CoinDCX planifikon të ndjekë IPO pasi India të finalizojë rregulloret e kriptove

CoinDCX planifikon të ndjekë IPO pasi India të finalizojë rregulloret e kriptove

Co inDCX'& rsquo; Themeluesi i s ka përmendur në fakt se biznesi do të thotë të ndjekë publikimin e tij sa më shpejt që rregulloret e kriptove të mbeten në vend në vend. 

Co inDCX IPO In The Books

Bashkë-krijuesi Neeraj Khandelwal shqyrtoi të ardhmen e shkëmbimit të kriptove në takimin e tij me Televizionin Bloomberg të hënën. Ai mendon se raundi IPO mund të rrisë Co inDCX në të njëjtën gjendje si Coinbase Global pas listimit të tij në Shtetet e Bashkuara më parë këtë vit. Ai përmendi se shitja e aksioneve do të ishte sigurisht një votë e garantuar e vetëbesimit për Indinë'& rsquo; Sektori i kriptove. IPO-ja me siguri do të kërkohet aq shpejt sa e lejojnë rregulloret e qeverisë federale. 

Sa më shpejt që qeveria federale ose skenarët të na lejojnë, ne me siguri do të ndjekim një IPO. Në mënyrë të ngjashme, ne synojmë të japim një shkallë të krahasueshme vetëbesimi me një IPO të Co inDCX.”& rdquo;

Khandelwal gjithashtu bëri të qartë se bazuar në rregulloret ekzistuese të kriptove, shkëmbimi me siguri do të duhet të përcaktojë një afat kohor specifik për të zgjeruar sektorin edhe më shumë. 

Kërcënimi i rregullores afrohet mbi industrinë

Me pak fjalë, fati i shkëmbimit të kriptove'& rsquo; Planet e rritjes varen nga mënyra se si qeveria federale zgjedh për të menaxhuar sektorin. Kryeministri Modi dhe gjithashtu qeveria e tij federale së fundmi kanë shërbyer së fundmi një kosto që mund të jetë duke zbatuar rregullore të rrepta. RBI aktualisht ka përqafuar një pozicion jashtëzakonisht anti-kripto dhe gjithashtu ka kërkuar në të vërtetë ndalimin e përgjithshëm të të gjitha kriptomonedhave ekskluzive për t'i lënë vendin parasë elektronike të bankës së saj rezervë (CBDC). Futja e shpenzimeve të sugjeruara në Parlament krijoi gjithashtu FUD mbizotëruese midis indianëve, duke sjellë rënie të konsiderueshme të kostos së kriptove kryesore si BTC dhe gjithashtu ETH. 

Lexo artikullin:  Stripe konsideron ri-futjen e pagesave kripto

Megjithatë, Khandelwal është mjaft i sigurt se rregulloret e sugjeruara me siguri do të ndihmojnë tregun e kriptove, pasi sigurisht që do të japë një strukturë të qartë politikash brenda së cilës kapitalistët dhe gjithashtu kompani si Co inDCX do të kenë me siguri aftësinë për të drejtuar. Ai përmendi,

“& ldquo;Shpenzimet që rriten në këtë kohë sinjalizojnë zhvillim dhe gjithashtu rekomandim të vërtetë nga ana e qeverisë federale për zgjerimin e bazës së financuesve për kripto-met.”& rdquo;

Crypto Unicorn Co inDCX

Co inDCX është India'& rsquo; s fillimisht njëbrirësh i bazuar në kripto, që tregon se është kompania fillestare e kriptove në vend që arrin një vlerësim prej 1 miliard dollarësh. Në fillim të këtij viti, ajo e kishte nisur këtë udhëtim duke mbyllur një raund financimi prej rreth 90 milionë dollarësh të udhëhequr nga themeluesi i Facebook. Eduardo Saverin'& rsquo; s BCapital Group Kapitalistë të tjerë që iu shtuan raundit të financimit përbëheshin nga Coinbase Ventures, Polychain, Block one, dhe gjithashtu Jump Capital.

Mohim përgjegjësie: Ky artikull i shkurtër është vetëm për funksione informative. Nuk parashikohet apo planifikohet të përdoret si i ligjshëm, detyrim tatimor, investim financiar, monetar apo rekomandime të tjera të ndryshme.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju