MicroStrategy blen uljen e së Premtes së Zezë, shton 7,002 BTC në arkat e saj kripto

MicroStrategy blen uljen e së Premtes së Zezë, shton 7,002 BTC në arkat e saj kripto

Njohuritë e biznesit dhe gjithashtu kompania e aplikacioneve të softuerëve analitikë MicroStrategy zbuluan së fundmi se në të vërtetë ka blerë një grup krejt të ri të Bitcoin, kripton alfa.

Sipas firmës'& rsquo; Duke deklaruar, kompania bëri një blerje krejt të re të një shtesë prej 7,002 Bitcoin ($BTC), e cila aktualisht vlen rreth 414.4 milionë dollarë. Blerja u krye me një normë të zakonshme prej 59,187 dollarë për monedhë. Blerja u financua me një shitje të kompanisë'& rsquo; aksionet e saj për furnizimin e saj të fortë (NASDAQ: MSTR) për të rritur 414.4 milion dollarë të ngritura për blerjen e kriptove. MicroStrategy tregtoi aksionet e saj për 732.16 dollarë për artikull, me 571,001 aksione të tregtuara.

Kjo blerje e fundit nga MicroStrategy sjell kompaninë'& rsquo; Arka e kriptos së saj arrin në mbi 6.93 miliardë dollarë, me 121,044 BTC në raportin e saj vjetor. Në shumë, norma e zakonshme e blerjes së BTC-së është 29,534 dollarë për monedhë, duke përfshirë admirimin e burimeve nga blerjet e mëparshme.

Si në mesin e Bitcoin'& rsquo; Kapitalistëve kryesorë të biznesit serial, MicroStrategy në fakt ka zgjedhur të kalojë modelin gjatë pushimit të fundjavës së mëparshme, me El Salvadorin gjithashtu “& ldquo; marrjen e dip & rdquo; në atë që në fakt është konsideruar si kripto'& rsquo; Përputhja e një ujdie të së Premtes së Zezë pasi Bitcoin u ul në listën nën shkallën 55 mijë dollarë.

Të dhënat e një takimi fitimesh të krijuara nga CFO i MicroStrategy Phong Le dhe gjithashtu publikuan më herët informacionin e tetorit se kompania'& rsquo; Pronat e kriptove aktualisht identifikohen si “& ldquo; zotërime abstrakte me jetë të pacaktuar sipas politikave të përshtatshme të kontabilitetit,” & rdquo; gjë që nënkuptonte se nëse çmimi i arsyeshëm i tregut i Bitcoin shkon nën vlerën e publikimit të tij, kompanisë i kërkohet të pranojë kostot e problemeve dhe gjithashtu të dokumentojë humbjet, të cilat më pas mund të përdoren për të kundërshtuar detyrimin e saj tatimor mbi fitimet e biznesit. 

Lexo artikullin:  Rothschild Investment Bolsters Grayscale BTC dhe ETH Trust Holdings

Mbeti në mesin e vitit 2020 që MicroStrategy filloi të bënte pushtime direkt në investimet financiare të Bitcoin, me CEO të saj, Michael Saylor, duke pretenduar se kriptomonedha alfa ishte një “& ldquo; dyqan i besueshëm me vlerë” & rdquo; që zbuloi kapacitetin e qëndrueshëm të kthimit. MicroStrategy'& rsquo; Blerjet e kriptove dhe gjithashtu shitjet e furnizimit këtë vit kanë qenë në të vërtetë mbuluar nga Crypto Daily, dhe gjithashtu mbulimi i sigurimit ekspozon se kompania në fakt ka blerë vazhdimisht Bitcoin të paktën çdo tremujor.

Mohim përgjegjësie: Ky postim ofrohet vetëm për qëllime arsimore. Nuk parashikohet apo synohet të përdoret si rekomandime të ligjshme, detyrime tatimore, investime financiare, ekonomike apo të tjera.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju