Drejtori i Përgjithshëm i Fondeve të Osprey thotë se SHBA do të miratojë Bitcoin ETF në 2022 'më shpejt "

Greg King, CEO i lëshuesit të besimit Bitcoin Osprey Funds, mendon se KSHZ i SHBA ka shumë gjëra në pjatë këtë vit për të arritur në çështjen e aprovimeve të kripto ETF.

Drejtori i Përgjithshëm i Fondeve të Osprey thotë se SHBA do të miratojë Bitcoin ETF në 2022 'më shpejt "

Drejtori i Përgjithshëm i Osprey Funds - lëshuesi i besimit pa recetë të Bitcoin OBTC - nuk po mban frymën e tij për një miratim të fondit të tregtuar me këmbim Bitcoin (BTC) (ETF) në Shtetet e Bashkuara këtë vit.

Duke folur me Jared Blikre dhe Seana Smith të Yahoo Finance më 19 korrik, Greg King tha se ai beson se Komisioni i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim të SHBA (SEC) nën udhëheqjen e Gary Gensler ka kaq shumë gjëra në pjatën e tij në 2021 sa që një aprovim i BTC ETF nuk ka gjasa për të bërë prerjen.

King kujtoi hype në industrinë e kripto-s përreth emërimit të Gensler, i cili, megjithëse ishte mjaft jokomitues në deklaratat e tij deri më tani, është megjithatë i mirënjohur për kurset e tij të mësimdhënies në blockchain në Institutin e Teknologjisë në Massachusetts në vitet e fundit. 

"Ju patë një turmë të regjistrimeve, nga kompani të themeluara për një lloj të sapoardhurish, duke ndjekur atë ide ETF Bitcoin", tha King. CEO ka qenë vetë në bisedë me stafin e SEC për disa vjet, pasi Osprey - firma mëmë e Osprey Funds - kishte kërkuar për Bitcoin ETF të saj përsëri në 2017. King argumentoi:

"Nëse një Bitcoin ETF po vjen përmes administratës Gensler, pikëpamja ime është që nuk do të ndodhë këtë vit […] Ka pasur gjithashtu mjaft lloj lloj gjuhe dhe retorike dhe pikë që janë bërë nga stafi me aplikacionet e mëparshme që duhet të adresohen. Dhe kështu që kjo nuk është një hedhje poshtë e përplasur ”.

Pritjet e zhgënjyera të një "dunk slam" mund të kenë luajtur një rol në korrigjimin e tregut këtë verë, me King që pretendon se "tregu po kalibrohet pjesërisht" ndaj këtyre zhgënjimeve.

Ndërsa për King, numri i lartë i aplikacioneve Bitcoin ETF në SH.B.A. në fillim të vitit ushqehej me vrapimin e jashtëzakonshëm të Bitcoin në vitin 2021, me ngecjen e tyre më vonë duke kontribuar në një rënie, ai gjithashtu shtoi se vërejtjet e fundit rregullatore në SHBA në lidhje me stabilcoins private ka nuk ka qenë "veçanërisht e dobishme për Bitcoin ose Ethereum".

Këtë javë, Sekretarja e Thesarit e SH.B.A. Janet Yellen u ka thënë anëtarëve të Grupit Punues të Presidentit për Tregjet Financiare - po ashtu "Ekipi i Mbrojtjes së Zhytjes" - se qeveria duhet të veprojë shpejt për të krijuar një kornizë rregullatore për monedhat e qëndrueshme. Në fillim të këtij viti, Yellen kishte paralajmëruar gjithashtu se abuzimi me kripto ka qenë një problem gjithnjë në rritje.

Në Rezervën Federale, Jerome Powell u ka bërë jehonë thirrjeve të Yellen, duke thënë se nëse stainable Coins "do të jenë një pjesë e rëndësishme e universit të pagesave, atëherë ne kemi nevojë për një kornizë të përshtatshme rregulluese të cilën, sinqerisht, nuk e kemi".

E ngjashme: Shkalla e hirtë '100% e përkushtuar' për ta kthyer GBTC në Bitcoin ETF - CEO

Duke parë këtë peizazh - dhe duke pasur parasysh që ETF kripto janë miratuar tashmë në Kanada, Evropë dhe juridiksione të tjera - King tha që SH.B.A. "është vendosur prapa" por që "kjo është padyshim nga zgjedhja":

"Unë mendoj se ata po mendojnë për këtë, nëse do të duhej ta merrja me mend, në mënyrë më holistike, përtej faktit nëse një Bitcoin ETF ka kuptim apo jo në këtë pikë, por me të vërtetë, më shumë në vijën e asaj precedenti që do të krijojmë kur aprovoj një. ”

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju