Deponim i madh i Bitcoin - apo shpëlarje e fundit afatshkurtër?

Deponim i madh i Bitcoin - apo shpëlarje e fundit afatshkurtër?

Disa kapitalistë të bitcoin me siguri do të jenë shumë të tensionuar sot pasi kostoja e bitcoin mori një rënie të shkëlqyer sot. A është fitili në shkallën e kostos 58,000 dollarë kufizimi i dëmeve, apo është fillimi i një përmirësimi edhe më të konsiderueshëm? 

Pothuajse i gjithë tregu i kriptove është zhytur në të kuqe gjatë dy orëve të fundit pasi bitcoin ishte i kënaqur të merrte një model flokësh të shpejtë prej 5.5%. Hetimi qëndron se është kjo? Apo kërkesa për përmirësim do të jetë shumë më e thellë për të shitur shfrytëzimin e lartë që sapo është përdorur nga kapitalistët me pakicë? 

 

Burimi: Pamja e Tregtimit

Një model me pamje tradicionale të kokës dhe shpatullave ka ndodhur në të vërtetë në periudhën e reduktuar, objektivi i kostos për të cilin shkon në 53,700 dollarë. Megjithatë, gjatë rrugës për poshtë ka një ndihmë të konsiderueshme në rreth 58,000 dollarë dhe më pas në 55,000 dollarë. 

Shitja me pakicë në fakt është rikthyer menjëherë në treg, si dhe në fakt e ka rritur përdorimin në shkallë shumë të larta, që nuk u pa sepse prillin e kaluar Ka shumë të ngjarë që kjo të ketë shtuar në fakt uljen e kostos së bitcoin, pasi kapitalistët mbi përdorimin tradicionalisht shiten vazhdimisht kur mjaft prej tyre janë në bord. 

Ky mund të jetë një tregues se ky përmirësim do të jetë vërtet afatshkurtër. Bitcoin duket se është siguruar në të vërtetë rreth vijës së qafës së kokës, si dhe modelit të shpatullave, prandaj nuk do të ishte& rsquo; Nuk është një tronditje të shohësh një shërim të ndodhë, por pikërisht kur kapitalistët me levë pastrohen.

Për kapitalistët që në fakt janë përpjekur të hyjnë në altcoin me performancë më të mirë, kjo është një mundësi e shkëlqyer për të marrë rënie. Polkadot (DOT) ishte deri në 38 dollarë, por është rritur menjëherë në 41.50 dollarë ndonjëherë për kompozim. Me ankandet publike parachain të afërt, kostoja ka shumë të ngjarë të rritet në nëntor. 

Fantom (FTM), gjithashtu e keqe në 2.50 dollarë, por në të vërtetë është rikuperuar në 2.85 dollarë. Të Konferenca e Zhvilluesve Fantom po ndodh aktualisht sot, si dhe deklaratat e favorshme të informacionit mund të dërgojnë fare mirë koston për një rifillim të trajektores së saj në rritje. 

Mohim përgjegjësie: Ky artikull i shkurtër ofrohet vetëm për funksione informative. Nuk parashikohet apo planifikohet të përdoret si i ligjshëm, detyrim tatimor, investim financiar, monetar apo rekomandime të tjera të ndryshme. 

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju