eToro për të hequr ADA dhe TRX për përdoruesit e SHBA; Charles Hoskinson reagon

eToro për të hequr ADA dhe TRX për përdoruesit e SHBA; Charles Hoskinson reagon

Të martën, shkëmbimi i kriptove me bazë në Izrael eTo ro lançoi një deklaratë konsumatore duke zbuluar zgjedhjen e saj për të eliminuar të dyja kriptovalutat, ADA dhe TRX, nga listat e saj për konsumatorët amerikanë. 

Si rezultat, individët amerikanë me siguri nuk do të kenë më aftësinë për të blerë këto kriptora nga 26 dhjetori. Ata sigurisht që do të heqin gjithashtu aftësitë e vendosjes për këto simbole pas 31 dhjetorit 2021. 

eTo ro Kufizon aksesin e ADA për SHBA 

Buxhetet e SHBA sigurisht që do të kufizohen në tërheqje vetëm deri në tremujorin fillestar të 2022. Pas kësaj, edhe marketingu i këtyre simboleve sigurisht që do të kufizohet. Edhe pse ADA në të vërtetë zakonisht nuk është marrë me shumë probleme qeverisëse, si Ripple ose Monero, eTo ro në fakt ka vënë në dukje shqetësimet qeverisëse pas kësaj zgjedhjeje. Sipas një përfaqësuesi të eTo ro, 

“& ldquo;Peizazhi qeverisës për kripto-n po përparon me shpejtësi. Si rezultat, ne me siguri do të kufizojmë aftësinë e individëve amerikanë për të hapur cilësime krejt të reja në ADA dhe TRX, ose për të fituar stimuj të caktuar për ADA dhe TRX Mbi të gjitha, ne jemi të zhgënjyer për të ndërmarrë këtë veprim. eTo ro sigurisht që do të mbetet avokate energjike e komunitetit kriptoekologjik.”

Megjithatë, absolutisht asgjë rregullime për shkëmbimin'& rsquo; Konsumatorët e vendosur jashtë SHBA-së, pasi ata ende mund t'i shesin hapur këto kriptovaluta në sistem. 

Reagon themeluesi i Cardano 

Charles Hoskinson në fakt kurrë nuk i është shmangur artikulimit të pikëpamjeve të tij kundrejt sfidave qeverisëse. Pas deklaratës eTo ro, ai u shfaq në një program videoklip në kohë reale për të siguruar kapitalistët e ADA dhe për të diskutuar mungesën e qartësisë në politikat e kriptove në një gamë mbarëbotërore. Hoskinson deklaroi se ADA ka edhe më shumë likuiditet se shumica e kriptomonedhave të tjera të ndryshme në dhomë. Ai e bëri të qartë se Cardano në fakt nuk ka marrë kurrë asnjë lloj thirrjeje apo njoftimi qeverisës për detyrat e tij. 

“& ldquo;Gjithçka & rsquo; s penallti.Cardano është i madh.(* – )po përmirëson– veshin & rsquo; t i lejojë individët të përhapin shqetësimin, paparashikueshmërinë dhe dezinformimin. Likuiditeti'& rsquo; është thjesht një shembull i shërbimeve të panumërta të pavarura që zgjedhin për shërbimet e tyre, dhe disa nga këto zgjedhje janë fantastike për Të dhe disa nga ato zgjedhje nuk janë'& rsquo; t. & rdquo;Cardano kërkohet gjithashtu për të tij

Ai kujdeset që ta bëjë të qartë këtë Twitter në fakt nuk është hequr plotësisht nga eCardano ro, pasi konsumatorët jo-Për mund të shesin ende SHBA në sistem. ADA në fakt ka qenë më tepër duke kënduar në lidhje me thirrjen e ujërave të pista qeverisëse në

Hoskinson US miratoi kohët e fundit The, që përfshinte një paralajmërim në lidhje me tregun e kriptove, në të vërtetë kishte mërzitur gjithashtu zemërimin e tij për gjuhën e tij shqetësuese. Projektligji për infrastrukturën në fakt kishte thirrur lirisht formulimin e interpretimit për termin '& lsquo; ndërmjetësi & rsquo; siç thuhet në shpenzim. Hoskinson:

Shkrimi i mohimit është i ndjekur vetëm për qëllime informative. Ky nuk përdoret ose synohet të përdoret si i ligjshëm, detyrim tatimor, investim financiar, ekonomik ose rekomandime të tjera të ndryshme.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju