistët përpiqen të gjejnë rritje të reja, si dhe tregues të ndryshëm të tjerë të zhvillimit kur kërkojnë të parashikojnë nëse nivelet e pronës banesore ose komerciale në një zonë rezidenciale të siguruar ka më shumë të ngjarë të vlera

Lexo artikullin:  Nifty News: NFT e Tyson Fury praktikisht 1 milion dollarë, udhëtim i dobët nga Sushi, një gotë verë përfiton shumë ...

"Theshtë i njëjti parim i saktë në metaverse," deklaroi Warwick "Nëse ndiheni sikur do të ketë popullaritet dhe do të ketë njerëz të tjerë që do të ndërtojnë pranë jush […] atëherë është pa mend të blini këto parcela toke. Pothuajse në çdo rast të vetëm, ato janë shumë të rralla ”.

"Nëse ata vendosin 10,000 parcela toke, dhe atëherë papritmas ka një milion lojtarë, ju mund të shihni se mungesa atje do të krijojë me të vërtetë një joshje."

Toka mund të jetë një posedim efikas

Përtej shfaqjeve spekulative të blerjeve dhe hodl, Warwick thekson se investitorët në internet mund të vendosin tokën e tyre për të funksionuar, duke mbajtur parasysh që disa pronarë të tokave brenda Decentraland organizojnë reklama dhe marketing në historitë e tyre në lojën video.

Ndërsa ai supozon se "mundësitë e reklamimit janë ndoshta rasti më i madh i përdorimit" tani, Warwick parashikon që energjitë për tokën në internet me siguri do të jenë "të pafund" ndërsa zgjerohen metaverses.

Warwick gjithashtu zbuloi se detyra e tij personale sigurisht që shpejt do të fillojë të ofrojë tokë, duke theksuar se tregimet në internet të Illuvium do të kenë "një rast përdorimi nga dita e parë".

Ai deklaroi se Illuvium me siguri do të mbajë një mini-lojë që u mundëson pronarëve të tokave në internet të nxjerrin për një mineral në lojë që përdoret për të montuar produktet brenda lojës video.

"Mund ta shfrytëzoni vetëm nëse keni tokë, kështu që menjëherë ka një rast përdorimi", deklaroi Warwick, duke theksuar se nuk dëshiron që energjia e vetme e pasurisë së Illuvium të supozohet: "thjesht një gjë e ndenjur ku njerëzit blejnë, dhe është vetëm e rëndësishme nëse dikush tjetër dëshiron ta blejë atë. ”

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju