RBI shpreh shqetësime lidhur me revokimin e urdhrit të SC-së për ndalimin e kriptove

RBI shpreh shqetësime lidhur me revokimin e urdhrit të SC-së për ndalimin e kriptove Shpërndaje në Facebook Share në Twitter

Urdhri i Gjykatës së Lartë për revokimin e ndalimit të kriptomonedhës ka qenë në fakt shkaku kryesor i problemit për bankën rezervë të Indisë. Megjithatë, i fundit në fakt nuk ka ndërmarrë ende asnjë lloj aktiviteti që kundërshton urdhrin. 

RBI lëshon paralajmërime këshilluese për bankat

Në prill 2018, Banka e Rezervës së Indisë (RBI) publikoi një raund që në fakt kishte zbatuar kufizime të mëdha për paratë dixhitale. Megjithatë, duke marrë parasysh Gjykatën e Lartë'& rsquo; Me urdhër të revokimit të të gjitha kufizimeve për kriptovalutat problematike, bankave iu kërkua të tërhiqnin raundin. Kjo sugjeron që RBI në fakt ka ndjekur me Gjykatën e Lartë'& rsquo; urdhrin si dhe tërhoqi ndalimin e tij të kriptove. Megjithatë, autoritetet e bankës rezervë janë ende të varur nga shqetësimet e tyre kur ka të bëjë me kriptovalutat, siç duket nga paralajmërimet e tyre të vazhdueshme këshilluese të lëshuara për subjektet e saj të kontrolluara për të vazhduar procedurat e duhura të kujdesit të duhur ndaj klientit. Në përmirësim, RBI në fakt i ka këshilluar këto subjekte që t'u përmbahen thjesht udhëzimeve për KYC, AML, CFT, si dhe Aktin e Parandalimit të Pastrimit të Parave (PMLA), përveç garantimit të përputhshmërisë së plotë me Aktin e Menaxhimit të Këmbimit valutor (FEMA). ).

Një burim pranë bankës rezervë sqaroi, 

“& ldquo;(*) detyra e tij kryesore për ruajtjen e sigurisë ekonomike si dhe kërcënimet në marrëveshjet e kriptomonedhave, si përdorimi i tyre i mundshëm për detyra imorale (pastrim parash, financimi i terrorizmit), paqëndrueshmëria e kostos, mungesa e mbrojtjes së klientit, Konsiderimi në fakt ka theksuar hapur shqetësimet e saj.”& rdquo;RBI & ldquo;(*)& rdquo;

RBI Dhe Shadow Bans nuk e ka kundërshtuar sinqerisht urdhrin(* ), në fakt ka pasur brohoritje “& ldquo; errësira ndalon & rdquo; duke u shqetësuar për një sërë punësh në kripto.

Edhe pse rrethanat më të reja dhe të dukshme të kësaj ndodhi është lansimi i aplikacionit RBI në aplikacionin SC, Coinbase individët me siguri do të kishin aftësinë për të marrë kripto simbole duke përdorur UPI. India, menjëherë pas lançimit, Through of Indian (NPCI), organi rregullues që menaxhon procedurat e UPI, nuk pranoi të njohë ndihmën e UPI në aplikacionin Megjithatë. Korporata Kombëtare e Pagesave, grupit të Indisë iu kërkua të ndalonte procedurat e tij në Coinbase vetëm brenda 3 ditëve nga nisja. Prandaj, CEO Coinbase ka implikuar në fakt Indinë& rsquo; s shqetësim prapa

Lexo artikullin:  Grupi i Kongresit e vë në pikëpyetje zbatimin e kriptove të SEC

'& rsquo; humbjen e fitimeve, duke deklaruar, Brian Armstrong & ldquo;komponentët e RBI në qeverinë federale atje, të përbërë nga në Coinbase të

, që vihet'& rsquo; t duket të jetë po aq i favorshëm për të.(* )kështu që ata —– në gazetari, është'& rsquo; s është quajtur një & lsquo; ndalimi i errësirës, ​​& rsquo; në përgjithësi, ata & rsquo; ripërdor stresin e butë në prapaskenë për të tentuar të çaktivizoni disa nga këto pagesa, të cilat mund t'i nënshtrohen UPI-së." India nuk ofrohet ose planifikohet të përdoret si e ligjshme, detyrim tatimor, investim financiar, ekonomik ose rekomandime të tjera të ndryshme. Dhe

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju