Bashkëthemeluesi i Ethereum lë Crypto, citon shqetësimet e sigurisë

Bashkëthemeluesi i Ethereum lë Crypto, citon shqetësimet e sigurisë

Anthony Di Iorio, një pronar biznesi kanadez i quajtur një kapitalist shumë i hershëm Bitcoin si dhe themelues i Ethereum, në të vërtetë ka prezantuar se ai po distancohet nga globi i kriptos si rezultat i problemeve të sigurisë.

Me tërheqjen e tij nga dhoma e kripto, Di Iorio me siguri do të tregtojë kompaninë e tij të bllokimit, Decentral Inc., si dhe do të heqë lidhjet me shumë fillestarë të ndryshëm të kriptave të tjerë që ai & amp; rsquo; u përfshi duke pasur parasysh që 2013.Di Iorio prezantoi jetën e tij në pension nga Decentral 2 vjet më parë, duke lënë si një përbërës të bordit të këshilltarëve. Sidoqoftë, ai u kthye shpejt në kompani për të luajtur një detyrë monitorimi.

Decentral është një qendër zhvillimi me bazë në Toronto si dhe një firmë për rritjen e programeve softuerë që ka lëshuar në të vërtetë artikuj të tillë si Jaxx, një çantë elektronike posedimi, për të përmendur disa aplikacione të decentralizuara. Aktualisht Jaxx ka më shumë se një milion klientë.

Po kështu në vitin 2013 që Di Iorio themeloi KryptoKit, një çantë shfletues uebi, si dhe firmës iu dha që u regjistrua nga disa kripto '& rsquo; Projektuesit më të hershëm, të përbërë nga Erik Voorhees, Roger Ver, si dhe Vitalik Buterin.

Di Iorio '& rsquo; Ndërveprimet shumë të hershme me Buterin më vonë rezultuan në perceptimin e parë, si dhe financimin e turmave të Ethereum '& rsquo; Rritja s në 2014 si dhe fillimi përfundimtar në 30 Korrik 2015. Di Iorio ishte përgjegjës për financimin e parë të detyrës, si dhe blockchain Ethereum siç ishte vizualizuar nga Buterin u lind, bashkë-themeluar nga Charles Hoskinson, Joe Lubin , Gavin Wood, Mihai Alisie, Amir Chetrit, si dhe Jeffrey Wilcke, në mesin e shumë të tjerëve të detajuar si themelues të shoqërisë bamirëse (Fondacioni Ethereum) si dhe metodën e marrëveshjes së mençur me blockchain (Ethereum, $ ETH).

Sipas Di Iorio, ai mendoi se ai me siguri do të ishte '& lsquo; më i sigurt & rsquo; nëse ai distancohej nga kripta. Di Iorio u ul për të diskutuar më shumë çështjen e mbrojtjes së tij individuale, në vend që të pretendonte se '& lsquo; llogari rreziku & rsquo; ishte një nga faktorët kryesorë për jetën e tij në pension nga globi kripto.

"& Ldquo; &shtë & rsquo; S kam marrë një llogari rreziku që nuk jam aq i mahnitur sa i përket. Unë vesh '& rsquo; me të vërtetë ndjeheni gjithmonë pa rreziqe në këtë dhomë. Nëse do të isha përqendruar në telashe më të mëdha, supozoj se do të jem më i sigurt, & rdquo; ai ndan. (*) në

Sipas tij, ai me siguri aktualisht do të përqendrohej në një përpjekje filantropie, një kompani krejt e re që sigurisht do të merrej me "& ldquo; telashe të mëdha & rdquo; duke përdorur të njëjtat koncepte që ai krijoi si një pronar biznesi kripto.Di Iorio “& ldquo; Unë & rsquo; personi i kriptuar si dhe unë vesh & rsquo; nuk keni ndërmend të quheni një kripto individ, "& rdquo;

aksionet. & ldquo; Kam ndërmend të quhem një zgjidhje për çështjet. Pesha e shkronjave Di Iorio: 400; "

"> Para njoftimit, Di Iorio ka qenë i angazhuar me investime të kapitalit sipërmarrës së bashku me punën si këshilltar fillestar. Për një periudhë të shkurtër, ai gjithashtu mbajti përgjegjësi si zyrtari kryesor dixhital i Bursës së Torontos.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju