Gjithçka një ditë do të zotërohet përmes NFT-ve

Gjithçka një ditë do të zotërohet përmes NFT-ve Shpërndaje në Facebook Share në Twitter

Koncepti kryesor i NFT-ve është se ato janë një kamion për blerjen dhe marketingun e atyre që mund të jenë shumë fitimprurëse fotografish të artit elektronik. Megjithatë, kjo është ideja e plotë e ajsbergut ku NFT-të janë të shqetësuar. Në një afat jo aq të gjatë, do të jetë e vështirë të mendosh për vendndodhjet ku NFT-të nuk do të& rsquo; do të përdoret për të treguar zotërimin e plotë të patjetër çdo gjëje.

Një vend që do t'i ofrohet vetes një prej mundësive më të mëdha për ata që hyjnë shumë herët si dhe vendosën kornizën është zotërimi i fraksionalizuar. Tashmë në mbarë botën e artit, po përfundon të jetë e mundur të kesh një pjesë përbërëse në një vepër arti të jetës reale që deri tani do të kishte qenë sigurisht e vështirë.

Kjo ka qenë në fakt një zonë lojrash vetëm për shumë të bollshme. Kush tjetër me siguri do t'i kishte milionat e mbetura mënjanë për të qenë në gjendje të blinte një bojë si dhe ta merrte atë plotësisht?

Tani edhe financuesi më i vogël mund të ketë sendin më të vogël të një kryevepre. NFT-ja e lidhur me këtë blerje sigurisht që do të miratonte zotërimin e plotë dhe të plotë, duke kaluar një errësirë ​​pasigurie, si dhe sigurisht që do të bënte të mundur që financuesi të tregtonte artin e tij të artit në një financues më shumë sa herë që dëshironte të bënte. kështu që.

Në globin e lojërave kompjuterike NFT-të i lejojnë klientët që së fundi të kenë të gjithë stokun që ka të bëjë me të gjitha videolojërat që luajnë, në krahasim me zotërimin e sistemit të lojërave kompjuterike siç është sot. Kur individët lodhen nga videolojërat, ata mund t'i tregtojnë të gjitha zotërimet e tyre te të tjerët, si dhe ta shpërdorojnë vlerën drejt e në jetën reale, ose ta përdorin atë për të fituar zotërime në lojëra video krejt të reja.

Plutokrati i sipërmarrjes Bill Tai u vlerësua në një artikull i shkurtër në CNBC sot. Ai është i favorshëm për NFT-të që përdoren për furnizime, si dhe pronë. Ai pohoi:

"& ldquo;(*) 1.0 ishte vetëm për lexim, Web 2.0 është lexim-shkrim. Web 3.0 është instancimi i një mbështjellësi rreth gjithçkaje që'& rsquo; s mund të gjenden brenda dhe jashtë atij ekrani për t'u siguruar që ai mund të lëvizë. Web it'& rsquo; nuk ka pasuri.”& rdquo;Pra & ldquo;(* )mund të vendosë tituj toke aty, pronë, art, ilustrime, çdo gjë,” & rdquo; përfshiu ai, duke diskutuar se çdo gjë mund të ketë një adresë që u mundëson individëve ta lokalizojnë atë

një treg. “& ldquo;Ti & rsquo; është një nga mjetet më të besueshme me kalimin e kohës për të caktuar posedimin në të vërtetë të çdo lloj prone.”& rdquo;përmes fraksionalizimit të gjërave me vlerë të lartë si veprat e artit, duke bërë të njëjtën pasuri të vërtetë me Ajo ndryshon krejtësisht saktësisht se si janë ndërtesat trajtohen. 

Thjesht po prezantojmë një të ardhme krejt të re dhe interesante për të gjitha pikat që kanë vlerë, nuk ka dyshim.

Lexo artikullin:  Mbikëqyrësi në Mbretërinë e Bashkuar citon "papërvojën ose besueshmërinë e konsumatorëve" për ndalimet e fundit të reklamave të kriptove

Se NFT-të, ky shans thjesht nuk është'& rsquo; t konsiderohet nga pjesa më e madhe si. Sidoqoftë, prisni emocionin e arit. Kur:

Artikulli i shkurtër i mohimit të përgjegjësisë ofrohet vetëm për qëllime informative. Kjo nuk ofrohet apo planifikohet të përdoret si udhëzim i ligjshëm, detyrim tatimor, investim financiar, ekonomik, apo udhëzime të tjera. 

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju