Asistenti i thesarit Yellen këshillon ligjvënësit të paraqesin me shpejtësi standardet e qëndrueshme të Bitcoin

Grupi Punues i Presidentit për Tregjet Financiare parashikon të sigurojë referime qeverisëse për monedhat e qëndrueshme në muajt e ardhshëm.

Sekretari i Thesarit Yellen nxit ligjvënësit të futin shpejt udhëzimet e qëndrueshme të Bitcoin

Sekretari i Thesarit i Shteteve të Bashkuara Janet Yellen në të vërtetë ka informuar autoritetet rregullatore monetare se qeveria federale duhet të veprojë shpejt për të zhvilluar një strukturë rregullatore për monedhat e qëndrueshme.

Vërejtjet erdhën me konferencën e së hënës të Grupit Punues të Presidentit për Tregjet Financiare Ekipi foli për zhvillimin e shpejtë të monedhave të qëndrueshme, duke ekspozuar strategjitë për të siguruar referime qeverisëse në muajt e ardhshëm, sipas Reuters.

Ekipi gjithashtu mendoi për monedhat e qëndrueshme si një mënyrë zgjidhjeje, rreziqet e mundshme për përdoruesit e fundit dhe gjithashtu efektin e tyre më të gjerë në sistemin monetar të SH.B.A.-së dhe gjithashtu sigurinë dhe sigurinë në të gjithë vendin.

Në shkurt, Yellen këshilloi që abuzimi i zotërimeve të kripto ka qenë në të vërtetë një problem i zgjeruar së bashku me sulmet kibernetike të shkaktuara nga pandemia ndërkombëtare. Për momentin, ajo njohu garancinë e këtyre teknologjive të reja moderne, megjithatë këshilluar gjithashtu në lidhje me vizionin e saj të së vërtetës, duke specifikuar "kriptovalutat janë përdorur për të pastruar fitimet e trafikantëve online të drogës; ata kanë qenë një mjet për të financuar terrorizmin. ”

Bashkë-krijuesi dhe gjithashtu CEO i Circle, Jeremy Allaire, e klasifikoi konferencën si "shumë domethënëse", duke komentuar se monedhat e qëndrueshme janë më poshtë për të mbetur dhe gjithashtu ka shumë të ngjarë të përfundojnë të jenë elemente thelbësore të sistemit financiar ndërkombëtar dhe gjithashtu monetar:

“Extraordinaryshtë e jashtëzakonshme dhe pozitive që lidershipi i politikës financiare të SHBA po e merr përsipër këtë tani. Ashtë një shenjë se sa larg kemi arritur dhe sa shpejt po ndodh gjithçka ”.

Zhvillimi i Stablecoin në të vërtetë ka qenë i madh këtë vit pasi nevoja për para të decentralizuara është rritur në të vërtetë. USDC i Circle ka qenë në të vërtetë argëtuesi më i mirë deri tani këtë vit me një rritje prej 577% të furnizimit që rrjedh për të dokumentuar gradë prej 26.4 miliardë sipas Co inGecko.

Lexo artikullin:  Megabank JPMorgan e Shteteve të Bashkuara për të punuar me aftësi edhe më shumë bllok zinxhiri

Duke folur në monedhat e qëndrueshme kohët e fundit, Kryetari i Rezervës Federale Jerome Powell në një mënyrë të ngjashme theksoi kërkesën për të zhvilluar një strukturë qeverisëse të qëndrueshme për simbole të qëndrueshme.

"Nëse ata do të jenë një pjesë e rëndësishme e universit të pagesave, atëherë ne kemi nevojë për një kornizë të përshtatshme rregullatore të cilën, sinqerisht, nuk e kemi," deklaroi ai.

Related: Shtetet e Kryetarit të Fed-it kërkojnë politika më të rrepta, bisedime mbi CBDC

Siç është raportuar nga CryptoPumpLajmet më parë këtë muaj, stabcoini më i preferuar në botë, Tether, vazhdon të jetë nën analizë. Më 25 qershor, Presidenti i Bankës së Rezervës Federale të Bostonit, Eric Rosengren, ngriti një flamur paralajmërues në lidhje me shportën e Tether për të marrë prona.

Kur furnizimi i plotë i qëndrueshëm me Bitcoin mbuloi 100 miliardë dollarë në maj, ai shkaktoi një sistem alarmi midis autoriteteve rregullatore monetare të shqetësuara në lidhje me mungesën e mbikëqyrjes së industrisë, e përbërë nga errësira në kufi saktësisht sesi kompanitë e qëndrueshme të shenjave merren me librat e tyre.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju