FMN vazhdon të kundërshtojë Revolucionin BTC të El Salvadorit

FMN vazhdon të kundërshtojë Revolucionin BTC të El Salvadorit

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) është ende duke përplasur zgjedhjen e El Salvadorit për të përqafuar BTC-në si një para të ligjshme, duke shfrytëzuar çështjet e '& lsquo; kërcënimi i klientit. & rsquo;

BTC u legalizua pavarësisht kundërshtimit të FMN-së

Në fillim të vitit 2021, kur El Salvador thjesht kishte miratuar ligjin e tij historik për Bitcoin, duke nënkuptuar një epokë krejt të re në vendin e varur nga remitancat, FMN-ja pati një përgjigje të parashikueshme për të kundërshtuar drejtimet e saj. Megjithatë, pavarësisht nga paralajmërimet e tij të shumta kundrejt rreziqeve të supozuara të një sistemi ekonomik të ligjësuar nga BTC, El Salvadori kishte fuqizuar përmes strategjisë së saj Kombi në fakt ka lëshuar aplikacionin e tij Chivo Wallet me energji Bitcoin, përveç ATM-ve të njohura për të ndihmuar në blerjet e përditshme dhe gjithashtu transferimin e kompensimit në Bitcoin. 

FMN vazhdon të vendosë bllokime rrugore

Megjithatë, duket se FMN-ja është identifikuar me kokëfortësi në ankthet e saj arkaike kundrejt BTC-së Të hënën, këshilli nisi një deklaratë përfundimtare të qëllimit të Nenit IV të vitit 2021 në El Salvador, duke theksuar më tej konceptet e tij të kërcënimit në legalizimin e BTC. Qëllimi i Nenit IV është marrë me qëllimin për të kërkuar këshilla nga autoritetet e qeverisë federale të vendeve pjesëmarrëse që kanë kërkuar në të vërtetë të përdorin burimet e FMN-së. 

Deklarata pranon se kriptovalutat mund t'i paguajnë sistemet shumë më të besueshme. Megjithatë, ai anashkalon plotësisht avantazhet e sistemit duke refuzuar të mbajë një mendje të hapur ndaj hollësive të tregut. Në vend të kësaj, FMN-ja në fakt sapo është përqendruar në një listë blerjesh të rishikimeve të fundit. 

“Duke pasur parasysh paqëndrueshmërinë e normës së lartë të bitcoin, përdorimi i tij si një tender i ligjshëm kërkon rreziqe të konsiderueshme për sigurinë e klientit, stabilitetin ekonomik dhe gjithashtu sigurinë ekonomike. Përdorimi i tij shkakton gjithashtu përgjegjësi kontingjente monetare. Për shkak të këtyre rreziqeve, bitcoin nuk duhet të përdoret si një tender i ligjshëm. Stafi sugjeron shtrëngimin e shtrirjes së legjislacionit për bitcoin dhe gjithashtu nxit rritjen e udhëzimeve dhe gjithashtu udhëzimet e mjedisit të ri të shlyerjes.”& rdquo;

Presidenti Ende Shumë Pro-BTC

Deklarata fillon në fund të presidentit të El Salvadorit Nayib Bukkele'& rsquo; Lajmet për një kriptofinancim dhe gjithashtu me energji gjeotermale '& lsquo;Qyteti Bitcoin & rsquo; Javën e kaluar, Presidenti prezantoi strategjitë e tij për transportimin e fondeve nga obligacionet e mbështetura me kripto drejtpërsëdrejti në avancimin e një territori me taksa zero në bazën e vullkanit Conchagua, duke përfshirë biznesin dhe gjithashtu periferitë, lokacionet argëtuese, lokalet e ngrënies, një terminal aeroporti. dhe gjithashtu karakteristika të tjera të ndryshme të zakonshme për një qytet modern. Duke komentuar FMN'& rsquo; Deklarata më aktuale, Presidenti Bukkele shkroi në Twitter, 

“Edhe pse sigurisht që nuk vendosemi në disa pika, siç është nxitja e Bitcoin, vlerësimi që ai bën nga kombi ynë është magjepsës.”

Mohim përgjegjësie: Ky postim ofrohet vetëm për funksione arsimore. Nuk përdoret apo planifikohet të përdoret si i ligjshëm, detyrim tatimor, investim financiar, ekonomik, apo sugjerime të tjera të ndryshme.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju