OpenSea është njëbrirëshi më i azhurnuar i kripto pas raundit të financimit prej $ 100 milion

OpenSea gjithashtu prezantoi ndihmë të zgjeruar me Polygon, si dhe mbajti në mendje se "Blerësit nuk duhet të paguajnë më tarifa për blockchain kur bëjnë tregti në OpenSea".

OpenSea është njëbrirëshi më i fundit i kriptës pas rrethit të financimit prej $ 100 milion

OpenSea ka përfunduar në të vërtetë njëbrirëshja më e azhurnuar e kriptës pasi prezantoi një raund financimi prej 100 milion $ Seria B të udhëhequr nga kompania e mbështetjes financiare Andreessen Horowitz në një vlerësim prej $ 1.5 miliardë.

Kushti i njëbrirëshit u është kredituar kompanive që vlerësohen në mbi 1 miliard dollarë, si dhe OpenSea aktualisht regjistrohet me një listë të gjërë të kripto njëbrirësh si Coinbase, Animoca Brands si dhe Chainalysis ndër të tjera.

Grumbullimi i fondeve përbëhej nga përfshirja nga fondi mbrojtës, si dhe kompania ekskluzive e kapitalit Coatue, përveç mbështetjes nga numra të tillë si kreu i mëparshëm i shtetit të Walt Disney Michael Ovitz, ylli Ashton Kutcher si dhe i famshmi i NBA-së, Kevin Durant

Në një artikull të 20 korrikut, së bashku me raundin e financimit prej $ 100 milion OpenSea gjithashtu prezantoi zyrtarisht ndihmën e bllokuar me zgjerim, duke filluar me një treg "pa gaz" në Polygon, një shërbim shkallëzimi Ethereum 2.

"Blerësit nuk duhet të paguajnë më tarifa të bllokimit kur bëjnë tregti në OpenSea, dhe krijuesit mund të fitojnë plotësisht rrugën e tyre për kripto për herë të parë," zbuloi kompania.

Sipas TechCrunch, OpenSea gjithashtu po përgatitet të zgjerojë ndihmën për blockchain Flow të Dapper Lab përveç Tezos në të ardhmen.

Raundi më i ri i financimit zbulon një zhvillim thelbësor për industritë kryesore NFT në treg si dhe mbështetet në raundin e saj të financimit të Serisë A prej 23 milion dollarësh në mars, i cili u drejtua gjithashtu nga Andreessen Horowitz

Lexo artikullin:  Shumica e kapitalistëve institucionalë të gjithë janë të vendosur të marrin prona elektronike, thonë hulumtimet

OpenSea posaçërisht me të vërtetë nuk ka verifikuar se çfarë do t'i afroheshin fondeve, megjithatë një rekord i Forbes specifikoi se fondet me siguri do të përdoren për të zgjeruar grupin, duke zhvilluar edhe më shumë ndihmë ndër-zinxhir, si dhe duke rritur përvojën e klientit. Kathryn Haun, një shoqëruese themelore në Andreessen Horowitz sigurisht që do të regjistrohet në bordin e mbikëqyrësve të OpenSea.

Related: Nifty News: Frontman i Muse shkon poshtë si NFT, chimps prodhojnë NFT, si dhe më shumë

OpenSea gjithashtu ngacmoi se ka aspirata për të lëshuar punë të ndryshme të tjera për të shoqëruar tregun e saj NFT në të ardhmen:

"Misioni ynë më i gjerë është të ndihmojmë në krijimin e sistemeve dhe standardeve që mundësojnë shndërrimin e të gjitha llojeve të pasurisë dixhitale në forma që janë vërtet të zotërueshme dhe shkëmbehen lirisht."

Megjithë një ftohje themelore të lëvizjes në drejtim të NFT gjatë dy muajve të mëparshëm, CryptoPumpLajmet raportuan më 7 korrik se shitjet e NFT në pesëdhjetë përqindëshin e parë të vitit 2021 mbuluan 2.5 miliardë dollarë.

Sipas informacionit nga DappRader, tregu OpenSea në të vërtetë ka parë 181.92 milion dollarë sasi me vlerë të mirë nga 553,000 marrëveshje gjatë 30 ditëve të mëparshme.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju