CEO i Crypto Exchange Sam Bankman-Fried blen aksionet në Robinhood

CEO i Crypto Exchange Sam Bankman-Fried blen aksionet në Robinhood Shpërndaje në Facebook Share në Twitter

Aksionet e Robinhood u rritën me 26% sot pasi u zbulua se CEO i FTX, Sam Bankman-Fried, kishte marrë në fakt një 7.6% të aksioneve me vlerë 648 milionë dollarë më parë këtë muaj.

Robinhood, sistemi i tregtimit të furnizimit që përfshinte shumë sukses tregtimin e kriptove, në fakt e ka parë vlerën e tij të lartë mbi informacionin se Sam Bankman-Fried kishte marrë në të vërtetë një pozicion në biznes.

Bankman-Fried e bëri blerjen nëpërmjet një firme që ai rregullon të quajtur Emergent Fidelity Technologies, në të cilën ai është pronari i shumicës. Blerja e bën aktualisht pronarin e biznesit të ri investitorin e tretë më të rëndësishëm në Robinhood.

Sipas Bankman-Fried, ai nuk ka asnjë normë interesi për të marrë kontrollin mbi Robinhood

PostBankman në CNBC deklaron se Fried sytë e tij aksionet “& ldquo; të qëndrojë për një investim financiar tërheqës”& rdquo;, dhe gjithashtu se ai ka në plan të mbajë aksionet.në post deklaroi gjithashtu se ai-

Mundi “& ldquo; përfshini periodikisht bisedat e Bankman” & rdquo; me administrim.(* )po ashtu ka zgjedhjen të vlerësojë “& ldquo; zgjedhjet për rritjen e vlerës së aksionerëve nëpërmjet, për të përmendur disa pika, opsione të ndryshme kritike ose fushata funksionale ose administruese,”& rdquo;Shansi i skuqur për të blerë aksione shtesë mund të vihet gjithashtu në tryezë sipas

Blerja e aksioneve The-RobinhoodBitcoin vjen me një kohë të vështirë si për kripto-n ashtu edhe për atë

Pasi Robinhood në fakt ka pasur shumë hemorragji kohët e fundit, duke rënë deri në 44% në një faktor. Sukseset paraprake të marsit 2015 për

, kur futi financues të panumërt me pakicë që kërkonin të tregtonin tregun e lulëzuar të kriptove, aktualisht ka përjetuar recesionin, pasi 10% e individëve të saj u larguan nga sistemi për shumë vite në Of.

Sam Bankman"& ldquo;në kursin e trajnimit Robinhood ne besojmë se është gjithashtu një investim financiar tërheqës,"& rdquo;të enjten në & rsquo; pjesëmarrjen

Mohimi është absolutisht i ftuar nga sistemi i tregtimit, i vërtetuar nga një cicërimë në Ky reagim ndaj informacionit.

Lexo artikullin:  Banka më e madhe private e Argjentinës lançon shërbimet kripto

postimit ofrohet vetëm funksione informative. (*) nuk ofrohet ose synohet të përdoret si i ligjshëm, detyrim tatimor, investim financiar, monetar ose udhëzime të tjera të ndryshme.(*)

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju