Konzollat ​​e lojërave të konfiskuara PS4 në Ukrainë përdoren për llogari të FIFA-s, jo për miniera kripto

Pajisjet e lojërave me video të kapura nga autoritetet ukrainase po përdoreshin për të zhvilluar para në lojë dhe gjithashtu përveç kriptomonedhës bujqësore.

Konzollat ​​e sekuestruara PS4 në Ukrainë përdoren për llogari të FIFA-s, jo për miniera kripto

Javën e kaluar, CryptoPumpLajmet raportuan për konfiskimin e 3,800 tastierave të lojërave PlayStation që supozohet se janë përdorur për të nxjerrë kriptovaluta. Sistemet e sekuestruara të lojërave video ishin një nga rezervat e pajisjeve të gjetura nga autoritetet ukrainase gjatë një bastisjeje në një fermë të implikuar për dëmtimin e njehsorëve elektrikë për të marrë energji nga rrjeti rajonal.

Bazuar në të dhënat paraprake në atë kohë, tastierat e lojrave PS4, kartat grafike, sistemet e rafinimit dhe gjithashtu pajisje të ndryshme të tjera të zbuluara në vendngjarje po përdoren për procedurat e paligjshme të minierave të kriptos.

Sidoqoftë, sipas një ekzaminimi nga revista ukrainase e shërbimit Delo, tastierat e lojrave të konfiskuara PlayStation po përdoren për të krijuar karta dhe monedha edhe për FIFA Ultimate Team (FUT), një mjedis video lojë në titullin e preferuar të lojës video të futbollit FIFA.

Lojtarët zakonisht duhet të fitojnë monedha FUT dhe gjithashtu karta duke fituar kostume futbolli në lojën video, megjithatë depoja e prishur po prodhonte kinse versione të nëntokës së tregut të këtyre produkteve në lojë. Sipas Delo, Shërbimi Sekret i Ukrainës ende nuk ka vërtetuar ose refuzuar kërkimet e tij, me firmën që zgjedh të mbajë informacionin e provimit të përsëritur nën mbulesa.

Related: Autoritetet ukrainase marrin 3,800 konsola lojrash PS4 të përdorura për minierat e paligjshme të kriptos

Regjistrimi paraprak i CryptoPumpNews vuri në pikëpyetje probabilitetin e përdorimit të procedurës së paligjshme për minierat kripto duke përmendur:

“PlayStation 4 nuk është platforma ideale për të minuar kriptovalutën. Duke pasur parasysh konfigurimin e tij pak të vjetëruar në krahasim me shumë pajisje të minierave të disponueshme sot, madje edhe një konfigurim i PS16 me 4 konzolla nuk do të gjeneronte kthime domethënëse me përdorimin e ligjshëm të energjisë elektrike. "

Sidoqoftë, përdorimi i pajisjeve të lojërave video për të nxjerrë kriptovaluta nuk është i paprecedentë dhe gjithashtu në të vërtetë ka të bëjë me mungesë të pajisjeve të rafinimit grafik (GPU) për klientët e minierave jo-kripto. Nevoja në rritje për GPU nga minatorët e shoqëruar me një mungesë ndërkombëtare gjysmëpërçues pa lojtarët e planit të shpenzimeve KOMPJUTER të paaftë për të mbrojtur kartat grafike të gjeneratës së ardhshme për pajisjet e tyre.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju