Shitet lajmi? Çmimi ADA bie 10% pas fillimit të kontratave të zgjuara të shumëpritura të Cardano

Përmirësimi i Alonzo bëri pak në mbrojtjen e Cardano nga rënia në të njëjtën kohë me pjesën e mbetur të tregut të kriptomonedhës, megjithëse përbërësit teknikë bullish qëndrojnë.

Shitet lajmi? Çmimi ADA bie 10% pas fillimit të kontratave të zgjuara të shumëpritura të Cardano

Çmimi i Cardano (ADA) ra të hënën në hap me kriptovalutat e ndryshme të larta pavarësisht përfundimit të përmirësimit të tij të pirunit të quajtur "Alonzo", i cili nisi performancën e kontratës së zgjuar.

Ngarkesa tregtare ADA/USD ra 10.67% për të arritur nivelin më të ulët të saj brenda ditës prej 2.30 dollarë, pjesërisht si rezultat i ndjenjës së fitimit nga tregtarët pas rritjes së çmimit prej 1,200% të çiftit në këto 12 muaj. Për më tepër, shitja brenda ditës u shfaq në intervalin e një rënie totale të tregut të kriptove, me shenja të larta Bitcoin (BTC) dhe Ether (ETH) duke rënë 4% dhe 6.97%, respektivisht.

Rënia e Cardano u shfaq kur baza e saj kryesore nxori në funksion një funksion të kontratave të zgjuara të shumëpritura në blockchain-in e saj publik për herë të parë. Nisja pret që të kapë sektorin e lulëzuar të financave të decentralizuara (DeFi) dhe shenjave të padëgjueshme (NFT) pasi ato përballen me tarifat e transaksioneve më të ngadalta dhe më të kushtueshme në platformën kryesore të kontratave të zgjuara Ethereum.

Si pasojë, pritja për një rritje të zgjatur të rritjes në tregjet e ADA ishte e tepërt, me The Value Trend, një analist monetar në Seeking Alpha, duke parashikuar që shenja amtare Cardano të arrijë në 10 dollarë, nëse do të kthehej në Ethereum për t'u kthyer në platformën kryesore të kontratave të zgjuara Me

Në përgjithësi, perceptimi ndihmoi që ADA/USD të transportonte të ardhura të fuqishme në ditët që i afroheshin Alonzo -s, të përmirësohej. Më 20 korrik, çifti blinte dhe shitej për 1 dollar. Më vonë, më 2 shtator, vlera e saj u rrit në një skedar të tepërt prej $ 3.16, një rikthim prej 200%.

Sinjalizimet për vazhdimin bullish vazhdojnë

Prona bullish ka të ngjarë të konsolidohet anash ose të ulet pas një transferimi të fuqishëm, pasi disa tregtarë vendosin të sigurojnë të ardhurat e tyre. Në të njëjtën kohë, blerësit me një perspektivë afatgjatë bullish blejnë aktivin nga gishtat e dobët për të ndërtuar metoda të financimit afatgjatë.

Grafiku Cardano nënkupton një seksion konsolidimi analog pasi ADA jep një vrapim të fuqishëm të demit 200%plus. Si pasojë, gjasat që ngarkesa tregtare ADA/USD të vazhdojë me trendin e saj në rritje mbetet e tepërt.

Lexo artikullin:  Arsenal FC për të lëshuar AFC Fan Token në Socios

Mostra drejtkëndëshe duket si një flamur demi. Dhe, si rregull bazë, qëllimi i të ardhurave për dema në gjendjen e flamurit të demit është identik me madhësinë e trendit të mëparshëm të rritjes.

Një prishje mbi vijën e trendit të flamurit të demit më të lartë (në 2.93 dollarë) mund të vendosë ADA/USD në rrugën drejt 4.50 $.

Për më tepër, shenja Cardano do të dëshironte të kujdesej për bazën e saj mbi transferimin e saj eksponencial 50-ditor të zakonshëm (50-ditor EMA; vala kadife) afër 2.27 dollarë për të ruajtur të paprekur paragjykimin e tij të përkohshëm bullish. Një rënie nën ndihmën e flamurit të demit dhe dyshemetë 50-ditore të EMA do të rrezikonin dërgimin e ADA në 1.92 dollarë, linja e saj e asistencës nga mesi i gushtit.

Të lidhura: Publikimi institucional për mallrat e altcoin riteston gjatë gjithë kohës të tepërt

Analistët ndanë objektiva më të thellë të çmimeve, me një pseudonim Twitterati që njohu një gjendje të "Dyfishtë", duke përfshirë që tregtarët po promovojnë informacionin.

Cerbul, një analist tjetër i tregut, tha se rënia e vazhdueshme e ADA nuk ishte rezultat i ndjenjës së "promovimit të informacionit", duke përfshirë se kapitali shtesë do të kalonte në ekosistemin Cardano nga sektori DeFi.

"Akumuloni," tha ai.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju