Fondi i pensioneve prej 66 miliardë dollarësh ozzy kërkon të investojë në kripto

Fondi i pensioneve prej 66 miliardë dollarësh ozzy kërkon të investojë në kripto

CEO i Rest Super, një fond pensioni australian me 66 miliardë dollarë zotërime, pohoi në një konferencë bazë vjetore një ditë tjetër se biznesi po kërkonte të investonte në kripto, si dhe shpejt.

Deklarata me siguri do të ketë dërguar valë tronditëse si me industrinë e kriptove ashtu edhe me planet e pensioneve pasi ky është fondi i parë australian i mbijetesës që po kërkon të përfshijë kripto-n në profilin e tij.

në një artikull i shkurtër në Business Insider Australia, veprimi shihet si ai që mund të fillojë një valë investimesh financiare institucionale drejt e në kripto. Aty ku shpenzon Rest Super, sigurisht që do të përputhen shumë më tepër.

Andrew Lill, CEO i Rest Super, ua zbuloi informacionin investitorëve të martën në një konferencë bazë vjetore, si dhe ai përmendi se një pjesë e vogël e fondit me siguri do të shpenzohej drejt në kripto. Ai pohoi:

"& ldquo;Ajo & rsquo; është ende një investim financiar jashtëzakonisht i paqëndrueshëm, kështu që çdo lloj lejimi i ekspozimit të drejtpërdrejtë që ne bëjmë ndaj kriptomonedhave ka shumë të ngjarë t'i përkasë profilit tonë të larmishëm si fillimisht një lejim relativisht i vogël që mund të zhvillohet gradualisht,” & rdquo;Ai përfshiu & ldquo;(*) e shohin atë si një pjesë jashtëzakonisht intriguese dhe jetike të profilit tonë duke ecur përpara drejt në të ardhmen.” Ne fushë që ajo ishte duke paguar shënim unik

Siguria dhe siguria, si dhe komponentët drejtues të fushës.kripto mbulohen në një shtesë

Crypto Daily , , i cili u raportua se fondi po merrte në konsideratë një ekspozim të drejtpërdrejtë të Korporatës së Investimeve të Queensland ndaj, biznesi hodhi poshtë të dhënat, duke pretenduar se “& ldquo; sugjeruar në mënyrë të pasaktë” & rdquo; se sigurisht që do t'i zbulonte klientët e saj ndaj kriptove. Megjithatë, një shtesë ndaj kriptos,

Megjithatë, eliminuar gjithashtu çdo lloj fondi pensioni të pjesëmarrjes afatshkurtër, Super Australian, disa specialistë të kriptos në zonë po pretendojnë se është vetëm një çështje kohe përpara kthimit të parave institucionale. Megjithatë, paratë në vend ka të ngjarë të ndryshojnë .

Tradicionale të dhënat e tij të fundit, në, kreu i planit të vendbanimeve për In e Tony Richards, këshilloi se Banka e Rezervës ishte një “& ldquo; trend & rdquo; që sigurisht nuk do të zgjaste.Australia mund të pretendohet se ky ishte ende një reagim shtesë i furnizimit nga një grup i fortë parash tipike, metoda të vendosura kripto, si dhe të paaftë

Ajo sheh, ose gjithashtu në dëshirën për të parë, valën e mahnitshme të përparimit që kriptomonedha si dhe blockchain sjellin në fushën e tyre.to: artikulli i shkurtër është ndjekur vetëm për objektiva informues.

Mohimi i përgjegjësisë nuk jepet ose synohet të përdoret si i ligjshëm, detyrim tatimor, investim financiar, monetar ose udhëzime të tjera të ndryshme.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju