PayPal rrit kufizimet e blerjes së kripto në $ 100K

Biznesi deklaroi se hapi kishte për qëllim ofrimin e konsumatorëve "më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet" për të blerë kripto.

PayPal rrit kufijtë e blerjes së kriptos në $ 100K

Kompania e ofruesve të pagesave PayPal tani lejon përdoruesit me bazë në Sh.B.A të blejnë deri në 100,000 dollarë në kripto javore.

Në një njoftim të së enjtes, PayPal tha se kishte rritur kufirin e blerjes së kriptos për klientë të caktuar me seli në Shtetet e Bashkuara nga 20,000 në 100,000 $ në javë. Kompania tha se lëvizja kishte për qëllim t'u jepte përdoruesve "më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet në blerjen e monedhës së kriptuar".

PayPal zbuloi se sigurisht që do të zhvendosej në dhomën e kriptos në tetor 2020, më vonë duke lejuar konsumatorët e kualifikuar me bazë në Shtetet e Bashkuara të bëjnë përdorimin e kriptovalutave për tregti si dhe ripagimet. Megjithëse biznesi në fillim individët e zbuluar me siguri do të kufizohej në blerjen e $ 10,000 në kripto javore, funksioni i futur me një kufizim prej $ 20,000.

Sistemi në të vërtetë ka rritur atributet e tij për individët e kriptuar sepse në 2014, partneritet me Coinbase për të mundësuar blerjet e kriptove përmes shkëmbimit të rëndësishëm, ndërsa kompania e ripagimeve në pronësi të PayPal Venmo prezantoi tregtinë e kriptove në Prill Para deklaratës së Venmo, CEO Dan Schulman deklaroi se ai parashikonte sasia tipike e rregullt mujore për marrëveshjet e kripto në PayPal për të arritur në 200 milion dollarë në një numër muajsh.

Related: PayPal të fillojë të lejojë konsumatorët e Shteteve të Bashkuara të paguajnë në Bitcoin tek shitësit ndërkombëtarë

Sipas faqes së internetit të analistës Statista, PayPal kishte rreth 392 milion llogari energjike të klientëve që nga tremujori fillestar i vitit 2021. Biznesi ka mbetur në të vërtetë për të blerë kompani të përqendruara në blockchain të përbërë nga Blockchain Capital si dhe sistemin e njohurive të blockchain TRM Labs.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju