Thesari amerikan thuhet se është në bisedime për rregullimin e stabilcoin

Zyrtarët e Thesarit po mësojnë rreziqet nëse shumë individë vendosin të tërheqin monedhën e tyre të qëndrueshme papritur.

Thesari amerikan thuhet se është në bisedime për rregullimin e stabilcoin

Në mes të zhvillimit të madh të tregut të stabcoin, Departamenti i Thesarit i Shteteve të Bashkuara thuhet se ka përmendur rregullime të mundshme për monedhat e qëndrueshme jopublike.

Thesari zhvilloi një numër konferencash javën e fundit për të parë rreziqet e monedhave të qëndrueshme për klientët, tregjet ose sistemin monetar, përveç studimit të avantazheve të tyre dhe parashikimit të rregullimeve të mundshme, raportoi Reuters më 10 shtator.

"Departamenti i Thesarit po mblidhet me një gamë të gjerë aktorësh, së bashku me avokatët e blerësve, anëtarët e Kongresit dhe individët e tregut," tha zëdhënësi i Thesarit John Rizzo.

Duke cituar tre burime pa emër të vetëdijshëm për çështjen, raporti vëren se një nga shumë konferencat e Thesarit përfundoi të Premten e fundit, me oficerët që pyetën grupin kripto nëse monedhat e qëndrueshme do të kërkojnë apo jo mbikëqyrje të drejtpërdrejtë nëse kjo lloj kriptomonedhë shndërrohet në të miratuar gjerësisht. Ata gjithashtu thuhet se përmendën sesi rregullatorët duhet të zbusin rreziqet nëse shumë individë vendosin të tërheqin papritur monedhën e tyre të qëndrueshme dhe nëse monedhat e qëndrueshme kryesore duhet të mbështeten ose jo nga prona konvencionale.

Oficerët e Thesarit gjithashtu u takuan paraprakisht me një bandë bankash dhe sindikatash të kreditit për të debatuar mbi rregullimin e mundshëm të stabilcoinit. Një nga furnizimet e Reuters deklaroi se oficerët kishin grumbulluar informacione dhe nuk ndanin mendimet e tyre se si duhet të rregullohen monedhat e qëndrueshme.

Related: Stablecoins janë pronë - jo monedha, thotë presidenti i BQE

Konsiderata e ngritur e Thesarit për tregun e stacioncoinit vjen pas një rritje parabolike të monedhave të qëndrueshme gjatë vitit të kaluar. Kapitalizimi i plotë i tregut i monedhave të qëndrueshme kryesore si Tether (USDT) dhe USDC Coin (USDC) është rritur në më shumë se 125 miliardë dollarë në kohën e shkrimit nga thjesht rreth 37 miliardë dollarë në janar. Shumë korporata financiare konvencionale si MasterCard me tarifa të mëdha kanë përsëritur përkushtimin e tyre për të ndihmuar opsionet e lidhura me stacioncoin, me Visa duke pretenduar se stacionet monetare "po fillojnë të përmbushin premtimin e fiat dixhital".

Lexo artikullin:  Vlerësimi i çmimit 7/19: BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, DOGE, DOT, UNI, BCH, LTC

Informacioni vjen menjëherë pasi senatorja amerikane Elizabeth Warren iu referua si biznesi i kriptomonedhës "institucioni i ri financiar në hije", duke sugjeruar se është "duke menduar për vlerën" e ndalimit të bankave amerikane nga mbajtja e rezervave në monedhë të qëndrueshme përsëri jo-publike. Më parë, Sekretarja e Thesarit e SHBA Janet Yellen i kërkoi qeverisë federale që të sillet së shpejti për të përcaktuar një kuadër rregullator për monedhat e qëndrueshme.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju