Përmbledhje e Përjavshme e Crypto: Rregulloret e Shtrëngimit, E ardhmja e Ethit, Sulmi i dytë THORChain, dhe më shumë

Përmbledhje e Përjavshme e Crypto: Rregulloret e Shtrëngimit, E ardhmja e Ethit, Sulmi i dytë THORChain, dhe më shumë

Ka qenë në të vërtetë një javë mjaft e ngadaltë për Bitcoin, megjithatë, Eth CC, Paris gjithashtu ndodhi sot përveç THORChainAttack 2 Pra le '& rsquo; hidhni një vështrim në këto dhe minuta të tjera të shquara në treg sot. 

Bitcoin

Pavarësisht se Bitcoin humbi gjysmën e vlerës së saj gjatë dy javëve të fundit dhe shumica e pjesës së mbetur të tregut kripto që shkon edhe më keq, Julius De Kempenaer, një ekspert i lartë teknik në StockCharts.com, shprehet se zhytja nuk do të ndalet në asnjë moment shpejt. 

Në '& lsquo; Fjala B & rsquo; konferencë, Elon Musk, Cathie Wood dhe (*) diskutuan kriptovalutën, me Jack Dorsey duke detajuar pikëpamjet e tij mbi Musk, pozicioni i mbajtur nga SpaceX, dhe asistenca e tij për kriptomonedhën në bazë. Bitcoin la

Ethereum

Në CC të mbajtur në Eth, krijuesi i Parisit Ethereum diskutoi mundësitë e tij për të zhvilluar një rrjete sociale të decentralizuara ndërsa fliste se si Vitalik Buterin mund të rritet përtej Ethereum Fi.De, presidenti i Capital2Market, e ka njohur në të vërtetë

Keith Bliss të jetë polkadot'& rsquo; Rival i mirëfilltë për shkak të një prirje në rritje midis disenjatorëve për t'u mbështetur në Ethereum për të zhvilluar platformat dhe punët e tyre. Polkadot Fi

De, studioja e avancimit të aplikacionit softuer që qëndron prapa

Laboratorët e padiskutueshëm, sapo zbuloi së fundmi se do të kufizonte hyrjen në rreth 100+ shenja në ndërfaqen e përdoruesit të Protokollit Uniswap, duke përmendur “& ldquo; peisazhi rregullues progresivUswap font-weight: 400; ” për kripto dhe hapësirën e bllokimit si një arsye kryesore.

Një sulm i dytë prej shumë milion dollarësh synoi shkëmbimin e decentralizuar ndër-zinxhir THORChain, duke shkaktuar një humbje prej 8 milion dollarësh të Eterit dhe një rënie të çmimit prej 80% të simbolit të saj RUNE. 

Biznes

JPMorgan ka greenlit këshilltarët e saj të lidhur financiarë për të siguruar klientët e saj të menaxhimit të pasurisë qasje në fondet e kriptovalutave, duke u bërë banka e parë e madhe amerikane që lidh klientët e pasurisë me pakicë.

Firma e menaxhimit të aseteve Rothschild Investment Corp. njoftoi se kishte rritur ekspozimin e saj ndaj Bitcoin me të paktën 269% që nga Prilli 2021, sipas të dhënave të fundit që ajo paraqiti në një raport të Formularit 13F Komisionit të Letrave me Vlerë dhe Komisionit të Shkëmbimit (SEC).

Në partneritet me Mastercard, Rreth do të jetë në gjendje të lehtësojë shndërrimet kripto-në-fiat për ta bërë USDC më të lehtë për përdoruesit dhe për të rritur shtrirjen e tij. Kompania po miraton gjithashtu një qasje më transparente për të forcuar besimin e përdoruesit në monedhë. 

Rregullim

Në një përpjekje për të frenuar pastrimin e parave, Komisioni Europian po shqyrton legjislacionin për të përmirësuar transparencën e transaksioneve, duke ndaluar veprimtari anonime, dhe madje edhe emërimin e një Autoriteti Kundër Pastrimit të Parave. 

po rrit ekzaminimin e saj rregullues të shkëmbimeve të huaja të paregjistruara kripto duke kërkuar që ofruesi i huaj i pasurive virtuale të regjistrohet me ta për të parandaluar mbylljen. "> Koreja e Jugut

Postimi i mohimit merret vetëm me funksione informuese. Kjo nuk përdoret ose synohet të përdoret si udhëzim ligjor, tatimor, financiar, monetar ose udhëzues tjetër

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju