Njeriu Shanghai: Media Crypto mbyllet, problemi thjesht përsëritet, nxjerrja e legjislacioneve është e dobishme?

Me autoritetet e qeverisë federale që përpiqen të rregullojnë foton e Kinës para fillimit të Lojërave Dimërore, minatorët po largohen me turma, si dhe ekipit të medias Bishijie u kërkua në të vërtetë të mbyllte

Njeriu Shanghai: Media kripto mbyllet, lajmet e këqija përsëriten vetëm, ligjet e minierave janë të dobishme?

Kjo përmbledhje një herë në javë e informacionit nga Kina Kontinentale, Tajvani, si dhe Hong Kongu përpiqet të kurojë informacionin thelbësor të sektorit, i përbërë nga detyra të spikatura, rregullime në peizazhin rregullator, si dhe asimilime të bllokut të biznesit.

Në të vërtetë kanë kaluar aktualisht 2 muaj duke marrë parasysh që filloi shtypja e kriptos si dhe zbatimi pasardhës. Shumica e përrallave krejt të reja aktualisht janë thjesht rrjedha e planeve të mëparshme në të gjithë vendin që po zbatohen në një shkallë rurale. Rasti më i fundit ishte nga qeveria federale rurale Anhui, pasi zbuloi një koleksion procedurash për të minimizuar marrjen e energjisë, me minierën e kriptomonedhave të shënuar midis autorëve. Anhui është një lagje e vogël në lindje të Shangait, shumë e kuptueshme për peizazhin e saj piktoresk të vendit si dhe bujqësinë sesa pagesat e saj për rritjen financiare të Kinës. Ka shumë të ngjarë që rrethe të ndryshme të tjera, posaçërisht ato që varen nga qymyri për energji, me siguri do të kenë deklarata të krahasueshme vera si qeveria kryesore federale promovon një të ardhme neutrale të karbonit.

Më 13 korrik, titani i minierave kineze Bit Mining zbuloi se në të vërtetë kishte rritur $ 50 milion për rritje përtej Kinës Biznesi shënohet në Nasdaq si dhe drejton BTC.com, i cili aktualisht është një pishinë kryesore 5 për Bitcoin, Bitcoin Cash, si si dhe Litecoin Ky është një tregues shtesë që firmat kineze të minierave nuk po dorëzohen për shkak të kufizimeve në shtëpinë tuaj, përkundrazi po zgjedhin të zhvendosin pajisjet e informacionit si dhe pajisjet e minierave jashtë vendit.

Sektori i largimit la një sërë fotografish të shkëlqyera, të përbërë nga disa të lëshuara nga media financiare Caixin Një foto që urdhëroi interesin e rrjeteve sociale ilustroi një zonjë që dukej një pakicë etnike që mbante një paketë mjetesh minerare, si dhe linjën e energjisë si një rregullim lulëzimi. .

Lexo artikullin:  Analiza e çmimeve 9/13: BTC, ETH, ADA, BNB, XRP, SOL, DOT, DOGE, LUNA, UNI

Shkoni për ar?

Ish CEO i Bitmain Jihan Wu mendon se ligjet e minierave sigurisht që do t'i sjellin përfitime sektorit për një kohë të gjatë, duke përmendur një foto të rritur publike si dhe largimin e kriminelëve. Absolutelyshtë absolutisht një ide e mirë, megjithatë aktualisht, Kina duket se është e vendosur të heqë të gjitha yjet, jo thjesht ato negativë.

Me Lojërat Olimpike Dimërore të ardhshme në Shkurt të vitit 2022 që po afrohen, Pekini me siguri do të ketë mundësinë e shkëlqyeshme për të ndriçuar qiellin e kaltër të pastër si dhe sektorët e energjisë së pastër. Për më tepër, Kina mund të shfaqë paratë e saj të avancuara bankare rezervë elektronike, pa ndërlikimet që vijnë nga posedime edhe më spekulative elektronike që mund të shfaqen se kanë ngjashmëri të jashtme. Ata me kujtimet e dorës së parë të Lojërave Olimpike Verore 2008 gjithashtu mund të mbajnë parasysh politikën rigoroze ndaj inovacionit, si dhe agjitacionin shoqëror përpara këtij rasti.

Sasitë më të ulëta në vite

Ndikimi po ndihet me të vërtetë nga shkëmbimet drejtuese në grupin BTC / USDT të Kinës Huobi pa vetëm 109K BTC të negociuar në javën e kaluar, sasia më e volitshme një herë në javë që kthehet në tetor të vitit 2018. Shkëmbimet globale gjithashtu u ndikuan nga sasitë e zhytjes, megjithatë jo në nivelin pasi këto shkëmbime kryesisht kineze. Në mjedisin e sotëm rregullator, nuk ka dyshim që shkëmbimet pozitive në procedurat e decentralizimit, si dhe rreziku është i pozicionuar shumë më mirë për të zvogëluar dëmet nga planet negative.

Duke punuar me njëri-tjetrin për konformitet?

Më 13 korrik, Instituti i Kërkimeve të Sigurisë Publike në Nanjing zbuloi se po bashkëpunonte me OKLink për të luftuar pastrimin e parave. OKLink është një kompani e inovacionit në blockchain që ka lidhje me ALRIGHT Group, një biznes që u përdor për t'u kujdesur për shkëmbimin kryesor të OKex. Me menaxhimin e shkëmbimit nën një analizë të pabesueshme në 2021, nuk ka ndonjë befasi kur shikon përpjekje për të qetësuar autoritetet rregullatore.

Anija që braktis

Më 15 korrik, biznesi i medias së kriptomonedhave Bishijie zbuloi se po mbyllej pas thyerjes së legjislacionit në të gjithë vendin kundrejt kriptomonedhës. Bishije, e cila konvertohet në Coin World, në të vërtetë ishte kënaqur me një tërheqje të madhe në 2018, para mesit të ciklit të fundit të mërzisë. Ky cikël aktual i demave kurrë nuk e pa atë plotësisht të rikuperohet vendosja e mëparshme, megjithatë, duke e bërë këtë vetëm një humbje të vogël për zonën aktuale të kriptovalutave. Vazhdon të shihet nëse sistemet e ndryshme të mediave të tjera të vendosura në tokë mund ta durojnë këtë periudhë përpjekjeje.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju