Arinjtë u shkatërruan pasi u likuiduan 1.13 miliardë dollarë në pozicione të shkurtra kripto

Arinjtë u shkatërruan si likuiduar 1.13 miliardë dollarë në pozicione të shkurtra kripto

Një natë pump nga Bitcoin në fakt ka lënë ariun '& rsquo; s pantallona të shkurtra në veshje. 1.13 miliardë dollarë në pozicionet e shkurtra të kriptomonedhës janë likuiduar në të vërtetë sipas informacionit në shkëmbimin e ardhshëm Bybt. 

Tre muaj veprim poshtë dhe anash la shumë njerëz të bindur se kjo ishte me të vërtetë fillimi i bezdisë për Bitcoin dhe kriptovalutat. Sidoqoftë, Bitcoin në të vërtetë thjesht u hodh nga pjesa tjetër dhe në të vërtetë ka kapur arushat në befasi. 

Kostoja e Bitcoin-it filloi të lëvizte aq shpejt sa përfundoi në të vërtetë drita javore e qirinjve. Me shpejtësi u rrit në 39,800 dollarë para se të kthehej për të qëndruar rreth 38,000 dollarë ndonjëherë për të kompozuar. 

Të dhënat e shkëmbimit të të ardhmes së Bybt regjistrojnë se më shumë se 103,000 tregtarë u likuiduan gjatë 24 orëve të fundit, e cila humbi më e madhe e vetme ndodhi në Huobi-BTC me një likuidim prej 29.3 milion $. 

Rritja në tregun e kriptove mund të jetë ndezur në të vërtetë nga thashethemet se Amazon do të fillojë të pranojë kriptovalutat si pagesë në të ardhmen. Një  post në Business Insider raportoi se gjiganti i tregut dëshironte të punësonte një udhëheqës i cili mund të:  

"Zhvilloni strategjinë e monedhës digjitale të Amazon dhe strategjinë e Blockchain dhe hartën e produktit", 

Bitcoin dukej se filloi të kthente modelin poshtë kur kostoja shpërtheu në trekëndëshin 3 muajsh që zbriti të shtunën 

Pjesa tjetër e tregut të kriptovalutave bëri të njëjtën gjë. Kapaku i përgjithshëm i tregut të kriptove u rrit në 1.57 miliardë dollarë, që është një rritje prej 7.5% krahasuar me një ditë më parë. Pothuajse të gjitha kriptovalutat aktualisht po regjistrojnë një rritje të mprehtë kundrejt dollarit. 

Në javën e mëparshme, Ethereum në të vërtetë ka kërcyer nga një minimum rajonal prej 1,700 dollarë në një lartësi të lartë deri tani me 2,385 dollarë, një fitim prej 40%. Përgjatë kohëzgjatjes së saktë të njëjtë, Polygon (Matic) në të vërtetë ka regjistruar një fitim prej më shumë se 80%, duke arritur koston e 1.12 $. 

Lexo artikullin:  Gnox (GNOX) merr përsipër Pancakeswap (CAKE) dhe planet e tyre për të rritur shpërblimet bujqësore

Përgjegjësia: Ky post ofrohet vetëm me funksione arsimore. Nuk është përdorur ose është menduar të përdoret si sugjerime ligjore, tatimore, financiare, monetare ose sugjerime të tjera. 

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju