A është kjo për Bitcoin apo ekziston akoma një Houdini përpara?

A është kjo për Bitcoin apo ka akoma një Houdini që do të vijë?

Bitcoin në të vërtetë thjesht ka hequr ndihmën prej $ 30,000 ndonjëherë për krijimin. Thjesht aktualisht ka një ulje të reduktuar për t'u bërë e shënuar nën lagjen e mëparshme të ulët prej 28,800 $ e cila duhet të jetë ajo. Bërë si dhe pastrohet. Bitcoin sigurisht që do të bjerë në 20-tat e reduktuara, si dhe ndoshta edhe në të kaluarën. Sidoqoftë, ekziston ndonjë lloj dëshire për kriptomonedhën kryesore, gjithashtu në këtë fazë të vonë? 

Në vlerë prej 200 miliardë dollarësh në të vërtetë janë pastruar kufijtë e tregut kripto gjatë kohëve të fundit pasi të gjitha kriptovalutat bien të reduktuara, si dhe të reduktuara. Dje '& rsquo; Faktorët më të mëdhenj një-ditorë ulen duke pasur parasysh që Tetori në Mesataren Industriale Dow Jones në të vërtetë ka qenë ndoshta gozhda e fundit në arkivol për kripto. 

Një nga 2 situatat pret që të luhet. Skenari kryesor që sheh Bitcoin e bën atë rënie, si dhe një nivel i ri ndërkombëtar i ri sigurisht që do të kërkojë të zbulohet, me asnjë fat që nuk bie renditur më poshtë, më i larti me të gjitha kohërat e fundit të Bitcoin me rreth 20,000 dollarë, i bërë plotësisht në dhjetor të 2017 . 

Skenari i dytë shfaqet shumë më pak i qartë. Rrethana e zgjedhur është që ne të kthehemi, si dhe të kërcejmë pikërisht poshtë, duke rikuperuar shkallën 30,000 dollarë, në vend që të rimeresojmë, dhe më pas të transformojmë modën përreth duke bërë një koleksion të ngritjeve më të mëdha si dhe niveleve më të ulta.  

Ndryshimi tjetër i ndryshëm nga kjo rrethanë është se ne gjithashtu rikuperojmë gradën $ 30,000, megjithatë që pas kësaj mbetemi të zhvendosemi anash për një periudhë kohe të zgjatur, qëndrueshmëria e ngjarjes gjatë gjithë kohës para se të ngrihej lart për të bërë një markë të re të të gjitha kohërave- e lartë, para asaj ndarjeje të shkallës magjepsëse prej $ 100,000 ndoshta shumë herët vitin e ardhshëm. 

Çfarëdo që të ndodhë, jeta me Bitcoin, si dhe kriptomonedhat nuk është kurrë monotone. Nuk kishim shumë të ngjarë të transformonim sistemin ndërkombëtar ekonomik pa një betejë. Një kundërshtar krejt i ri ka filluar të grumbullohet në perspektivën në llojin e parave elektronike të bankës rezervë (CBDCs).  

CBDC-të janë loja përfundimtare e sistemit ekzistues ekonomik. Disa i kontrastojnë ato me kriptovalutën pasi që ato janë posedim elektronik. Sidoqoftë, kontrasti përfundon atje. Kjo përkon me sistemin fiat të ngjyrosur në dukje elektronike, me një shtesë jashtëzakonisht shqetësuese që CBDC mund të konfigurohen për të rregulluar ato që i përdorin ato duke pasur aftësinë të ndikojnë në ato që mundeni dhe si mundeni "& rsquo; blerjen.

Sipas tek Steve Forbes, drejtori editorial iForbes Media, ne jemi drejtuar në drejtim të një “& ldquo; beteja e kriptomonedhës ”& rdquo; e cila sigurisht që do të ketë “& ldquo; përputhja ekonomike e Starwars ”& rdquo; ndërsa qeveritë federale luftojnë për të siguruar sindikatën e tyre mbi para të gatshme.  

Komuniteti aktualisht një Bitcoin me madhësi shumë më të vogël, si dhe kriptovalutat po merren me betejën e jetës së saj pasi qeveritë federale si dhe bankat rezervë transformojnë vidën në përpjekje, si dhe shtypin këtë lëvizje të decentralizuar. Dëshirohet që individët me siguri të dinë se çfarë po ndodh para se të jetë tepër vonë. 

Përgjegjësia: Ky post ndiqet vetëm në funksione arsimore. Nuk sigurohet ose synohet të përdoret si rekomandime të ligjshme, tatimore, investime financiare, ekonomike ose rekomandime të ndryshme. 

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju