Platforma sociale NFT DeFine mbledh 5 milion dollarë nga investitorët aziatikë

Tregu për argumentet jo-kërcënues, ose NFT, duket se po rritet në Azi. Disa kompani dhe fondet e sipërmarrjeve kanë mbështetur DeFine në përpjekjen e saj për të sjellë NFT në audiencat kryesore.

Platforma sociale NFT DeFine mbledh 5 milion dollarë nga investitorët aziatikë

DeFine, një platformë token jofungjibël e orientuar drejt shoqërisë, ka mbledhur 5 milion dollarë në investime strategjike si pjesë e një përpjekje më të gjerë për të kaluar më shumë kompani në botën e NFT.

Rritja u drejtua nga Huobi Ventures, kompania argëtuese eSports Abyss dhe zhvilluesi global i lojërave PearlAbyss, njoftoi të martën kompania. Disa fonde blockchain aziatike gjithashtu morën pjesë, duke përfshirë Draper Dragon, NGC Ventures dhe SevenX Ventures.

"Pleasureshtë kënaqësia ime të kem këto kompani kryesore të lojrave dhe argëtimit në Azi si investitorë strategjikë", tha Myoung Hoon Kang, drejtuesi global i operacioneve globale të DeFine. "Investimi dhe partneriteti strategjik do të na lejojë që së bashku të zhvillojmë mundësi të reja të tregut në sektorë të ndryshëm."

E ngjashme: Tregu dhe galeria e sofistikuar e NFT ofron pasuri të patundshme dixhitale për krijuesit dhe koleksionistët

Si pjesë e investimit të tyre strategjik, investitorët do të marrin mbështetje të drejtpërdrejtë nga DeFine në lidhjen me tregun NFT. Kompania ka një qëllim të lartë të bëhet ekosistemi më i madh NFT në Azi. Një nga objektivat e tij thelbësorë është të sjellë NFT në audiencat kryesore, duke filluar me industritë e lojërave dhe argëtimit.

DeFine e përshkruan veten si një platformë sociale NFT për të gjitha llojet e krijuesve, duke përfshirë artistë, muzikantë, lojtarë, ndikues dhe atletë. Përdoruesit e platformës kanë profile shoqërore të bazuara në NFT që pasqyrojnë kontributet e tyre në rrjet dhe arritjet.

Related: Ekskluzive e Kointelegrafit: Artisti Damien Hirst thotë se NFT-të janë si 'shpikja e letrës'

Shitja e NFTs u rrit në gjysmën e parë të vitit 2021, duke arritur 2.5 miliard dollarë, sipas të dhënave nga DappRadar. Lojërat dhe argëtimi janë dy nga rastet më të përmendura të përdorimit për NFT. Fondet e sipërmarrjeve e kanë njohur këtë trend dhe kanë derdhur miliona në fillestare të orientuara drejt NFT vetëm këtë vit.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju