Tezos rrezikon të korrigjohet nën nivelin më të lartë rekord me XTZ që u rrit 250% që nga korriku

Tubimi me vlerë XTZ, i nxitur kryesisht nga hyrja e Tezos në zonën NFT, ka përfunduar duke portretizuar një ndërtim bazë bearish.

Tezos rrezikon të korrigjohet nën nivelin më të lartë rekord me XTZ që u rrit 250% që nga korriku

Një rritje e vlerës së fundit brenda tregut Tezos (XTZ) rrezikon shterimin sepse shkakton një mostër bazë bearish.

I quajtur sepse "pykë zgjeruese në rritje", mostra zhvillohet kur vlera luhatet midis dy drejtimeve të prirjes lart, por të ndryshme. Sipas krijuesit të saj Thomas Bulkowski, këto pykë informojnë shumë më pak për blerjen e rraskapitjes dhe më shumë për ambicien e shitësve për të marrë menaxhimin, domethënë, konsumatorët ka të ngjarë të humbasin dominimin sa herë që vlera prek linjën më të lartë të trendit.

Rritja me vlerë prej 250%e XTZ nga vlera e ulët e korrikut 2021 prej 2.08 dollarë ka çuar në formimin në rritje të pykës zgjeruese. Të hënën, kriptomonedha ekzaminoi trendin më të lartë të ndërtimit si rezistencë (rreth 7.5 dollarë) për të parë një transferim të zgjatur të kundërt në drejtim të rekordit të tij të lartë të mëparshëm prej 8.76 dollarë.

Por vlera e korrigjuar, duke konfirmuar ndjenjën e fuqishme promovuese pranë rezistencës ndaj pykës. Tani rrezikon të zgjerojë korrigjimin e saj në drejtim të vijës së prirjes së rënies (afër 5 dollarë), bazuar kryesisht në goditjet e krahasueshme të tërheqjes të vërejtura që nga korriku 2021.

Si një rregull bazë me modelet në rritje të pykës, vlera në fund të fundit duhet të bjerë nën vijën e trendit të rënies së ndërtimit dhe të synojë nivelin e poshtëm, dmth., Rreth 2.38 dollarë në rastin e Tezos.

Listat qendrore thonë se vetëm rreth 80% e daljeve ngjitëse të zgjerimit në rritje janë bearish. Ndërkohë, vlera bie në drejtim të qëllimit bearish gjashtë nga dhjetë raste.

Bazat nuk pajtohen

Përkundër ballafaqimit me një konfigurim të tmerrshëm teknik, XTZ pret të ruajë paragjykimin e tij bullish bazuar kryesisht në adoptimin e blockchain të Tezos të provës së aksioneve.

Kohët e fundit, kompozitori, reperi dhe këngëtarja amerikane Doja Cat lansoi asortimentin e saj të shenjave të padëgjueshme (NFT) në OneOf, një treg kolektiv kolektiv i veprave të artit, i cili punon në blockchain Tezos. Njoftimi i saj përkoi me një transferim 42.65% të kundërt për XTZ/USD përmes seancës së blerjes dhe shitjes të 9 dhe 10 shtatorit.

Lexo artikullin:  Pas projektit të rrjeteve sociale '7/20', Sushi ekspozon të gjitha-në-një AMM 'Trident'

NFT -të janë shfaqur si një në secilën prej tregtive më të trafikuara të këtij viti, me rivalin e lartë të OneOf OpenSea që raportoi rreth 3.4 miliardë dollarë çmim sasie në gusht.

Ndërkohë, Ethereum pret shumicën e detyrave NFT, megjithatë çmimet e larta të transaksioneve kanë dalë të jenë një shkallë shqetësimi. Si rezultat përfundimtar, shumë detyra të reja NFT kanë zgjedhur opsionet më të lira të Ethereum.

Për shembull, pasuria e Solan SOL u rrit deri në 825% nga niveli i ulët i 20 korrikut, kryesisht për shkak të suksesit të Degenerate Ape Academy, një sipërmarrje NFT, e miratuar nga kripto Sam Bankman-Fried për të ndryshuar rezolutën e FTX për të kombinuar Solana në platformën e tyre NFT Me

E njëjta mani ndihmoi në shtyrjen e kërkesës për shenja XTZ të rritur më parë shtatë ditë.

Lidhur: Përmbledhja e Altcoin: Tarifat e larta të Ethereum fillojnë një migrim të likuiditetit në platformat e shtresës 1

Muajin e kaluar, Tezos gjithashtu mori një ngritje nga bankat me bazë në Evropë Crypto Finance Group, InCore Bank dhe Inacta. Korporatat prezantuan se ata do të përdornin shenjën DAR-1 të Tezos, e zakonshme për shqetësimet e shenjave të tyre amtare. 

Për më tepër, InCore zbuloi planet e saj për fillimin e ruajtjes, aksioneve dhe blerjes dhe shitjes së ofruesve të klasës institucionale XTZ, duke rritur perspektivat që blerësit e pasur do të dëshironin të vendosnin para në shenjën Tezos brenda së ardhmes.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju