Eksperti i lartë teknik thotë se kriptoja do të vazhdojë të zbresë për disa javë

Analisti i lartë teknik thotë se kriptoja do të vazhdojë trendin në rënie për javë të tëra

Pavarësisht se Bitcoin humbi gjysmën e vlerës së saj gjatë dy javëve të fundit dhe shumica e pjesës së mbetur të tregut kripto që shkon edhe më keq, Julius De Kempenaer, një ekspert i lartë teknik në StockCharts.com, thotë se zhytja nuk do të ndalet sa herë që shpejt 

Sipas një të sapo lëshuar  post sot në Business Insider, kriptovalutat në të vërtetë kanë parë rënien e tyre më të keqe duke pasur parasysh se maja e tregut të fundit në lulëzim në fund të vitit 2017. 

De Kempenaer shprehet se më e keqja është ende për të ardhur. 

Eksperti i vjetër në të vërtetë ka zhvilluar një mjet për të ndjekur modelet në kostot e pronës të quajtur Grafiku i Rrotullimit Relativ (RRG). Grafiku ka 2 boshtet e momentit dhe forcës relative. Me sa duket, shkalla e një posedimi do të ndjekë "& ldquo; një model afërsisht rrethor ”& rdquo ;, duke kaluar nëpër 4 zona me titull“ & ldquo; përmirësimin, udhëheqjen, përkeqësimin dhe ngecjen "& rdquo ;. 

DeKampenaer shprehet se diagrami i tij parashikon që kriptovalutat do të vazhdojnë të nënformojnë zakonisht dollarin. Duke folur për tabelën e tij, ai përmend që pasuritë që mbeten në kuadrantin e verdhë dhe po drejtohen për në kuadrantin e kuq po duken keq dhe ka më shumë të ngjarë të bien në normë.  

 

Burimi: Business Insider / Stockcharts com 

“Kam frikë se ende nuk i kemi parë të gjitha dobësitë në kripto. E gjithë hapësira e kriptos kundrejt dollarit amerikan fiat po dobësohet, dhe sipas RRG, e cila po ju tregon fotografinë relative, kjo nuk do të ndryshojë së shpejti. " 

De Kampenaer deklaron megjithëse se nëse financuesit dëshirojnë të qëndrojnë në kriptovalutë, ata kanë shumë të ngjarë t'i përmbahen Bitcoin-it, pasi kjo është "& ldquo; më e sigurt & rdquo; të kriptovalutave Shumica e kriptove të tjera nuk e performojnë më mirë Bitcoin në lidhje me vrullin dhe forcën relative. 

 

Burimi: Business Insider / Stockcharts com 

“Ky është një RRG javore, kështu që po shikon trendet relativisht afatgjata. Këto bishta nuk ndryshojnë shumë lehtë, shumë shpejt. Kështu që mendoj se kjo do të mbajë për disa javë, të paktën. ” 

Sidoqoftë, përkundër faktit se Bitcoin është më i madhi nga kriptot për të mbajtur, De Kempenaer nuk është veçanërisht bullish në të. Ai shprehet se ekziston një problem sepse kur rritet norma, vëllimi i tregtisë zvogëlohet. Nga ana tjetër, kur norma ulet, vëllimi i tregtisë rritet. Ai e sheh këtë si një tregues të shitjes më të lartë sesa nevoja e blerjes. 

Eksperti i lartë deklaron se ai ka një shkallë të lartë të vetëbesimit se nëse norma e Bitcoin bie me shpejtësi të shënuar nën $ 30,000, atëherë ai e sheh atë duke arritur $ 20,000 për shkak të impulsit të pafavorshëm. 

Përgjegjësia: Ky post ofrohet vetëm me funksione arsimore. Nuk është përdorur ose planifikuar të përdoret si rekomandime ligjore, tatimore, financiare, monetare ose rekomandime të tjera. 

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju