Rio De Janeiro do të investojë 1% të thesarit në bitcoin - domino teeter

Rio De Janeiro do të investojë 1% të thesarit në bitcoin - dominos teeter Shpërndaje në Facebook Share në Twitter

Kryetari i bashkisë së Rio De Zhaneiros, Eduardo Paes, ka zbuluar në fakt se qyteti i tij do të bëhet një qendër shtesë kripto, ku do të jetë qyteti fillimisht brazilian që do të investojë 1% të thesarit të tij në Bitcoin.

Kryebashkiaku Paes po merrte pjesë në Javën e Inovacionit të Rios së bashku me kryebashkiakun e Majamit, Francis Suarez, që është gjithashtu Bitcoin profesional, si dhe e quajti qytetin e tij një qendër kriptomonedhe vetëm në 2014.

Aty ku Miami është aktualisht qendra e kriptove në Amerikën e Veriut, Paes në fakt thjesht e ka bërë Rio qendrën e rëndësishme të Amerikës së Jugut me këtë lajm Ai pretendoi:

“& ldquo;Rio de Janeiro ka çdo gjë të vogël që kërkon për t'u bërë burimet teknologjike të Ngjarjeve të Amerikës së Jugut, si Java e Inovacionit të Rios, e përfshirë në përmirësimin e qytetit'& rsquo; fotografia është zona ideale për të funksionuar, jetuar, si dhe për të prezantuar.”& rdquo;

Duke ndjekur gjurmët e Miami'& rsquo; kryebashkiaku, Paes po hedh një vështrim shtesë për lejimin e qytetit'& rsquo; s njerëzit të paguajnë detyrimet e tyre tatimore në bitcoin, si dhe të ofrojnë një motivim 10% të normës së skontimit për ta bërë këtë.

Në nëntor të vitit 2014, kongresmeni brazilian Luiz Goularte sugjeroi një shpenzim që me siguri do të lejonte që të gjithë punonjësit e sektorit publik dhe ekonomik të paguhen inbitcoin. që me siguri do ta merrnin. Kostot sugjeruan gjithashtu që të gjitha kompanitë me siguri do të ishin të detyruara të respektonin opsionet.

Realiteti që Rio De Zhaneiro është një qytet kaq i rëndësishëm në Brazil, bazuar në popullsinë, si dhe në avancimin financiar, e bën këtë lajm shumë të sigurt për bitcoin si dhe për kriptovaluta të tjera të ndryshme.

Shanset duhet të merrni me siguri në qytete të tjera të ndryshme duke bërë një pikë të krahasueshme në mënyrë që të mos merrni majtas. Një komb tjetër që pason El Salvadorin duhet të përfshijë gjithashtu kartat.

Lexo artikullin:  Vitalik Buterin propozon strukturë të re tarifash për Ethereum

Dominot kanë filluar të bien. Sapo këto çifte fillestare të bien dhe të bien, do të jetë pothuajse e vështirë për qeveritë federale të lidhura me sistemin financiar fiat që nuk funksionon, ta ndalojnë atë.

Rrjedha do të jetë një përmbytje, si dhe të gjitha qytetet, si dhe kombet që synojnë të ndihmojnë njerëzit e tyre të largohen nga kontrolli aktual i institucioneve financiare, pa dyshim do të synojnë t'u ofrojnë njerëzve të tyre zgjedhjen si dhe mundësinë e ofruar nga personat personalë. si dhe zotërimet e vetë-kriptove si bitcoin.

Mohim përgjegjësie: Ky shkrim ofrohet vetëm funksione informative. Ai nuk ofrohet ose synohet të përdoret si udhëzim i ligjshëm, detyrim tatimor, investim financiar, monetar ose udhëzime të tjera të ndryshme.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju