Veterani i Industrisë Fintech sheh Polkadot si Konkurrencën Primare të Ethereum në Blockchain

Veterani i Industrisë Fintech sheh Polkadot si Konkurrencën Primare të Ethereum në Blockchain

Burimi: BNN Bloomberg

Nëse renditni kripto-aktivet e disponueshme në rendin në zbritje të madhësisë së tyre të tregut, do të shihni se Ethereum vjen i dyti në Bitcoin Bitcoin është zotërimi i kriptës që përfaqëson industrinë me kapitalizimin më të madh të tregut. Megjithatë, ai fitoi '& rsquo; të jesh i arsyeshëm t'i krahasosh këto 2 si njëri-tjetrin '& rsquo; rivalët e tij. Ekziston një dallim thelbësor në mënyrën se si përdoruesit i shohin këto 2 veti dhe konceptet e funksionimit që ndjekin. Si mbajtur në mend nga autorja Laila Maidan në Business Insider, Përdoruesit më së shumti e shohin Bitcoin-in si një dyqan me vlerë, si një zotërim që në të vërtetë ka zbuluar zhvillim të shpejtë të normës dhe ka përdorur kthime të pakonkurueshme me kohën. Nga ana tjetër, Ethereum, ka ndihmuar në të vërtetë në rritjen e DeFi dhe e ka bërë atë më gjerësisht funksional përmes marrëveshjeve të tij të mençura dhe duke bërë të mundur përparimin e aplikacioneve të ndryshme duke marrë Ethereum si bazë. Por, a e bën kjo Ethereum pa konkurrencë më pak? Epo, mund të duket përtej konkurrentëve ndërkohë, megjithatë tabelat mund të kthehen shpejt.

Konkurrenti i Vërtetë për Ethereum

Keith Bliss, presidenti i Capital2Market, duket se e ka përcaktuar Ethereum '& rsquo; rival i mirëfilltë dhe ai ka provuar argumente që mbështesin pretendimin e tij. Keith, një veteran në tregun Fintech, deklaron se në të vërtetë ka parë një prirje në rritje midis disenjatorëve për t'u mbështetur në Polkadot për të zhvilluar platformat dhe vendet e tyre të punës. Polkadot është posedimi i nëntë më i madh i kriptove aktualisht.

Ndërsa të dy Polkadot dhe Ethereum ndihmojnë procedurat e ekzekutimit automatik të marrëveshjeve dhe regjistrojnë kasetë rastet në një bllokim, e mëparshmja është në gjendje të kapërcejë dhe të angazhohet me bllokime të tjera, të përbërë nga Ethereum Çfarë sugjeron kjo aftësi për një projektues? Kjo sugjeron që duke përdorur Polkadot, dikush përfundon duke qenë pa zhvilluar aplikacione në blockchain primar. Nga ana tjetër, kur kemi të bëjmë me Ethereum, pavarësisht nga rrjeti i tij me burim të hapur dhe mirëdashësi për përdoruesit, dizajnerët kërkojnë të kodojnë secilën shtesë të tyre në bllokun kryesor të Ethereum. 

Me kalimin e kohës, me shumë aplikacione të zhvilluara në të, Ethereum '& rsquo; Shpejtësia e marrëveshjes bie, duke penguar shkallëzimin e saj nga ana e saj. Polkadot, me sistemin e tij të urave të bllokimit, nuk zhvillon një mbingarkesë në blockchain primar. Si rezultat, ai i mban punët shpejt të shkallëzueshme. 

Me Polkadot '& rsquo; Përfitimet e shpjeguara, Bliss ende nuk do të arrinte të deklaronte Polkadot një zëvendësim të rrënjëve Ethereum Ethereum në të vërtetë kanë shkuar shumë më thellë përmes miratimit të tij nga fqinjësia globale. Për më tepër, ai gjithashtu do të ketë azhurnime teknologjike në ditët në vijim. Por, konkurrentët në mes të këtyre 2 lojtarëve do të ekzistojnë, mendon Bliss.

 

Lexo artikullin:  ETH/USD Pops Mbi 2500: Analiza Teknike e Sally Ho 2 Gusht 2021 ETH

Matja e Polkadot '& rsquo; Veprimi i çmimeve

Me çdo projeksion zhvillimi padyshim që vijnë spekulimet rreth një posedimi '& rsquo; Shkalla e ardhshme. Si do të vlerësohet shkalla e saj me zgjerimin e funksionalitetit është diçka që i bën aktorët e interesuar të tregut kureshtarë. Sidoqoftë, Bliss zgjedh të mbetet i kujdesshëm. Ai mendon se përcaktimi i Polkadot '& rsquo; Veprimi i normës nuk është ende një punë aq e thjeshtë sa është për Ethereum ose Bitcoin. 

Polkadot sapo ka marrë një listë në shkëmbimin Coinbase, ndërsa artikujt e rritur të Ethereum janë aktualisht në dispozicion në treg si Grayscale '& rsquo; Fondi i këmbimit të këmbimit Ethereum ose e ardhmja e Ethereum. Bliss jobs Polkadot godet një normë prej 100 $ në 3 vitet e ardhshme, nëse vazhdon të rritet duke përfshirë bllokime të pavarura që lidhen dhe drejtojnë rrjetin e saj dhe vazhdon të tërheqë dizajnerët.

Përgjegjësia: Ky post ndiqet vetëm në funksione informuese. Nuk është përdorur ose planifikuar të përdoret si rekomandime ligjore, tatimore, financiare, monetare ose rekomandime të tjera.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju