Celer Lëshon cBridge për Transferta Direkte ndërmjet Ethereum L2s

Celer Lëshon cBridge për Transferta Direkte ndërmjet Ethereum L2s

Platforma e shkallëzimit Layer -2 Celer Network në të vërtetë ka hedhur në erë urën e parë të zhvilluar për lëvizjen e fondeve ndërmjet Ethereum L2s. cBridge mbështet Arbitrum dhe Polygon, duke i lejuar përdoruesit të lëvizin fonde nga ngjashmëria Quickswap (Polygon) në Uniswap (Arbitrum) pa kërkesën për t'u lidhur me Ethereum.

Premtimi përafërsisht 1,000 x ulje e shpenzimeve kundrejt urave ekzistuese, Celer '& rsquo; Ura L2 (*) do t'u sigurojë përdoruesve defi një metodë të gypimit të fondeve ndërmjet DEX-ve kryesore, fermave të rendimentit dhe procedurave të financimit. dhe Binance Smart Chain gjithashtu mbështeten në v1.0 të cEthereum, dhe parashikohet që ndihma për L2 shtesë do të përfshihet me variacionet pasuese. Bridh & 'rsquo; s

Njerëzit për (*) gjurmët e shumëllojshme të urave të ofruara për kursimin e fondeve në mes të blockchains ka përfunduar në të vërtetë një detyrë me kohë të plotë; çdo javë një urë krejt e re ndër-zinxhir duket se siguron të tejkalojë paraardhësit e saj në lidhje me shpejtësinë, shpenzimet dhe UX. Ura Hapet '& rsquo; Përpjekja s ka shumë të ngjarë të marrë tërheqje, megjithatë, jo thjesht për shkak të efikasitetit të saj, megjithatë për shkak të rrjeteve që mbështet.

Mbajtja e përdoruesve të defi-t ende nuk duhet të njihen me Celer, përkundër

Shumë që prezantojnë atje më parë këtë muaj, megjithatë janë me të vërtetë të ditur në lidhje meArbitrum Uniswap zgjedhja për të dërguar fonde nga kjo e fundit tek e mëparshmja dhe anasjelltas do të rrisë tërheqjen e LP '& rsquo; duke u ndezur ('*) gjatë vulosjes së Poligonit & rsquo; Kualifikimet si një cog i rëndësishëm në lojën video me shkallëzimin e bllokimit. Duke pasur "& ldquo; Arbirtrum një platformë me burim të hapur me synimin për të sjellë adoptimin e blockchain në rrjedhën kryesore, qëllimi ynë me rrjetin cCeler është të sigurojmë një performancë të lartë dhe me kosto efektive një rrjet transferimi me vlerë ndërvepruese pa asnjë kompromis mbi sigurinë ose sigurinë pa besim, "& rdquo; të përshkruara

Si Ura '& rsquo; Bashkëthemeluesi përfshiu, "& ldquo; Dr do të vazhdojë të mbështesë dhe asistojë në detyrat që zhvillohen në krye të shërbimeve tona." kemi ndjekur me kujdes luftrat e shkallëzimit, një numër i Ne '& rsquo; funksionet s do të tingëllojnë të njohura.

Lexo artikullin:  Arti i përçarjes: takoni Metabloxz, ku arti dhe blockchain përplasen

Si Celet Slot Into garanton ndihmë me shumë zinxhirë dhe ndër-shtresa për '& lsquo; L2, & rsquo; termi i dhënë për rrjetet kripto që po ndjekin gjerësisht të njëjtin objektiv: duke ndihmuar Peisazhin e Shkallëzimit

Për të shkallëzuar. Rrjeti Celer kulmin e tij, në të gjithë '& rsquo; Sezoni i monedhave të qenve të përkëdhelur, kostot e Ethereum u rritën në mbi 1,000 gwei, duke e bërë rrjetin të papërdorshëm. Me kostoMa në fakt mund të ketë rënë shumë, dhe gwei tani është zakonisht në shifra të ulëta dyshifrore. Eth, përdoruesit defi të cilët janë njohur në të vërtetë me swaps në L2s të tilla si

Gazi për më pak se një cent tani bllokon të paguajë 10 dollarë për të bërë të njëjtën gjë Sidoqoftë, hyrja e urave të tilla si Poligoni '& rsquo; s do të ftohen nga përdoruesit hardcore defi. Aftësia e Ethereum për të parandaluar Kështu që plotësisht do t'i bëjë ndërrimet ndër-zinxhir shumëfish më të volitshëm dhe më të shpejtë. Celer u krijua për të mbështetur mikropagesat, defi, lojërat me video dhe aplikacione të tjera që varen nga marrëveshje të përballueshme që zgjidhen në kohë reale. Platforma mburret me përvojë të jashtëzakonshme të përdoruesit dhe siguri të fortë falë sajEthereum

Celer duke përdorur të njëjtën risi siç është përdorur në '& rsquo; Rrjeti Shtetëror i Ruajtjes, cBuilt zvogëlon kërcimin e bllokimit, duke lejuar që fondet të zhvendosen më shpejt dhe me më pak fërkime. Celer përgatitet të mbështesë në fund të fundit bllokime të tilla si Kanalet e Shtetit, Bridge '& rsquo; sc

Mund të përfundojë të jetë një qendër e rëndësishme në autostradë që lidh peizazhin e lulëzuar defi. Polkadot: Postimi i Rrjetit Celer ndiqet thjesht në funksione arsimore. Bridge nuk është përdorur ose nuk është menduar të përdoret si ligj, taksë, investim financiar, monetar, ose këshillë tjetër

Kushte të përgjithshme

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju