Çmimi Uniswap (UNI) kërcen me 15% në DeFi, tregu i kriptovalutave rikthehet

Rritja e tarifave të UNI/USD është takuar me shpejtësi me shitësit në rangjet kryesore vendase.

Çmimi Uniswap (UNI) kërcen me 15% në DeFi, tregu i kriptovalutave rikthehet

Uniswap (UNI) ishte ndër shumë interpretuesit më të mirë në mesin e shumë shenjave të kriptomonedhës me kapak të lartë në 24 orët e hershme, duke regjistruar prona më të larta përfituese sesa disa kriptovaluta kryesore, veçanërisht Bitcoin (BTC), Eter (ETH) dhe Binance Coin (BNB) Me

Më 15 shtator, çmimi i tregtisë UNI/USD u hodh 13.26% për të arritur 25.68 dollarë të tepërt shtatë-ditor. Tregtarët vazhduan të bëjnë oferta të rritura kur çifti hyri të Mërkurën, duke e shtyrë vlerën e saj në 26.07 dollarë në një nivel në kohë, më shumë se 15% nga hapja e seancës së mëparshme prej 22.66 dollarë.

Restaurimi i gjerë i tregut pas pronave përfituese të UNI?

Shumica e pronave përfituese të Uniswap në 24 orët e para duket se kanë dalë në sipërfaqe pas një restaurimi të gjerë në treg.

Për rastin, afati i deklaruar dëshmoi Bitcoin, kriptovaluta standarde që gëzon ndikim të madh në pjesën e mbetur të shenjave të kriptove, u ngjit mbi 47,000 dollarë pas një transferimi të lartë 4.85% të martën. Ndërkohë, Ethereum vuri në dukje se aseti i tij vendas ETH u rrit drejt 3,500 dollarëve me një çmim prej 4.57%.

Diku tjetër në tregun e kriptove, Binance Coin, XRP, Dogecoin, Luna dhe Chainlink u rritën gjithashtu. Në dallim, platforma e arsyeshme e kontratave, pasuria e Solanës SOL ra 6.47% pas një ndërprerjeje të mohimit të shërbimit në komunitetin e saj.

Në të njëjtën kohë, Cardano (ADA), një nga rivalët kryesorë të Solana, ra me më shumë se 1%.

Në fillim, pronat e dobishme midis shumë shenjave kryesore, së bashku me Uniswap, dukej se ishin ndihmuar nga rrotullimet e kapitalit jashtë tregjeve SOL dhe ADA.

Në element, kufiri i tregut i Solana u rrit me më shumë se 400% tremujorin e sotëm pas sulmit të tij në sektorin e lulëzimit të shenjave të padëgjueshme (NFT), duke u ofruar tregtarëve një alternativë të sinqertë për të bllokuar të ardhurat e përkohshme. Për më tepër, ndërprerja e komunitetit përshpejtoi gjendjen e përfitimit të çështjeve.

Nga ana tjetër, Cardano tërhoqi hipotezën për shkak të përmirësimit të saj Alonzo që e bëri atë një platformë të mençur kontratash për herë të parë që nga fillimi. Për më tepër, është 2,500% efikasiteti vjetor deri më sot u dha tregtarëve alternativa të mjaftueshme për të "promovuar informacionin" dhe pronat e sigurta të dobishme.

Lexo artikullin:  Projektuesi i ETH Virgil Griffith përsëri pas hekurave pasi gjoja shqyrtoi llogarinë e Coinbase

Mbajtësit e UNI janë mjeshtër të argumenteve MIR 9.15M

Efikasiteti superior i Uniswap në 24 orët e mëparshme gjithashtu mori sugjerime nga hipoteza se mbajtja e UNI mund t'u japë atyre hyrje në shenjat e transmetimit.

Në një njoftim të fundit, Brendon Murray, mbikëqyrës i reklamimit të materialeve të përmbajtjes në agjencinë e vlerësimit të blockchain me bazë në Boston, Flipside Crypto, citoi analizën e konsumatorit jr3225 të Twitter. Hulumtimi i cituar shumë mbajtës të UNI nuk arritën të kuptojnë se ata mund të deklarojnë 9.15 milionë platforma të aseteve artificiale të shenjave MIR të Mirror Protocol me anë të një dalje ajri në dhjetor 2020.

Në krahasim, marrësit e LUNA mund të deklarojnë shenja shtesë MIR falas sesa ato UNI - MIR/USD është rritur 200% këtë vit.

Raporti, i shtypur të martën, përkoi me çmimin UNI pump.

Çlironi perspektivën teknike 

Tubimi më i ri i Uniswap do të kontrollonte një bashkim ndihme të përbërë nga rënia e rezistencës së trendit dhe vija 38.2% Fib (26.093 ~ $) e një grafiku të Fibonacci retracement (tërhequr nga një lëkundje 42.89 $ e tepërt në 15.70 $-ritëm i ulët).

Shitësit morën menaxhimin afër konfliktit, duke bërë që UNI/USD të përvetësonte me 4.59% në një minimum prej 24.50 $ brenda ditës. Qëllimi i tij i mëvonshëm i ndihmës është - edhe një herë - një bashkim prej 23.6% Fib line (22.12 dollarë) dhe linja trendi në rritje që në përgjithësi përbën një Rritje të Kanalit.

Lidhur: Blerësit institucionalë dominuan skenën DeFi në P2: Raporti i Chainalysis

Një perspektivë e përkohshme bullish nënkupton thyerjen e UNI/USD mbi 26.09 dollarë dhe hap në drejtim të diapazonit të mëposhtëm të Fibit (29.30 dollarë, 32.51 dollarë, e kështu me radhë) derisa dyshja të arrijë trendin më të lartë të Rising Channel afër 42.89 dollarë.

Ndërkohë, një konfigurim bearish mund të shohë që UNI/USD të prishet nën linjën Fib prej 22.12 $ dhe Channel të ndihmojë të përqëndrohet në 15.70 $.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju