OpenSea bashkëpunon me Christies Auction House për të pritur koleksionin e ri NFT

OpenSea bashkëpunon me Christies Auction House për të pritur koleksionin e ri NFT

Koleksioni Christies X OpenSea është i hapur për tu parë nga 1 dhjetori. Veprat e artit të zgjedhura me dorë nga një specialist i Christies do të karakterizojnë artistë të ngjashëm me Andre O'Shea, Recur, Oseanworld, GMUNK, Ash Thorp dhe të tjerë.

NFT-të vazhdojnë të nxisin shumë kuriozitet dhe entuziazëm siç mund të jetë e famshme me shitjet bruto të raportuara prej 3.4 miliardë dollarësh të OpenSea në këtë klasë. Të blera me fiat ose kriptomonedha, këto koleksione dixhitale po tërheqin shumë vlera në shtëpi.

Noah Davis është në krye të shitjeve bruto dixhitale dhe on-line në Christies, përveçse është një specialist në fushën e NFT në fushën e tij personale. Ai komentoi për bashkëpunimin e ardhshëm:

“Shpresoj se ky do të jetë fillimi i një periudhe të re për shitjet bruto NFT në Christie's, vendi ku njohuritë e shkëlqyera mund të përdoren në potencialin e tij të plotë dhe të lehtësojnë hyrjen në bord të koleksionistëve të veprave artistike shumë më konvencionale të përditësuara në Web3,”

Koleksioni do të jetë i hapur për blerje vetëm nga data 1 deri më 3 dhjetor, pas së cilës do të fillojë ofertimi, duke filluar nga data 4 deri më 7 dhjetor.

Sipas nje artikull në Gadgets.ndtv.com, sasia bruto e shitjeve të NFT është rritur tetëfish në tremujorin e tretë në krahasim me tremujorin e dytë, duke arritur në 3 miliardë dollarë.

Christies ka pasur shumë sukses me depërtimin e saj në botën e veprave artistike NFT. Në fillim të këtij muaji, shtëpia e shitjes publike ofroi një vepër arti nga artisti amerikan Mike Winklemann, i njohur nga shumica si Beeple. Pjesa e tij futuriste, me titull Njerëzore, ofrohet thjesht për 30 milionë dollarë.

NFT-të nuk po prishin vetëm botën e artit. Ato po përdoren në shumë rrethana përdorimi brenda sektorëve kripto/blockchain, në mënyrë që të tregojnë posedim të veçantë dhe të padiskutueshëm të shumë sendeve, nga objektet në lojë brenda tregtisë së lojërave, tek objektet luksoze, tek posedimi i përbashkët, ndër të tjera.

Mohim përgjegjësie: Ky artikull është dhënë vetëm për funksione informative. Nuk duhet të ofrohet ose të synohet të përdoret si rekomandim i autorizuar, tatimor, financues, monetar ose i ndryshëm.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju