Qyteti i Tenesit dëshiron të miratojë vendbanimet e taksave të pasurive të patundshme në Bitcoin

Kryebashkiaku i Jackson Scott Conger mendon se Bitcoin është shërbimi i vetëm që kujdeset për rritjen e kostos së jetesës dhe gjithashtu rënien e dollarit amerikan.

Qyteti i Tenesit dëshiron të pranojë pagesa të tatimit në pronë në Bitcoin

Qyteti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jackson, Tennessee, vazhdon të kontrollojë një studim të mundshëm të kriptomonedhave, duke dashur aktualisht të miratojë Bitcoin (BTC) për shlyerjet e taksave të pasurive të paluajtshme.

Kryebashkiaku i Jackson Scott Conger zbuloi të enjten vonë se presioni i punës në qytetin blockchain të qytetit kishte futur në fakt një studim kërkimor mbi qasjet e mundshme për të miratuar zgjidhjet e taksave të pasurive të paluajtshme në Bitcoin në qytet.

Ekipi i blockchain sigurisht gjithashtu do të zbulojë saktësisht se si t'u mundësojë anëtarëve të stafit të fitojnë Bitcoin standarde me kosto dollari, ose të blejnë sasi më të vogla të Bitcoin gjatë periudhave rutinore. Shpenzimet mesatare të blerjeve të Bitcoin me dollarë mendohet të jenë metoda më efektive për ndërtimin e Bitcoin, verifikuan disa studime kërkimore.

Konger më herët i kërkoi Twitter -it që të hidhte në erë koston e përsëritur të jetesës dhe rënien e dollarit amerikan, duke sugjeruar që Bitcoin është "vetëm një rregullim për këtë".

Lajmet më të reja sjellin një azhurnim në strategjitë më të gjithanshme të lidhura me kripton e Jackson të zbuluara nga Conger inApril Qyteti në fakt ka kontrolluar në mënyrë proaktive alternativat për të paguar anëtarët e stafit të qytetit në kriptovalutë, duke përfshirë procedurat e minierave të Bitcoin dhe gjithashtu duke përfshirë BTC në raportin vjetor të qytetit. Konger më parë la të kuptohej se qyteti mund të donte të lejonte vendbanime në monedha të ndryshme të ndryshme elektronike si Ether (ETH) dhe Litecoin (LTC).

Related:Lagja Crypto u nda nëse Bitcoin është një kosto në rritje e jetesës

Siç u raportua më parë, Kryebashkiaku Conger u pajtua me veprimet e Kryetarit të Bashkisë së Miamit Francis Suarez, i cili në fakt po e shtynte qytetin e Miamit për të përqafuar detyrimet tatimore dhe gjithashtu për të paguar vendbanimet në Bitcoin Conger kuptohet gjithashtu për përqafimin e "syve lazer", një përbërës i Turma e shpejtë e lagjes kripto që mban rritjen e normës së mundshme të Bitcoin rreth 100,000 dollarë. Në momentin e kompozimit, Bitcoin po tregtohet me 31,732 dollarë, me një rënie prej 2.5% gjatë 24 orëve të mëparshme, sipas informacionit nga CoinGecko.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju