Përmbledhja javore e Ethereum: Zbritja më e madhe në ETH/USD në muaj ndërsa rrjeti arrin momentin historik të 1 milion monedhave të djegura

(* 1 *)

ETERI LUFTON VËSHTIR PËR TË QËNDROJ MBI 4000$

Të premten e kaluar Ethereum publikoi dritën më të madhe të qiririt të kuq (-11%) në grafikun e përditshëm në njëmbëdhjetë javë, duke u ulur nga niveli më i lartë i tij brenda ditës prej 4551 dollarësh i reduktuar plotësisht në një reduktim brenda ditës në 3913 dollarë, që ishte norma më e përballueshme duke marrë parasysh se 28 tetor. zhvlerësimi radikal i normës së tij, së paku shkurtimisht, ra në porositë e ndryshme të blerjes të renditura nën 4 mijë dollarë edhe një herë pasi një skenar i krahasueshëm ndodhi më parë më 18 të këtij muaji dhe gjithashtu në 3 rrethana të tjera gjatë tetorit të kaluar. kur Etheri (ETH/USDT) ishte ende në një trend rritës dhe gjithashtu tregtonte brenda një rrjeti paralel në rritje, i cili zgjati për 8 javë duke marrë parasysh atë mesi të shtatorit

Shkalla prej 4000 dollarësh në fakt është konfirmuar se është ETH'& rsquo; Është më e rëndësishmja, kështu që aksionarët ekzistues në posedim sigurisht që do të shpresojnë me të vërtetë që në fund të fundit mund të fillojë të zhvendoset shpejt në majë, por monedha thjesht po zhgënjen shumë qëndrueshmëri aktualisht dhe gjithashtu aktualisht po tregtohet me 4012 dollarë, por më së shumti të shtunën e kaluar. simboli i marrë u refuzua nga Mesatarja e Thjeshtë Lëvizëse 50-ditore, e cila në fakt ishte hedhur gjatë gjithë shitjeve të së Premtes së Zezë, duke treguar një rënie të fortë të përkohshme.

Sasitë e tregtimit në ditët e rënies kanë qenë në fakt mbi sasitë në ditët Up për 3 javë aktualisht, gjë që tregon qartë se Bears janë në kontroll të normës këtë muaj pasi kryesisht qëndruan në letargji në tetor duke lejuar Bulls të rrisin Eterin'& rsquo; norma e mahnitshme 43%. Ky Nëntor deri më tani ka parë në të vërtetë një rënie të ETH me 6% në vlerë (kapitalizimi ekzistues i tregut në 478 miliardë dollarë dhe gjithashtu rëndësi në 18.7% në kontrast me rëndësinë e Bitcoin në 39.9%).

Kriptovaluta e dytë më e madhe në fakt ka mbetur në një tendencë solide në rritje në lidhje me Mbretin e tregut duke marrë parasysh atë të keqe në 0.059 BTC më 19 tetor, megjithëse të premten e kaluar ky proporcion për pak kohë arriti deri në 0.077 BTC, që me të vërtetë ishte analiza më e lartë e mundshme për pothuajse 3 muaj, përpara marrjes së refuzuar dhe gjithashtu rënies së renditur nën një shkallë të rëndësishme 0.075. Një modifikim në këtë grafik është mjaft i mundshëm në këndvështrimin tonë veçanërisht kur marrim në konsideratë të vërtetën se Bitcoin'& rsquo; Dominimi i s(BTC/USD) i renditur nën 40% shihet shpesh nga investitorët dhe gjithashtu "mbajtësit" & rdquo; njësoj si një shans i përshtatshëm për të kthyer disa nga altcoin-et e tyre përsëri në BTC.

Lexo artikullin:  Stripe konsideron ri-futjen e pagesave kripto

Aq më tepër në një kohë kaq të pasigurt si këto, kur mund të parashikojmë të shohim shumë më shumë gjak atje si rezultat i rasteve politike që do të ndodhin javën e ardhshme, për të cilat sigurisht do të flasim për momentin. Është& rsquo; Është vazhdimisht mirë të kihet parasysh se sa herë që aksionarët e shitjes me pakicë i zë paniku, ata shpesh tentojnë t'i kthejnë pronat e tyre elektronike përsëri në para fiat, monedha të qëndrueshme ose BTC.

MILIONI I PARË I ETERËVE TË DJEGUR DHE LAJME TË TJERA

Tani, para se të vazhdoni, lejoni'& rsquo; Rishikoni shpejt çmimet e djegies së tokenit Ethereum pasi që vazhdimisht na ofron shumë detaje si për furnizimin ashtu edhe për detyrën e rrjetit në të njëjtën kohë, kështu që'& rsquo; E meriton fokusin tonë. Disa ditë më parë, Rrjeti Ethereum arriti në një moment historik prej 1 milion monedhash të hequra nga qarkullimi përgjithmonë, që është padyshim një shkak i jashtëzakonshëm në vetvete. Meqenëse EIP-1559 e marrë është kryer më 5 gusht, ETH'& rsquo; Rritja e kostos së jetesës në fakt është ulur me 67.5% dhe gjithashtu në 30 ditët aktuale me pothuajse 93%. Vlera e plotë e të gjithë Eterëve që në fakt janë djegur deri më tani është, sipas normave ekzistuese, afërsisht 6.3 miliardë dollarë. Kjo, sigurisht, do të funksionojë si një stimulues i qëndrueshëm për vlerën e zotërimit.

Ajo që, nga ana tjetër, mund të ndikojë negativisht jo vetëm në ETH, por në mënyrë tipike në tregun e kriptomonedhave në tërësinë e tij, është një rregullim i mundshëm i kriptomonedhave në Indi, të cilin e kemi treguar shpejt në së fundmi'& rsquo; s shkruani onEthereum si një paralajmërim që lind.
Në thelb, qeveria federale indiane me sa duket synon të ndalojë të gjitha kriptomat personale (disa gjuhë me vlerë shqetësuese më poshtë) në mënyrë që të udhëheqë rrugën për CBDC-në e tyre të ardhshme, e cila është e shkurtër për monedhën dixhitale të Bankës Qendrore. Prandaj është e paqartë saktësisht se çfarë duan të ndalojnë, nëse është& rsquo; Të gjitha kriptomat e zotëruara në mënyrë të pavarur nga banorët, ose thjesht pronat elektronike të privatësisë personale si Monero, Zcash dhe gjithashtu të tjera të ndryshme në këtë klasifikim. Me siguri do ta lokalizojmë së shpejti, që në datën 29 Nëntor

Lexo artikullin:  Joe Rogan flet me Adam Curry rreth Bitcoin kundrejt Ethereum

Një tjetër nëse FUD e vazhdueshme e dhjetorit nuk ishte'& rsquo; Është e mjaftueshme?Ndihma vendimtare kur financuesit e kriptove mund të parashikojnë një rritje të paqëndrueshmërisë atje është dita e dytë e Sigurimit të Integritetit të Tregut me SEC të SHBA që mban një panel të etiketuar "& ldquo;Përballë teknologjive të reja në"As of Hopefully & rdquo;.( * ) ne aktualisht e kuptojmë, sa herë që liderët politikë fillojnë të flasin për të na siguruar financuesit, ne duhet të jemi mjaft specifik që ata normalisht dëshirojnë të heqin një pjesë të fleksibiliteteve tona. indiane “& ldquo;(* )FUD & rdquo; dhe gjithashtu paneli i KSHZ-së sigurisht që të dy do të përfundojnë të jenë thjesht të mëdhenj “& ldquo;Asgjë Burgers & rdquo; dhe gjithashtu kriptovalutat pushohen nga puna për të siguruar që Ethereum mund të heqë dorë nga ndihma e tij në shkallën 2 mijë dollarë dhe gjithashtu të rindez lëvizjen e tij në avantazh.

Qëndroni të sintonizuar me cryptodaily.co.uk pasi herën në vijim ne me siguri do të shqyrtojmë se nga çfarë janë varur në të vërtetë balenat ETH, gjë që duhet të na zbulojë shumë në lidhje me gjendjen dhe gjithashtu pikëpamjet e këtij tregu lulëzues të përsëritur.

Mohim përgjegjësie: Ky shkrim ofrohet vetëm për funksione arsimore. Ai nuk ofrohet ose synohet të përdoret si udhëzim i ligjshëm, detyrim tatimor, investim financiar, monetar ose udhëzime të tjera të ndryshme.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju