Tre arsye pse çmimi i Elrond (EGLD) po arrin nivele të reja ditore

Një ekosistem në rritje dhe nisja e plotë e aftësive DeFi të Elrondit përsëri tubimi i EGLD mbi 300 dollarë.

Tre arsye pse çmimi i Elrond (EGLD) po arrin nivele të reja ditore

Protokollet e decentralizuara të përqendruara në financa po shohin një transferim të qëndrueshëm në rritje dhe vrulli duket se po zgjedh ritmin tani që sektori NFT është ftohur gjatë dy javëve të mëparshme.

Që nga fillimi i gushtit, Elrond (EGLD)-një platformë e shkallëzuar dhe e sigurt blockchain e krijuar për aplikacione të shpërndara dhe kompani të nivelit të ndërmarrjeve-ka qenë në një tubim të fortë.

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView tregojnë se që nga arritja e një niveli të ulët prej $ 52.00 më 22 qershor, çmimi i EGLD është ngarkuar me 437% në një tepricë të re të të gjitha kohërave prej $ 302.14 më 14 shtator.

Tre arsye për rritjen e EGLD -së mishërojnë nisjen e plotë të ndryshimit të protokollit Maiar, artikulimin e altcoin në KuCoin, dhe një sërë partneritetesh dhe integrimesh që rrisin ekosistemin Elrond.

Aftësitë DeFi vëzhgojnë fillimin e ndryshimit Maiar

Rezultatet e vrullit të fundit të EGLD nga fillimi i ndryshimit Maiar, një protokoll DeFi i ndërtuar në komunitetin Elrond që lejon klientët të bëjnë tregti dhe të furnizojnë likuiditet në pishina të shumta.

Më 9 shtator, Elrond prezantoi se banorët amerikanë mund të fillojnë të blejnë shenja EGLD direkt përmes aplikacionit Maiar, për shkak të integrimit me Moonpay, duke i dhënë misionit hyrjen në sistemin financiar më të madh të shitjes me pakicë në botë.

Në një përpjekje për të tërhequr klientë të rinj dhe për të treguar aftësitë e Elrond, Maiar gjithashtu nisi një konkurs 100,000 $ "Battle of the Yields" më 14 shtator, duke u dhënë klientëve një shans për të fituar EGLD bazuar kryesisht në vëllimet e tyre të blerjes dhe shitjes.

Listimet e këmbimit rrisin sasinë e blerjes dhe shitjes

Një motiv tjetër për fuqinë më të fundit të parë në EGLD ishte përcaktimi i saj në ndryshimin KuCoin, ndryshimi i pestë më i madh nga sasia e blerjes dhe shitjes 24-orëshe.

Listimet e reja të ndryshimeve ndonjëherë miratohen nga tubime të forta për shenjën, veçanërisht kur shoqërohen me tregjet e ardhshme të vazhdueshme ose një ndryshim në pesë të parët duke blerë dhe shitur sasi.

Lexo artikullin:  DeFi në Bitcoin: Jack Dorsey prezanton departamentin krejt të ri Square për ta bërë atë 'të thjeshtë'

Shtimi i shenjës në KuCoin dhe fillimi i Maiar Exchange kanë futur një fazë të re të publicitetit në EGLD. Më pas, sasia e saj blerëse dhe shitëse 24-orëshe u rrit nga një normë ditore prej 83 milion dollarë në 740 milion dollarë më 11 shtator.

Related: Senatori Warren shkon pas akuzave të komunitetit Ethereum në komitetin që dëgjon

Rritja e ekosistemit

Një çështje e tretë që mbështet tubimin e Elrond është zhvillimi i ekosistemit të tij. Partneritetet e fundit përfshijnë përfshirjen e përmbajtjes së mediave të gjeneruara nga AI përmes një partneriteti me Humans, një platformë që integron informacion dhe njohuri për të gjeneruar moda të Inteligjencës Artificiale, dhe një marrëveshje me NewsCrypto, e cila lejon klientët të studiojnë më shumë rreth Elrondit përmes “akademisë kripto të platformës”. " Elrond gjithashtu ka një integrim të ri me Copper, një furnizues serioz i kujdestarisë dixhitale.

Komuniteti gjithashtu ka partnerizuar me firmat e synuara për lojëra, DeFi dhe transferta ndër-zinxhirësh midis Ethereum, Polkadot dhe Binance Smart Chain. 

Sipas informacioneve nga CryptoPumpNews Markets Pro, rrethanat e tregut për EGLD kanë qenë të favorshme për një kohë. 

Rezultati VORTECS unique, unik për CryptoPumpLajmet, janë një krahasueshmëri algoritmike e rrethanave historike dhe aktuale të tregut që rrjedhin nga një përzierje e faktorëve të informacionit, së bashku me ndjenjën e tregut, blerjen dhe shitjen e sasisë, veprimet më të fundit të çmimeve dhe stërvitjen në Twitter.

Siç shihet në grafikun e mësipërm, Rezultati VORTECS për EGLD filloi të zgjidhej më 10 shtator dhe arriti një vlerë të tepërt prej 77, rreth një orë më parë sesa çmimi filloi të shtrihej me 55% gjatë 4 ditëve pasuese.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju