Blog-u i Kinës poston 5.3 miliardë dollarë sasi në programin pilot juan elektronik

Kina poston 5.3 miliardë dollarë vëllim në programin pilot të juan dixhital

Testet pilot për Kinën '& rsquo; punë elektronike juan e udhëhequr nga Populli '& rsquo; s Banka e (*), banka e saj rezervë, në të vërtetë ka ngarkuar rreth 34.5 miliardë juan (5.34 miliardë dollarë) blerje me vlerë që nga Kina 2021. Statistikat e qershorit të ngarkuara u referuan në një letër të bardhë të lëshuar nga

'& Rsquo; Njerëzit e Bankës (PBOC). Kina në bankën rezervë, paratë krejt të reja elektronike, të bazuara në bllok, janë përdorur në të vërtetë për 70.75 milion vendbanime përgjatë 1.32 milion "& ldquo; rrethanat & rdquo; i cili sugjeron që efekti i parave elektronike ka arritur në të gjithë instalimet standarde të shitjes me pakicë si dyqanet dhe institucionet e ngrënies, dhe gjithashtu në të kaluarën, në shërbimet civile të tilla si transporti, energjia dhe gjithashtu blerjet e zgjidhjeve të qeverisë federale. Banka rezervë në të vërtetë ka specifikuar se sigurisht që do të mbetet për të zgjeruar më tej programin pilot për të mbuluar “& ldquo; të gjitha rrethanat e mundshme ”& rdquo; për blerje dhe gjithashtu mbetet për të rritur sigurinë e tij në nivelin e sistemit, përveç mbrojtjes së informacionit të backend.

Kinezët, banka rezervë synon të analizojë efektin e punës së saj elektronike juan në planin financiar dhe gjithashtu sistemin ekonomik, me rregullimin e duhur që duhet të bëhet bazuar në rezultatet që ecin përpara. Kryesisht tek letra e bardhë, rreth 21 milion libra individualë të xhepave dhe gjithashtu 3.5 milion libra xhepash për kompani dhe gjithashtu firma janë prodhuar në të gjithë fazën e shqyrtimit pilot.

Sipas PBOC deklaron se aplikacionet e pajisjeve inteligjente, mjetet e veshjes dhe gjithashtu kartat e mençura mund të ekzekutojnë libra xhepi dixhital. Suksesi i saj i parë, banka rezervë rrëfeu se ende nuk ka "& ldquo; orarin e para-programuar ”& rdquo; në lidhje me fillimin e plotë të parave elektronike.

Pavarësisht juan elektronik është një shembull i një paraje elektronike të një banke rezervë (CBDC), e cila ka parë kontroll dhe gjithashtu studim midis bankave rezervë në të gjithë botën. CBDCs kanë qenë në të vërtetë ose në fazat e rritjes ose të studimit për një numër vitesh aktualisht, me kombe të tilla si The, Japoni, dhe gjithashtu Singapore Britani e Madhe duke zbuluar qasjet e tyre të veçanta gjatë vitit të kaluar. në shqyrtimin e bërë nga PBOC, një normë në rritje e interesit për para elektronike ka ndihmuar në të vërtetë shtypin punën e juan elektronik përpara.

Sipas '& rsquo; Kufizimet aktuale të kriptovalutave dhe minierave kripto, dhe gjithashtu përkundër kujdesit të saj ndaj rreziqeve kundrejt monedhave të qëndrueshme të lidhura me asete, nxitja e një CBDC si juani elektronik siç sugjerohet nga banka e saj rezervë vazhdon të jetë një energji e favorshme në drejtim të parave elektronike përgjithësisht.Pavarësisht Kinës punë elektronike juan '& rsquo; Programi pilot filloi në fund të vitit 2019 në 5 zona.

Vendi kryesor mbeti në, zakonisht mendohet të jetë përputhja Shenzhen e kinezëve, me zona shtesë të qëndrueshme për Silicon Valley 2022 të mbajtura në Lojërat Olimpike Dimërore, përveç ndihmës së zgjatur për Pekinin dhe gjithashtu qytete të tjera të rëndësishme të Shangait. Kineze:

Postimi i mohimit ofrohet vetëm për objektiva informues. Kjo nuk është furnizuar ose planifikuar të përdoret si ligjërim, detyrim tatimor, investim financiar, ekonomik ose rekomandime të ndryshme

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju