Planifikoni një pension të parakohshëm me Tezos (XTZ), Quitriam Finance (QTM) dhe Elrond (EGLD)

Planifikoni një pension të parakohshëm me Tezos (XTZ), Quitriam Finance (QTM) dhe Elrond (EGLD) Shpërndaje në Facebook Share në Twitter

Tërheqja e hershme është e të gjithëve'& rsquo; Megjithatë, dëshira e saj kërkon përgatitje të kujdesshme në mënyrë që të keni fonde të mjaftueshme për të mbajtur një mënyrë jetese të rehatshme. Tezos (XTZ), Quitriam Finance (QTM) dhe Elrond (EGLD) janë 3 kriptovaluta që mund t'ju ndihmojnë të kuptoni fitimet masive për t'u përgatitur për këtë të ardhme. Quitriam Finance aktualisht po ofrohet përmes një parashitjeje dhe ju mund të grumbulloni shpejt shuma masive të këtij tokeni.

Me siguri do të furnizojë DEX dhe Defi zgjidhje së bashku me një platformë lëshimi NFT dhe uebsajt të inkubatorit. Rrjetet Tezos dhe Elrond kanë prezantuar gjithashtu përditësime të mahnitshme në javët aktuale që i bëjnë ata baste solide për kthime ndoshta masive në vitin 2022. Le'& rsquo; Zbuloni nëse këto 3 simbole mund të ofrojnë kthime të mrekullueshme dhe t'ju ndihmojnë të tërhiqeni herët. 

Tezos nis përmirësimin e Xhakartës

Tezos rrjeti blockchain është një sistem i vetë-përmirësueshëm që nuk ka nevojë për një pirun të vështirë. Mundësohet nga XTZ Token Rrjeti Tezos njihet për përmirësimin e qëndrueshëm, decentralizimin, bashkëpunimin e hapur dhe sigurinë e zgjuar të marrëveshjes. Rrjeti Tezos në fakt kohët e fundit ka ngacmuar fillimin e azhurnimit të Xhakartës, i cili është ndër një nga përmirësimet më thelbësore për rrjetin XTZ. Sigurisht që do të ndihmojë në shkallëzimin dhe lëshimin e mjeteve juridike të shtresës 2 në rrjetin Tezos. XTZ Token tregtohej me 2.15 dollarë në kohën e krijimit dhe vazhdon të jetë jashtëzakonisht i nënvlerësuar duke ofruar kapacitetet e tij të zgjuara të marrëveshjes. 

Rrjeti Elrond ka 12.44 M bast EGLD

La Elrond rrjeti ka parë në fakt përfshirje të shtuar nga balenat dhe lojtarët me pakicë në dy javët e mëparshme. Nxitja e tij në zgjerim ka aktivizuar në fakt një valë klientësh krejt të rinj në EGLD zinxhir. Elrond zbuloi se kishte realizuar në të vërtetë 1.63 milion llogari që qëndronin për 45.98 milion marrëveshje dhe 12.44 milion simbole të basteve EGLD. Javën e kaluar, Elrond pa gjithashtu prezantimin e një komuniteti ekologjik krejt të ri, të referuar si BHero. Token EGLD tregtohej me 108.56 dollarë në kohën e krijimit. 

Lexo artikullin:  Pse zhvilluesit nuk duhet të kenë frikë të dalin jashtë zinxhirit: Rasti i Rishikimit

Quitriam Finance ofron zgjidhje të likuiditetit kolegë-to-peer

Ndryshe nga shkëmbimet qendrore që varen nga të ndryshme AMM'& rsquo; s(prodhuesi i automatizuar i tregut) për likuiditetin, sistemet DEX kanë një përfitim për faktin se ato mund të ofrojnë drejtpërdrejt shpërblime për klientët për dhënien e grupeve të likuiditetit. 

ngjiturGraphic_1.png

Megjithatë, edhe sistemet e decentralizuara durojnë probleme të tilla si humbjet e rrëshqitjes dhe humbjet e pakta të përjetuara si rezultat i grupeve të tregtimit joefektiv. Quitriam Finance mundësohet nga QTM Token dhe sigurisht që do të ndihmojë në rregullimin e problemeve që kufizojnë DEX-të tipike. Me siguri do të ofrojë zgjedhje të thjeshta të çiftimit të likuiditetit dhe me siguri do të paraqesë një monedhë të qëndrueshme të referuar si QT. Përdoruesit me siguri do të kenë aftësinë për të bërë stimuj bastesh dhe minierash likuiditeti për përfshirjen e tyre. Monedhat e qëndrueshme ndihmojnë për të hequr qafe humbjet e pakta për ofruesit e shërbimeve të likuiditetit pasi ato kanë shumë më pak paqëndrueshmëri. 

Meqenëse komuniteti ekologjik lëshohet në disa rrjete blockchain, klientët e financave të Quitriam sigurisht që do të përfitojnë nga tarifat e reduktuara të gazit në kontrast me DEX-et e bazuara në Ethereum. 

Mbajtësit e QTM me siguri do të kenë respektimin e avantazheve:

1. Stimujt e aksioneve.

2. Stimujt e shfrytëzimit të likuiditetit.

3. Të drejtat ligjore të qeverisjes nëpërmjet një tokeni shtesë të quajtur MC.

4. Shkëmbime rrufeje dhe negociata marrëveshjesh në kohë reale.

5. Tregtim i shpejtë në një mënyrë pa leje dhe të mbrojtur. 

6. Kujdestaria e fondeve sigurisht që do të qëndrojë me individin në çdo kohë. 

7. Qasja në ferma me rendiment të lartë. 

8. 0.2% e tarifës së marrëveshjes riorganizohet te pronarët e tokenit. 

Në përmirësim, grupi Quitriam Finance sigurisht që do të ndihmojë gjithashtu në prezantimin e ndryshëm të tjerë tërheqës dhe të ardhshëm cryptocurrency simbolet. Sigurisht që do të ndihmojë në reklamimin dhe marketingun dhe renditjen e simboleve të tjera të ndryshme në DEX të mundësuar nga QTM sistemit. 

Ju mund të blini QTM Token pasi ai ka disa përdorime të situatave dhe mund të përjetojë një rritje të rëndësishme në të ardhmen. Gjithmonë shpenzoni fonde që nuk kërkohen shpejt në të ardhmen pasi investimet financiare të kriptomonedhave prodhojnë të ardhura më të mëdha në terma afatgjatë. Mësoni të neglizhoni paqëndrueshmërinë e përkohshme dhe të mbyllni fondet për një kohëzgjatje më të gjatë në mënyrë që të fitoni kthime të bukura. 

Lexo artikullin:  Tregu ushqimor i fuqizuar nga Blockchain, Bistroo, shton më shumë opsione pagese kripto 

Ndiqni monedhën'& rsquo; Përparoni çdo ditë për të qëndruar i përmirësuar dhe për të ndryshuar profilin tuaj siç kërkohet.  

Mësoni më shumë në lidhje me Quitriam Finance (QTM)

https://presale.quitriam.io/register

https://quitriam.io/

https://t.me/QUITRIAMFINANCEOFFICIAL

https://www.instagram.com/quitriam_finance

Mohim përgjegjësie: Ky është një njoftim i financuar për lajme dhe është vetëm për funksione arsimore. Ai nuk tregon pamjet e, as nuk është planifikuar të përdoret si i ligjshëm, detyrim tatimor, investim financiar ose udhëzim ekonomik

 

 

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju