CBridge i Celer Network arrin 1 miliardë arritje në totalin e transaksioneve

(* 1 *)

Celer Network po kalon një fund të jashtëzakonshëm të vitit pasi sasia e blerjes së përditshme në ilaçin e saj të urës, cBridge, përjetoi mbi 900% çmim zhvillimi në 5 muajt e mëparshëm. Rrjeti lëshoi ​​së fundmi variantin beta të cBridge 2.0, i cili paraqet alternativa inovative të lidhjes, si dhe zinxhirë të shumtë bllokues. 

Ilaç për shkallëzimin e shtresës 2, Celer Network dëmtoi kohët e fundit 1 miliardë moment historik në sasi transaksionesh, informacion në programet e saj në internet. Rrjeti i ndërthurur e realizoi këtë detyrë të jashtëzakonshme shumë më pak se 6 muaj pasi publikoi ilaçin e tij të urës, cBridge, në qershor. 

cBridge arrin 1 miliard në total transaksione 

Celer Network së fundi kaloi shifrën miliardë dollarësh në totalin e transaksioneve, duke transformuar urën e tij ndër-zinxhirore, cBridge Mjeti lidhës në fakt ka marrë kënaqësi në zhvillimin e jashtëzakonshëm në sasi të negociuara duke iu përmbajtur efikasitetit të shkëlqyeshëm si dhe çmimeve të larta nxitëse në DeFi në krahasim me të mëparshmet. gjysëm viti. Sipas rrjeti'& rsquo; s faqe analitike, ilaçi i shkallëzimit të cBridge ka një sasi totale blerjeje mbi 907 milionë dollarë, bazuar në shkrim, që përbën një rritje të jashtëzakonshme prej 27,300%, duke pasur parasysh se në fillim të shtatorit, gjatë 24 orëve të mëparshme, cBridge regjistroi 14,442,644 dollarë në sasi transaksioni, të përfunduara praktikisht1,500. 

Rrjeti i shkallëzimit zbuloi momentin historik në Twitter të enjten, duke garantuar më shumë për lagjen Celer atribute krejt të reja të gatshme për t'u prezantuar përpara përfundimit të vitit. Detyra synon të zhvillojë një rrjet të shpejtë, të sigurt dhe të sigurt, si dhe të shkallëzuar, duke ndjekur objektivin e tij për të përshpejtuar nxitjen e blockchain në të gjithë globin. 

CBridge në fakt deri më tani ka përfunduar mbi 1 miliard transaksione në 6 muajt e mëparshëm duke mbuluar mbi 34,729 çështje totale të adresave speciale. 

I lançuar në korrik mes shumë emocionesh, cBridge u ofron klientëve një rrjet me shumë zinxhirë që u mundëson atyre të shkëmbejnë lehtësisht pronat nëpër zinxhirë të shumtë të bllokut me çmime të përballueshme si dhe me kufizime të reduktuara likuiditeti sesa ekuivalentët e tij. Me cBridge, klientët mund të lëvizin shpejt simbolet në të gjithë rrjetin kryesor të Ethereum, si dhe mjete të tjera të ndryshme për shkallëzimin e shtresës 2 të përbërë nga Polygon, Arbitrum, Optimism, Binance Smart Chain, si dhe Orteku. 

Sipas një deklarate nga grupi, Celer pohon se sistemi lejon transaksione të shpejta, të thjeshta, si dhe të sigurta dhe të sigurta jashtë zinxhirit, jo vetëm për ripagesat, por gjithashtu i përgjithëson marrëveshjet e zgjuara jashtë zinxhirit. Sistemi përdor rrjete të përgjithësuara të rrjeteve shtetërore si dhe inovacionin e grumbullimit për të ofruar zgjidhje inovative të shkallëzimit të shtresës 2 për aplikacionet e decentralizuara (DApps). Për më tepër, cBridge synon të ulë kornizat jashtëzakonisht të komplikuara që ekzistojnë në financimin e decentralizuar, si dhe të ulë shpenzimet e shkaktuara gjatë zhvendosjes së pronave nga një blockchain në një tjetër. 

Lexo artikullin:  Kazakistani mund të kthehet në energjinë bërthamore për të mbështetur minatorët e Bitcoin

cBridge 2.0: Kalimi nëpër zinxhirë të shumtë

Pas lançimit të versionit të tij 1.0 në korrik, Celer Network lançoi aktualisht përmirësimin e tij më të fundit, cBridge beta v 2.0 në fillim të muajit, sipas grupit'& rsquo; Deklarata e s. CBridge 2.0 ofron atribute novatore, si dhe përvojën më efektive të lidhjes së tokenit të ndërthurur, duke ruajtur sistemet e tij shumë të besueshme, me kosto efikase, si dhe sistemet e thjeshta të administrimit të likuiditetit. 

Variacioni krejt i ri synon të ofrojë atribute interesante të orientuara nga zhvilluesit, të tilla si lidhja e mesazheve bazë për shembuj si DEX me zinxhir tërthor si dhe NFT. Për më tepër, ai lehtëson përcaktimin e likuiditetit në të gjithë aplikacionet DeFi duke paraqitur sisteme administrimi shumë të besueshme për furnizuesit e likuiditetit (LP) që nuk dëshirojnë të ekzekutojnë një nyje. Gjithashtu zvogëlon rrezikun që LP-të bazë të rrisin përvojën e tyre gjatë lidhjes. LP-të që ndryshojnë në përmirësimin krejt të ri nuk mund& rsquo; Nëse nuk do të ketë veti artificiale, sigurisht që nuk do të ketë asnjë prodhues tregu të automatizuar të grupeve të paqëndrueshme të shenjave (AMM), humbje të pakta ose aspak të pakta, si dhe asnjë ribalancim kompleks të vetive.

E ardhmja e cBridge 2.0

Nxitja e jashtëzakonshme si dhe avancimi i rrjetit të shkallëzimit të cBridge janë gati për të vazhduar në të ardhmen, pohoi Dr Mo Dong, Themeluesi i Celer Network. Sesioni Ask-Me-Anything mbajtur në tetor. 

Pasi ka lëshuar cBridge 2.0, Celer synon të kombinojë edhe më shumë blloqe zinxhirësh. Sipas grupit të avancimit, shumë zinxhirë bllokues janë në linjë për t'u kontribuar në rrjetin e tij të shkallëzimit të përbërë nga Cardano si dhe Solana. 

"& ldquo;cBridge me siguri do të bashkohet kudo që është nevoja," & rdquo;pohoi Dong. & ldquo;(*), nëse ka një nevojë të madhe për t'u bashkangjitur kështu, pas kësaj, pa dyshim, ne me siguri do ta vendosim atë në udhërrëfyes.”& rdquo;Cardano,

Pavarësisht se 2.0 synon gjithashtu të përfshijë zinxhirë të ndryshëm të tjerë anësor që përbëhen nga cBridge, Cosmos, Terra, Harmony, si dhe Celo Moonriver to Sipas, atributet e përputhshmërisë së zinxhirit anësor sigurisht që do të përfshihen sapo të nisë përmirësimi duke u mundësuar klientëve një pishinë më të madhe të zinxhirëve. për të kaluar mbi vetitë në/nga. Më tej, programuesit Moving sigurisht që do të fillojnë me lidhjen e cBridge si zinxhiri i parë anësor jo-EVM për shkak të nevojës së blockchain, përfshirë ai. Pika aktuale Solana krijon një kurs të shkëlqyer për

Lexo artikullin:  lojrave Kripto dhe metaverse sfidojnë tërheqjen rënie e gravitetit Bitcoin s

2.0, me strategji për të zgjeruar lidhjen e tij me raste të ndryshme të tjera të dobishme DeFi, cBridge e ardhmja konsiston në lidhjen e përshtatshme të veçorive unike elektronike si NFT-të. në:

Postimi i mohimit të përgjegjësisë ofrohet vetëm për qëllime arsimore. Ky nuk përdoret ose synohet të përdoret si i ligjshëm, detyrim tatimor, investim financiar, ekonomik ose udhëzime të tjera të ndryshme.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju